تنیس فا

پنجمین قهرمانی جوکوویچ در مسترز رم با شکست شوآرتسمن

0

تنیسفا – تنیس‌باز صربستانی با فتح مسترز رم به ۳۶ـمین قهرمانی خود در مسابقات مسترز رسید.

نواک جوکوویچ مرد اول تنیس جهان با پیروزی ۲-۰ مقابل دیه‌گو شوآرتسمن آرژانتینی به عنوان قهرمانی مسابقات مسترز ۱۰۰۰ امتیازی رم دست یافت.

صربیناتور در ابتدای بازی ۲ مرتبه گیم سرویس خود را از دست داد و ۳ هیچ از حریف پرتلاش آرژانتینی عقب افتاد. در ادامه اما او خیلی زود به خودش آمد و با پیروزی در ۴ گیم پیاپی ۴ بر ۳ پیش افتاد و در نهایت ست اول را ۷ بر ۵ به سود خود خاتمه داد. جوکوویچ در ست دوم نیز به روند خوب خود ادامه داد و ۶ بر ۳ پیروز شد تا برای پنجمین بار در پایتخت ایتالیا جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

جوکوویچ درباره قهرمانی‌ خود گفت: «هفته خیلی خوبی بود، یک هفته چالش‌برانگیز. به نظرم در کل هفته نتوانستم بهترین تنیسم را به نمایش بگذارم، اما چه امروز و چه روزهای قبل بهترین تنیسم را در لحظات سرنوشت‌ساز ارائه دادم… قطعاً از این قهرمانی بسیار راضی‌ هستم و خوشحالم که درست در زمانی به دست آمد که به آن نیاز داشتم. پیش از رفتن به پاریس بهترین تورنمنتی که می‌توانستم در آن حضور پیدا کنم مسابقات رم بود. یک عنوان مهم دیگر کسب کردم و بسیار خوشحالم.»

دارنده ۱۷ عنوان گرند اسلم با این قهرمانی به ۳۶ـمین عنوان مسترز خود دست یافت و ضمن عبور از رافائل نادال به تنهایی رکورد‌دار بیشترین قهرمانی در این مسابقات لقب گرفت.

بازیکن اهل بلگراد هم‌چنین در ۱۱۵ـمین فینال دوران حرفه‌ای خود توانست ۸۱ـمین عنوان قهرمانی‌اش را به دست آورد.

او با ۳۳ سال سن عنوان مسن‌ترین قهرمان مسابقات رم را نیز به خود اختصاص داد.

در بخش زنان، سیمونا هالپ رومانیایی در پی مصدومیت و انصراف کارولینا پلیشکووا در میانه ست دوم، عنوان قهرمانی رقابت‌های رم ۲۰۲۰ را از آن خود کرد.

هالپ در ست نخست این مسابقه بدون واگذاری گیم به برتری دست یافت. در اوایل ست دوم نیز پلیشکووا به علت مصدومیت مجبور به کناره‌گیری از ادامه بازی شد تا جام قهرمانی به هالپ برسد.

این نخستین قهرمانی شماره یک سابق تنیس زنان در پایتخت ایتالیا و سومین قهرمانی متوالی‌اش در مسابقات این فصل به شمار می‌آید.

هالپ با این برد تعداد پیروزی‌های متوالی خود را به عدد ۱۴ رساند.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید