تنیس فا

حذف رافائل نادال از مسترز رم با شکست برابر شوآرتسمن

0

سلطان خاک با یک شکست دور از انتظار از دور رقابت‌ها کنار رفت. 

تنیسفا – رافا نادال قهرمان نه دوره مسترز رم در مرحله یک‌چهارم پایانی این رقابت‌ها دو بر صفر مقابل دیه‌گو شوآرتسمن تن به شکست داد و از صعود به نیمه‌نهایی بازماند.

مرد شماره دو تنیس جهان ست اول را با نتیجه ۶ بر ۲ به حریف آرژانتینی واگذار کرد و در ست دوم هم اگر چه کمی بهتر کار کرد اما در نهایت ۷ بر ۵ مغلوب شد تا شوآرتسمن برای اولین بار و پس از ۹ باخت متوالی در مقابل حریف نامدار خود به پیروزی برسد‌. 

شوآرتسمن که برای دومین بار به نیمه‌نهایی یک مسترز راه یافت پس از این پیروزی گفت: «باورکردنی نیست. تنیس عجیب و غریب است؛ سه هفته اخیر خیلی برایم بد گذشت، دیروز هم چندان خوب نبودم اما امروز بهترین تنیس عمرم را بازی کردم. حتی فکرش را هم نمی‌کردم بتوانم نادال را شکست دهم!»

هرچند نادال در این مسابقه با نادال همیشگی فاصله داشت ولی نباید از نمایش خوب شوآرتسمن هم غافل شد که با بازی هجومی و جسورانه خود اجازه درخشش را به ماتادور نداد‌.

نادال نیز در نشست مطبوعاتی خود درباره دلایل این شکست توضیح داد: «می‌توانم بهانه بیاورم، اما به اندازه کافی خوب بازی نکردم. باید به این موضوع فکر کنم که چرا اینگونه شد و چگونه می‌توانم در صدد رفع آن بر بیایم. اما اکنون زمان بهانه آوردن نیست. الان زمان این است که بپذیرم خوب بازی نکردم. امشب رطوبت هوا نسبت‌ به روزهای گذشته خیلی بیشتر بود که این موضوع روی میزان پرش توپ‌ها تأثیر گذاشته بود. برای من مشکل بود کاری کنم که او بیشتر به عقب زمین برود، بنابراین او کارش را به نحو احسن انجام داد.»

شوآرتسمن که با شکست نادال به بزرگترین پیروزی دوران ورزشی خود و اولین پیروزی در برابر ۵ نفر اول جهان رسید فردا در نیمه‌نهایی به مصاف دنیس شاپووالوف کانادایی می‌رود.

دیگر دیدار نیمه‌نهایی نیز بین نواک جوکوویچ و کسپر رود نروژی برگزار می‌شود.

5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید