تنیس فا

تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰؛ راهیابی نادال، تیم و هالپ به هفته دوم / حذف واورینکا در روز درخشش بازیکنان جوان

0

در ششمین روز از رقابت‌های تنیس آزاد فرانسه رافائل نادال، دومینیک تیم، الکساندر زورف با غلبه بر حریفان خود راهی دور یک‌هشتم نهایی شدند اما استن واورینکا قهرمان سابق رقابت‌ها با شکستی غیرمنتظره از صعود به هفته دوم بازماند. در بخش زنان سیمونا هالپ و الینا اسویتولینا به پیش‌روی خود در جدول مسابقات ادامه دادند.

تنیسفا – مسابقات تنیس گرند اسلم رولان گاروس روز جمعه با برگزاری دیدارهای دور سوم پیگیری شد و رافائل نادال عنوان‌دار ۱۲ دوره با پیروزی ۳ بر صفر برابر استفانو تراوالیا از ایتالیا برای پانزدهمین بار به دور ۱/۸ نهایی رقابت‌ها راه یافت. 

ماتادور ست‌های این مسابقه را با نتایج ۶ بر یک، ۶ بر ۴ و ۶ بر صفر به سود خود خاتمه داد. نادال که بدون واگذار کردن هیچ ستی به هفته دوم رقابت‌ها رسید بعد از این پیروزی گفت: «امروز از روزهای قبل هجومی‌تر بازی کردم. بیشتر به سمت تور هجوم بردم و ضربات برنده بیشتری به ثمر رساندم. سرویس‌‌هایم هم امروز بهتر بود. باید همین‌طور ادامه دهم.»

حریف نادال در دور بعد، سباستین کوردا بازیکن ۲۰ ساله آمریکایی و نفر ۲۱۳ جهان است که از جدول مقدماتی توانسته تا این مرحله بالا بیاید. کوردا که از نادال به عنوان الگوی دوران کودکی خود نام می‌برد روز گذشته در ادامه نتایج خویش در پاریس با پیروزی ۳ بر صفر برابر پدرو مارتینز اسپانیایی توانست برای اولین بار در دوران ورزشی خود به دور یک‌هشتم نهایی یک گرند اسلم برسد. کوردا که فرزند پیتر کوردا قهرمان مسابقات آزاد استرالیا در سال ۱۹۹۲ است در مرحله دوم نیز هم‌وطنش جان ایزنر را حذف کرده بود.

دومینیک تیم اتریشی هم دیروز کار آسانی در پیش داشت و در یک دیدار سه سته کسپر رود نروژی را کنار زد. قهرمان آزاد آمریکا این مسابقه را با نتایج ۶-۴، ۶-۳ و ۶-۱ از حریف خود برد تا برای پنجمین سال متوالی به دور یک‌هشتم رولان گاروس برسد.

تیم در دور بعد همانند نادال با حریفی جوان و جویای نام روبرو خواهد شد که تابه‌اینجا یکی از پدید‌ه‌های مسابقات بوده است؛ اوگو گستون بازیکن ۲۰ ساله فرانسوی و نفر ۲۳۹ جهان که روز جمعه با خلق یک شگفتی استن واورینکا قهرمان سابق رقابت‌ها را شکست داد و به دور یک‌هشتم نهایی رسید. 

گستون که با سهمیه ویژه (وایلد کارت) در این گرند اسلم خانگی حضور یافته با اینکه تا پیش از این هرگز در مقابل حریفی از جمع ۵۰ بازیکن برتر جهان بازی نکرده بود در مصاف با واورینکا اعتماد به نفس بالایی از خود نشان داد و ۳ بر ۲ پیروز شد.

واورینکا ست اول را ۶-۲ از آن خود کرد ولی در ست‌های دوم و سوم این گستون بود که با سرسختی و سماجت زیاد با نتایج مشابه ۶-۳ به پیروزی رسید و ۲-۱ پیش افتاد. در ست چهارم واورینکا با تلاش فراوان ۶ بر ۴ به پیروزی رسید و بازی را ۲-۲ کرد. اما در ست پنجم باز هم گستون خوش درخشید و با نمایشی شجاعانه حریف پرقدرت خود را ۶ بر صفر درهم‌کوبید تا برای اولین بار در یک گرند اسلم به جمع ۱۶ نفر پایانی راه پیدا کند.‌

در دیدار دیگر، الکساندر زورف آلمانی با ارائه نمایشی مطمئن ۳ بر صفر از سد مارکو چکیناتوی ایتالیایی عبور کرد تا برای سومین سال متوالی در جمع ۱۶ بازیکن برتر اوپن فرانسه قرار بگیرد. زورف در این مسابقه که یک ساعت و ۴۷ دقیقه به طول انجامید با نتایج ۶ بر ۳، ۷ بر ۵ و ۶ بر یک به پیروزی رسید. زورف در مرحله بعد با یانیک سینر ایتالیایی روبرو می‌شود. سینر که یکی از بازیکنان آینده‌دار تنیس است در مرحله سوم فدریکو کوریا آرژانتینی را در سه ست متوالی شکست داد.

در سایر دیدارها، دیه‌گو شوآرتسمن و لورنزو سونگو با پیروزی برابر رقبای خود حریف یک‌دیگر در مرحله یک‌هشتم نهایی شدند.

در بخش زنان، سیمونا هالپ رومانیایی با یک پیروزی کوبنده برابر آماندا انیسیمووا آمریکایی به دور یک‌هشتم صعود کرد. هالپ که سال قبل در همین مسابقات از آنیسیمووا شکست خورده بود روز گذشته انتقام سختی از او گرفت و در مدت زمان ۵۴ دقیقه با نتایج ۶ بر صفر و ۶ بر یک او را در هم کوبید. هالپ در دور بعد با ایگا شویاتک لهستانی روبرو می‌شود که دیروز موفق شد جینی بوشار کانادایی را مغلوب کند.

 هالپ در صورت قهرمانی در اوپن فرانسه جای اشلی بارتی را در صدر رده‌بندی خواهد گرفت. 

الینا اسویتواینا نیز با پیروزی ۶ بر ۴ و ۷ بر ۵ برابر اکاترینا الکساندروا به دور چهارم مسابقات آزاد فرانسه راه یافت و حریف کارولین گارسیا شد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید