تنیس فا

تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰؛ راه‌یابی جوکوویچ به هفته دوم مسابقات / حذف موگوروسا از رقابت‌ها

0

هفتمین روز از مسابقات رولان گاروس ۲۰۲۰ با برتری نواک جوکوویچ همراه بود. استفانوس سیتسیپاس و گریگور دیمیتروف نیز با انصراف حریفان خود در میانه مسابقه حریف یک‌دیگر در مرحله ۱/۸ نهایی شدند. در بخش زنان گاربینیه موگوروسا در دیداری نزدیک مغلوب دنیل کالینز شد و از صعود به مرحله بعد بازماند.

تنیسفا – در ادامه دیدارهای باقی‌مانده از دور سوم مسابقات رولان گاروس ۲۰۲۰، روز گذشته نواک جوکویچ مرد شماره یک تنیس جهان مقابل دنیل الاهی گالان از کلمبیا قرار گرفت و همانند دو دیدار گذشته خود به حریف باج نداد و ۳ بر صفر نفر ۱۵۳ جهان را از پیش رو برداشت.

جوکوویچ در این دیدار با نتایج ۶ بر صفر، ۶ بر ۳ و ۶ بر ۲ به پیروزی دست یافت و برای ۱۴ـمین بار در ۱۵ سال گذشته به مرحله ۱/۸ نهایی اوپن فرانسه رسید. صربیناتور با این برد ۷۱ـمین پیروزی خود در مسابقات آزاد فرانسه را کسب و از رکورد راجر فدرر سوئیسی در این زمینه عبور کرد. رافائل نادال سلطان خاک رس با ۹۶ برد رکورددار تعداد پیروزی در اوپن فرانسه به حساب می‌آید.

تنیس‌باز اهل بلگراد روز دوشنبه برای حضور در مرحله ۱/۴ نهایی باید با کارن خاچانوف دیدار کند. خاچانوف نیز با پیروزی مقابل کریستین گارین برای چهارمین سال متوالی خود را به جمع ۱۶ نفر برتر مسابقات رساند. بازیکن روس در این مسابقه ست دوم را با نتیجه ۶-۳ واگذار کرد اما در ست‌های اول، سوم و چهارم بترتیب با نتایج ۶ بر ۲، ۶ بر ۴ و ۶ بر دو به برتری دست یافت.

در دیدار دیگر استفانوس سیتسیپاس با انصراف آلیاژ بدنه در میانه بازی به مرحله ۱/۸ پایانی مسابقات آزاد فرانسه صعود کرد؛ سیتسیپاس که ۲۰۰ـمین بازی دوران حرفه‌ای خود را تجربه می‌کرد، ست‌های اول و دوم را به راحتی و با نتایج ۶ بر یک و ۶ بر ۲ برده بود و در ست سوم نیز ۳ بر یک پیش بود که حریفش به علت مصدومیت از ادامه بازی انصراف داد. این ۲۵ـمین پیروزی جوان اهل آتن در مسابقات این فصل محسوب می‌شود.

اما گریگور دیمیتروف نیز در پی مصدومیت و انصراف حریفش در میانه بازی به دور ۱/۸ نهایی اوپن فرانسه راه یافت تا در دیداری جذاب به مصاف استفانوس سیتسیپاس برود. تنیس‌باز بلغار امروز در مقابل روبرتو کاربالیس بائه‌نا از اسپانیا ست‌های اول و دوم را ۶-۱ و ۶-۳ به سود خاتمه داد که با انصراف حریفش راهی مرحله بعد شد.

مصاف تمام‌اسپانیایی پابلو کارنیو بوستا و روبرتو باتیستا آگوت هم با برتری بوستا به پایان رسید. بوستا در این مسابقه دو ست ابتدایی را با نتایج ۶ بر ۴ و ۶ بر ۳ به سود خود خاتمه داد با این حال در ست سوم ۷ بر ۵ شکست خورد. در ست چهارم اما بار دیگر نفر ۱۸ جهان کنترل بازی را به دست گرفت و با پیروزی ۶ بر ۴ در این ست توانست پس از ۳ ساعت و ۲۲ دقیقه هم‌وطنش را مغلوب کند.

رقیب بوستا در دور بعد دنیل آلتمایر است؛ نفر ۱۸۶ جهان که نخستین حضور خود در یک تورنمنت گرند اسلم را تجربه می‌کند با حذف متئو برتینی سید هفتم مسابقات راهی مرحله ۱/۸ نهایی شد. آلتمایر ۲۲ ساله در این دیدار سه سته با نتایج  ۶ بر ۲، ۷ بر ۶ و ۶ بر ۴ به پیروزی رسید و مهم‌ترین پیروزی دوران حرفه‌ای خود را کسب نمود.

آندری روبلف دیگر تنیس‌باز روس حاضر در رقابت‌ها با پیروزی ۳-۰ برابر کوین اندرسون به جمع ۱۶ نفر برتر بازی‌ها پیوست. روبلف در دور بعد با مارتون فوچوویچ مجارستانی به رقابت‌ خواهد پرداخت که او هم توانست تیاگو مونتیروی برزیلی را پشت سر بگذارد. فوچوویچ از سال ۱۹۸۴ به این سو نخستین بازیکن اهل مجارستان است که تا مرحله ۱/۸ نهایی تنیس آزاد فرانسه بالا می‌آید.

در بخش زنان، پترا کویتووا سید هفتم مسابقات با پیروزی ۰-۲ برابر لیلا فرناندز از کانادا راهی هفته دوم رقابت‌ها شد. کویتووا در این مسابقه با این‌که در ست نخست ۱-۵ از فرناندز عقب بود، اما به این ست برگشت و ۵-۷ پیروز شد. در ست دوم نیز بازیکن اهل چک به راحتی و با نتیجه ۶ بر ۳ پیروز شد و به مرحله ۱/۸ نهایی راه یافت. کویتووا در مرحله بعد با شوایی ژنگ چینی روبرو خواهد شد.

اما در مهم‌ترین حادثه روز گذشته گاربینه موگوروسا با شکست در برابر دنیل کالینز آمریکایی از دور بازی‌ها کنار رفت. کالینز در مصافی تماشایی و پایاپای با موگوروسا، ۲ بر یک از سد قهرمان سابق رقابت‌ها عبور کرد و به مرحله یک‌هشتم نهایی راه یافت. 

کالینز ست اول را ۷ بر ۵ به سود خود پایان داد ولی در ست دوم مغلوب نمایش خوب موگوروسا شد تا این ست ۶ بر ۲ به سود بازیکن اسپانیایی تمام شود. در ست سوم موگوروسا به بازی خوب خود ادامه داد و ۴ بر ۲ پیش افتاد، اما کالینز بازی را برگرداند و با پیروزی در چهار گیم متوالی ۶ بر ۴ پیروز شد. بازیکن آمریکایی در یک‌هشتم نهایی با اونس جابر روبرو می‌شود.

در سایر دیدارها، سوفیا کنین بخت چهارم قهرمانی آرینا بارا از رومانی در دو ست پیاپی از پیش رو برداشت و اونس جابر تونسی از سد آرینا سابالنکا سید هشتم مسابقات رولان گاروس عبور کرد. او نخستین بازیکن عرب است که به مرحله ۱/۸ نهایی مسابقات رولان گاروس راه پیدا می‌کند.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید