تنیس فا

مصاف کنین و اشویانتک در فینال رولان گاروس ۲۰۲۰

0

سوفیا کنین آمریکایی و ایگا اشویانتک لهستانی در دیدار پایانی تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰ به مصاف یک‌دیگر خواهند رفت.

تنیسفا – در یازدهمین روز از مسابقات رولان گاروس ۲۰۲۰ دیدارهای نیمه‌نهایی بخش زنان برگزار شد و سوفیا کنین و ایگا اشویانتک به ترتیب با پیروزی مقابل پترا کویتووا و نادیا پودورسکا حریف یک‌دیگر در فینال شدند.

کنین سید شماره ۴ مسابقات با نتایج ۷ بر ۵ و ۶ بر ۴ پترا کویتووا بازیکن اهل چک را شکست داد تا به دومین فینال خود در گرند اسلم‌ها راه پیدا کند.

بازیکن آمریکایی که در ابتدای سال ۲۰۲۰ با شکست موگوروسا قهرمان گرند اسلم اوپن استرالیا شد، پس از شکست کویتووا اظهار داشت: «او واقعاً بازیکن سرسختی است و بازی هجومی و سرویس قدرتمندی دارند. می‌دانستم که برای پیروزی باید بهترین بازی‌ام را انجام بدهم… به خودم افتخار می‌کنم، مسابقه خیلی خوبی بود و بسیار خوشحال هستم.»

کنین هم‌چنین در مورد حضور در فینال گفت: «مسابقات دشواری را طی این دو هفته پشت سر گذاشتم و برای دیدار پایانی بسیار هیجان‌زده هستم. فوق‌العاده است. از این لحظه لذت خواهم برد و فردا برای دیدار فینال آماده خواهم شد.»

در طرف دیگر، ایگا اشویانتک با در هم کوبیدن نادیا پودورسکا در دو ست پیاپی به دیدار پایانی راه یافت.

اشویانتک ۱۹ ساله در این مسابقه با نتایج قاطع ۶ بر ۲ و ۶ بر یک به برتری رسید تا نخستین بازیکن لهستانی در دوران تنیس حرفه‌ای لقب بگیرد که به فینال مسابقات رولان گاروس صعود می‌کند.

گفتنی است اشویانتک در بخش دونفره نیز به همراه نیکول ملیکار به مرحله نیمه‌نهایی رسیده است.

کنین و اشویانتک روز شنبه در فینال مسابقات آزاد فرانسه با یک‌دیگر رقابت خواهند کرد. این دو پیش‌تر تنها یک بار آن هم در بخش نوجوانان همین مسابقات در سال ۲۰۱۶ مقابل هم قرار گرفته‌اند که در آن مسابقه اشویانتک توانست پیروز شود.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید