تنیس فا

رولان گاروس ۲۰۲۰؛ جوکوویچ حریف سیتسیپاس در نیمه‌نهایی شد

0

چهره ۴ بازیکن برتر رولان گاروس مشخص شد.

تنیسفا – در دهمین روز از مسابقات آزاد فرانسه و در ادامه مرحله یک‌چهارم پایانی، نواک جوکوویچ صربستانی به‌رغم واگذاری ست نخست به پابلو کارنیو بوستا، در سه ست بعدی مقابل حریف اسپانیایی به برتری دست یافت تا برای ۱۰ـمین بار به دور نیمه‌نهایی مسابقات رولان گاروس صعود کند.

مرد اول تنیس جهان در ست نخست از ناحیه گردن و دست چپ احساس ناراحتی می‌کرد و این ست را ۶ بر ۴ به حریف اسپانیایی واگذار کرد. اما هر چه مسابقه جلو رفت، مصدومیت جوکوویچ بهتر شد و او در سه ست بعدی با نتایج ۶ بر ۲، ۶ بر ۳ و ۶ بر ۳ نفر ۱۸ جهان را شکست داد تا برای ۳۸ـمین بار راهی نیمه‌نهایی یک گرند اسلم شود.

صربیتانور روز جمعه برای رسیدن به فینال باید از سد استفانوس سیتسیپاس یونانی بگذرد.

سیتسیپاس امروز با شکست آندری روبلف روس در سه ست متوالی توانست برای اولین بار به نیمه‌نهایی رولان گاروس برسد.

تنیس‌باز یونانی که ۱۰ روز پیش در فینال هامبورگ مغلوب روبلف شده بود، در این دیدار با نتایج ۷ بر ۵، ۶ بر ۲ و ۶ بر ۳ حریف روس را از پیش رو برداشت.

بعد از مسابقات آزاد استرالیا ۲۰۱۹، این برای دومین بار است که جوان اهل آتن در جمع ۴ بازیکن برتر یک گرند اسلم قرار می‌گیرد.

لازم به ذکر است رافائل نادال و دیه‌گو شوآرتسمن دیگر دیدار نیمه‌نهایی را برگزار می‌کنند.

در بخش زنان نیز پترا کویتووا و سوفیا کنین با غلبه بر رقبای خود حریف یک‌دیگر در نیمه‌نهایی شدند. کوویتوا در نخستین مسابقه امروز به راحتی لورا زیگموند را مغلوب کرد و سوفیا کنین هم ۲ بر یک از سد هم‌وطنش دنیل کالینز گذشت.

دیدارهای نیمه‌نهایی زنان فردا برگزار می‌شود.

ساعت ۱۶:۳۰
ایگا اشویاتک – نادیا پودورسکا
پترا کوویتوا – سوفیا کنین

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید