تنیس فا

رافائل نادال با صعود به فینال رولان گاروس به یک‌قدمی رکورد راجر فدرر رسید

0

رافائل نادال با پیروزی ۳ بر صفر برابر دیه‌گو شوآرتسمن به ۲۸ـمین فینال خود در گرند‌اسلم‌ها رسید.

تنیسفا – قهرمان ۱۲ دوره مسابقات که سه هفته پیش در مسترز رم از شوآرتسمن شکست خورده بود، در این مسابقه کار چندان دشواری در برابر حریف آرژانتینی در پیش نداشت و در سه ست متوالی و با نتایج ۶ بر ۳، ۶ بر ۳ و ۷ بر ۶ او را مغلوب کرد تا به تنها تنیس‌بازی در تاریخ تبدیل شود که ۱۳ مرتبه حضور در فینال یک گرند اسلم را تجربه می‌کند‌.

نادال حالا تنها یک مسابقه با ۲۰ـمین عنوان خود در مسابقات گرند اسلم و برابری با رکورد راجر فدرر فاصله دارد.

مسابقه با سرویس نادال آغاز شد و شوآرتسمن تلاش زیادی کرد تا در همان گیم اول نادال را بریک کند، اما ماتادور اجازه نداد و در گیم بعد هم او را بریک کرد و ۲-۰ جلو افتاد. نادال اگرچه در گیم بعدی بریک شد، اما پس از آن دیگر کاملا بر بازی مسلط شد و با بریک دیگری که در گیم چهارم به دست آورد ست اول را ۶ بر ۳ به سود خود خاتمه داد. نادال در ست دوم هم به بازی خوب خود ادامه داد و در گیم‌های سوم و نهم شوآرتسمن را بریک کرد تا این ست را نیز با نتیجه ۶ بر ۳ به سود خود به پایان برساند. بازیکن اسپانیایی ست سوم را هم خوب شروع کرد و ۳-۱ پیش افتاد اما در ادامه شوآرتسمن بهتر کار کرد و بعد از اینکه چندین بریک بین دو بازیکن رد و بدل شد این ست در نهایت به تایبریک رسید. در تای‌بریک نادال که می‌دانست نباید به حریف سرسختش اجازه بازگشت به این بازی را بدهد با نتیجه قاطع ۷ بر صفر پیروز شد تا پس از ۳ ساعت و ۹ دقیقه برنده این مسابقه لقب بگیرد. نادال در این مسابقه خوب سرویس زد و با زدن ضربات عمیق به شوآرتسمن اجازه حمله نداد. او هم‌چنین با استفاده به موقع از فورهند طولی (Down the line) ضربات برنده زیادی به ثمر رساند.

ماتادور پس از پیروزی گفت: «از پیروزی مقابل شوآرتسمن و عملکردم در این مسابقه بسیار خوشحال و راضی هستم. یک برد مهم مقابل یک حریف دشوار به دست آوردم. برای پیروزی مقابل دیه‌گو باید تلاش زیادی بکنید و در بیشتر لحظات بازی خیلی خوب بازی کنید. این کاری بود که امروز انجام دادم. به نظرم کم‌نقص بازی کردم…  در اکثر لحظات مسابقه تصمیمات صحیح گرفتم. خصوصاً در تایبریک با بازی خوب خودم مسابقه را به پایان رساندم. در اواسط سوم وقتی از حریف پیش بودم باید اندکی بیشتر هجومی بازی می‌کردم.»

نادال برای رسیدن به ۲۰ـمین گرند اسلم خود روز یکشنبه در فینال باید به مصاف نواک جوکوویچ برود. او درباره رویارویی با رقیب دیرینش اظهار داشت: «تنها چیزی که درباره بازی با نواک می‌دانم این است که باید بهترین بازی‌ام را انجام دهم. در غیر این صورت شرایط دشوار خواهد شد. می‌دانم روی زمینی بازی می‌کنم که در آن برای سال‌های متمادی عالی بازی کردم و این موضوع کمک‌کننده است. اما در عین حال او نیز سابقه بسیار خوبی در اینجا [رولان گاروس] دارد. او یکی از دشوارترین حریف‌های ممکن است… من اینجا هستم که هرآنچه در توان دارم را در زمین بگذارم. می‌دانم که در مقابل شوآرتسمن بهتر از قبل بازی کردم اما این برای روز یک‌شنبه کافی نیست و باید یک قدم دیگر نیز بردارم. این چیزی است که به دنبال آن هستم و برای تحقق آن سخت تلاش خواهم کرد.»

3.5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید