تنیس فا

اخراج نواک جوکوویچ از آزاد آمریکا در پی اصابت ضربه او به داور خط + ویدیو

1

در پی حادثه‌ای عجیب و بی‌سابقه مرد شماره یک تنیس جهان از ادامه مسابقات اوپن آمریکا محروم شد.

تنیسفا – نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس جهان به علت کوبیدن توپ به داور خط در جریان مسابقه خود در مرحله یک هشتم نهایی اوپن آمریکا، با تصمیم ناظر بازی از ادامه بازی محروم شد و از دور مسابقات کنار رفت. 

جوکوویچ که در مرحله یک‌هشتم نهایی به مصاف پابلو کارنبو بوستا رفته بود پس از اینکه در اواخر ست اول سرویس خود را از دست داد و ۶-۵ عقب افتاد، عصبانی شد و موقع حرکت به سمت صندلی، توپی که در جیبش داشت را درآورد و با یک ضربه نسبتاً محکم به سمت عقب زمین فرستاد که از بداقبالی او تصادفاً به گلوی یکی از داوران خط برخورد کرد.

به دنبال این حادثه که موجب ترس داور خط شد و برای دقایقی تنفس او را دچار مشکل کرد ناظر مسابقه در زمین حاضر شد و پس از گفت‌وگوی طولانی با جوکوویچ در نهایت بازیکن صرب را به دلیل “ارتکاب رفتار غیر ورزشی” از بازی اخراج کرد.

بر اساس قوانین مسابقات گرند اسلم در صورت رخ دادن حوادث این چنینی که منجر به صدمه دیدن افراد می‌شود ناظرین برگزاری این حق را دارند تا بازیکن خاطی را فارغ از اینکه عمداً یا سهواً مرتکب خطا شده باشد از ادامه مسابقات محروم کنند.

به این ترتیب، جوکوویچ که در فصل ۲۰۲۰ هیچ شکستی را متحمل نشده بود و بخت اصلی قهرمانی در اوپن آمریکا محسوب می‌شد، از دور رقابت‌ها کنار رفت. نوار پیروزی‌های پیاپی او نیز پس از ۲۶ مسابقه قطع شد.

ویدیوی اخراج نواک جوکوویچ از اوپن آمریکا

3.6/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

۱ دیدگاه

  1. ایشون خیلی آروم توپو عقب زمین فرستاد اون زنه کاملا جو گرفتش فیلم بازی کرد. دیدن حتی با وجود مصدومیت و آماده نبودن کسی حریفش نمیشه یه بهونه پیدا کردن که بزارنش کنار

نظر بدهید