تنیس فا

یو اس اپن ۲۰۲۰؛ ۲۶ـمین پیروزی متوالی جوکوویچ/ فرار شاپووالوف از شکست و حذف دراماتیک سیتسیپاس

0

روز پنجم از مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ با صعود نواک جوکوویچ، ساشا زورف، داوید گوفن و نائومی اوساکا همراه بود. دنیس شاپووالوف نیز در نبردی طاقت‌فرسا و دراماتیک توانست تیلور فریتس را شکست دهد. استفانوس سیتسیپاس اما با وجود داشتن فرصت‌های زیاد برای صعود به دور چهارم، در تایبریک ست پنجم مغلوب برنا چوریچ شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

تنیسفا – در دور سوم از رقابت‌های گرند اسلم اپن آمریکا، بامداد امروز نواک جوکوویچ که تا به اینجای فصل هماوردی نداشته با یک نمایش بی‌نقص دیگر یان-لنارد اشتروف آلمانی را شکست داد و راهی دور چهارم مسابقات شد. نتیجه: ۱-۶ ۳-۶ ۳-۶

این ۲۶ـمین پیروزی متوالی نوله در رقابت‌های این فصل بود.

مرد اول تنیس جهان با این برد تعداد پیروزی‌های خود در گرند اسلم‌های هارد کورت را به عدد ۱۵۰ رساند. (۷۵ برد در اپن استرالیا + ۷۵ پیروزی در اپن آمریکا)

صربیناتور که در ۱۳ حضورش در آزاد آمریکا همواره توانسته به هفتۀ دوم رقابت‌ها صعود کند، در مرحلۀ ۱/۸ نهایی باید با پابلو کارنو بوستا اسپانیایی دیدار کند. بوستا نفر ۲۷ جهان نیز با شکست ریچاردس برانکیس توانست به دور چهارم راه پیدا کند.

اما شب گذشته شاهد دو نبرد دراماتیک در بخش مردان بودیم که با حذف سیتسیپاس بخت چهارم قهرمانی و تیلور فریتس همراه بود.

بورنا چوریچ کروات در نبردی مهیج و طولانی که تا ساعت ۱:۱۰ بامداد به وقت نیویورک به درازا کشید، ۳ بر ۲ از سد استفانوس سیتسیپاس بخت چهارم قهرمانی عبور کرد و به جمع ۱۶ نفر برتر مسابقات رسید. نتیجه: ۶-۷ ۵-۷ ۶-۴ ۴-۶ ۷-۶

سیتسیپاس درحالی این بازی را واگذار کرد که در ست چهارم ۵ بر ۱ جلو بود و ۶ بار فرصت تمام کردن مسابقه را داشت، اما چوریچ اجازه این کار را به او نداد و در ست پنجم حریف یونانی را مغلوب کرد.

گفتنی است چوریچ ۲۳ ساله دو روز قبل نیز مقابل خوان ایگناسیو لوندرو ۱-۲ عقب افتاده بود که در نهایت پیروز شد.

چوریچ در مرحلۀ بعد با جردن تامپسن استرالیایی دیدار خواهد کرد.

روز پنجم آزاد آمریکا در یک نگاه

– نواک جوکوویچ ۲۶ـمین پیروزی متوالی خود در سال ۲۰۲۰ را به دست آورد. او با پیروزی در دور چهارم برای ۱۳ـمین بار متوالی به مرحلۀ چهارم اپن آمریکا رسید.

– دنیس شاپووالوف با برتری مقابل تیلور فریتس برای دومین بار راهی دور چهارم یک تورنمنت گرند اسلم شد.

– الکساندر زورف در ۶ـمین حضور متوالی‌اش در جدول اصلی مسابقات اپن آمریکا، به دور چهارم این تورنمنت راه یافت. بهترین عملکرد او در این تورنمنت نیز حضور در دور چهارم سال ۲۰۱۹ بوده است.

– نائومی اوساکا با برتری برابر مارتا کاستیوک، برای پنجمین بار به هفتۀ دوم یک گرند اسلم صعود کرد.

مسابقۀ بین شاپوواولف و فریتس، نفرات ۱۷ و ۲۵ جهان هم به یک مسابقه هیجان‌انگیز و پایاپای تبدیل شد؛ این دیدار که ۳ ساعت و ۲۶ دقیقه‌ طول کشید درحالی با پیروزی شاپووالوف بخت دوازدهم کسب جام به پایان رسید که او در ست‌‌شماری ۱-۲ از حریف خود عقب افتاده بود و در ست چهارم نیز تنها یک گیم (۲-۵ به سود فریتس) با شکست فاصله داشت که با بازگشت به بازی توانست حریف آمریکایی خود را در ست پنجم مغلوب کند. نتیجه: ۲-۶ ۶-۷ ۶-۴ ۳-۶ ۶-۳

شاپو در دور چهارم باید با داوید گوفن بلژیکی دیدار کند؛ گوفن سید هفتم رقابت‌ها نیز موفق شد در سه ست پیاپی فیلیپ کرایینوویچ صرب را پشت سر بگذارد.

الکساندر زورف نیز از بازیکنان پیروز روز پنجم بود. بازیکن آلمانی که بخت پنجم قهرمانی این دوره به حساب می‌آید علی‌رغم واگذاری ست نخست به آدرین مانارینو، در سه ست بعدی مقابل تنیس‌باز فرانسوی به برتری دست یافت و حریف الخاندرو داویدوویچ فوگینا شد.

در بخش زنان، نائومی اوساکا با یک برد نسبتاً دشوار برابر مارتا کاستیوک بازیکن جوان اوکراینی، برای سومین سال متوالی به دور چهارم یو اس اپن رسید. نتیجه: ۲-۶ ۷-۶ ۳-۶

قهرمان سال ۲۰۱۸ در مرحلۀ بعد باید به مصاف آنت کنتاویت از استونی برود.

در دیدارهای مهم دیگر نیز پترا کویتووا و انجلیک کربر هر دو در دو ست متوالی جسیکا پگولا و ان لی را شکست دادند و راهی دور چهارم شدند.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید