تنیس فا

یو اس اوپن ۲۰۲۰؛ صعود ویلیامز، آزارنکا، تیم و مدودف به هفته دوم رقابت‌ها

0

با برگزاری ششمین روز از مسابقات تنیس گرند اسلم آزاد آمریکا چهره نفرات راه‌یافته به مرحله یک‌هشتم نهایی مشخص شد.

تنیسفا – در ادامه دیدارهای دور سوم از رقابت‌های آزاد آمریکا، سرینا ویلیامز قهرمان ۶ دوره مسابقات با شکست هموطنش اسلون استیونس برای ۱۹ـمین بار راهی دور یک‌هشتم نهایی شد. اسطوره آمریکایی تنیس زنان با وجود اینکه ست نخست را ۶ بر ۲ به استیونس واگذار کرد در دو ست بعدی با نتایجی مشابه قهرمان سال ۲۰۱۷ رقابت‌ها را مغلوب کرد و به ۱۰۴ـمین پیروزی خود در نیویورک رسید.

ویلیامز در مرحله بعد با ماریا ساکاری از یونان دیدار خواهد کرد که شب گذشته آماندا آنیسیمووا آمریکایی را دو بر صفر (۱-۶ ۳-۶) از پیش رو برداشت.

ویکتوریا آزارنکا زن سابق شماره یک تنیس جهان نیز در ادامه نتایج خوبش در روزهای اخیر ایگا شویاتک از لهستان را در دو ست متوالی و با نتایج ۶ بر ۴ و ۶ بر ۲ شکست داد و راهی دور یک‌هشتم نهایی شد. آزارنکا که پس از افولی چهار ساله به نظر می‌رسد به دوران اوج خود بازگشته است در مرحله بعد به مصاف کارولینا ماچووا خواهد رفت. ماچووا در نبردی سه سته از سد سورنا کریسته‌آ عبور کرد و به دور سوم رسید.

سوفینا کنین قهرمان اوپن استرالیا هم با پیروزی ۲-۰ ( ۳-۶ ۶-۷) برابر اونس جابر تونسی راهی هفته دوم رقابت‌ها شد تا در مرحله بعد با الیس مرتنز از بلژیک روبرو شود. مرتنز در دور سوم کیتی مک‌نالی از آمریکا را ۷ بر ۵ و ۶ بر یک مغلوب کرد.

در سایر دیدارهای بخش زنان، سوتانا پیرونکووا در دو ست دونا وکیچ کروات را حذف کرد و الیز کورنه فرانسوی نیز با انصراف مدیسون کیز نایب قهرمان سابق رقابت‌ها راهی دور یک‌هشتم نهایی شد.

در بخش مردان و در مهم‌ترین مسابقه، دومینیک تیم بخت دوم قهرمانی با شکست مارین چیلیچ قهرمان سابق رقابت‌ها برای چهارمین بار در پنج سال اخیر راهی دور یک‌هشتم نهایی شد. تنیس‌باز اتریشی ست‌های اول، دوم و چهارم را به ترتیب با نتایج ۶ بر ۲، ۶ بر ۲ و ۶ بر ۳ به سود خود خاتمه داد و ست سوم را ۶ بر ۳ واگذار کرد.

تیم روز دوشنبه برای صعود به جمع ۸ نفر نهایی باید به مصاف فلیکس اوژه الیاسیم برود. اوژه الیاسیم ۲۰ ساله که در مرحله دوم با ارائه نمایشی بی‌نقص اندی ماری را حذف کرد، شب گذشته نیز درخشان ظاهر شد و در سه ست متوالی  (۴-۶ ۰-۶ ۱-۶) کورنتین موته فرانسوی را در هم کوبید تا برای نخستین بار در جمع ۱۶ نفر پایانی یک گرند اسلم قرار بگیرد.

دنیل مدودف نایب قهرمان سال قبل هم شب گذشته پیروزی بی‌دردسر دیگری را تجربه کرد تا بدون از دست دادن ست راهی هفته دوم رقابت‌ها شود. تنیس‌باز روس در این مسابقه جی‌جی ولف آمریکایی را با نتایج ۶ بر ۲، ۶ بر ۳ و ۶ بر۳ شکست داد.

مدودف در مرحله بعد با فرانسیس تیافو آمریکایی رو در رو می‌شود که شب گذشته با پیروزی ۳ بر صفر برابر مارتون فوچیچ مجار راهی دور یک‌هشتم نهایی شد.

واچک پاسپیسیل کانادایی هم در ادامه نمایش خویش در اوپن آمریکا روبرتو باتیستا آگوت اسپانیایی را در نبردی ۵ سته شکست داد و به دور یک‌هشتم نهایی رسید. پاسپیسیل ست اول را ۷ بر ۵ به سود خود به پایان رساند اما در دو ست بعدی با نتایج ۶-۲ و ۴-۶ مغلوب حریف اسپانیایی‌ شد. با این حال بازیکن کانادایی در ست‌های سوم و چهارم با نتایج ۶ بر ۳ و ۶ بر ۲ به پیروزی رسید و راهی مرحله بعد شد.

پاسپیسیل در یک‌هشتم با الکس د مینور استرالیایی روبرو خواهد شد. دمینور شب گذشته در مصافی نزدیک ۳ بر ۲ کارن خاچانوف روس را از پیش رو برداشت تا برای دومین سال متوالی به هفته دوم آزاد آمریکا راه پیدا کند. دمینور پس از پیروزی ۶ بر ۴ در سه نخست، ست‌های دوم و سوم را ۶-۰ و ۶-۴ به حریف روس واگذار کرد، اما در ادامه به بازی بازگشت و ست‌های بعدی را ۶ بر ۳ و ۶ بر یک از آن خود کرد.

در سایر دیدارها، متئو برتینی ایتالیایی و بورنا چوریچ به ترتیب با پیروزی برابر کسپر رود و سالواتوره کاروسو حریف یک‌دیگر در مرحله یک‌هشتم نهایی شدند.

مرحله یک‌هشتم نهایی اوپن آمریکا ۲۰۲۰

بخش مردان

جوکوویچ (۱) – کارنیو بوستا (۲۰)

شاپووالوف (۱۲) – گوفن (۷)

چوریچ (۲۷) – تامپسن

زورف (۵) – فوکینا 

برتینی (۶) – روبلف (۱۰)

مدودف (۳) – تیافو

دمینور (۲۱) – پاسپیسیل

تیم (۲) – اوژه الیاسیم (۱۵)

بخش زنان

بریدی (۲۸) – کربر (۱۷)

مارتیچ (۸) – پوتینسوا (۲۳)

اوساکا (۴) – کونتاویت (۱۴)

کویتووا (۶) – راجرز

کورنه – پیرونکووا

سرینا ویلیامز (۳) – ساکاری (۱۵)

آزارنکا – ماچووا (۲۰)

کنین (۲) – مرتنز (۱۶)

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید