تنیس فا

یو اس اپن ۲۰۲۰؛ صعود تیم و ویلیامز به دور سوم / حذف ماری، دیمیتروف و موگوروسا

0

در چهارمین روز از مسابقات آزاد آمریکا دومینیک تیم بخت دوم قهرمانی با پیروزی آسان برابر حریفی از هند حریف مارین چیلیچ کروات در دور سوم شد. اندی ماری قهرمان سابق اوپن رقابت‌ها اما نتوانست بازگشت تحسین‌بر‌انگیزش در دور اول را تکرار کند و در سه ست تسلیم اوژه‌الیاسیم جوان و باانگیزه شد. سرینا ویلیامز ۳۸ ساله هم با برد مقابل گاسپارین یک گام به ۲۴ـمین گرند اسلمش نزدیک‌تر شد.

تنیسفا – در ادامه دور دوم از مسابقات تنیس گرند اسلم آزاد آمریکا، دومینیک تیم در روز تولد ۲۷ سالگی‌اش سومیت ناگال از هند را از پیش رو بر داشت و راهی دور سوم شد.

تنیس‌باز اتریشی که هفتمین حضور خود در اوپن آمریکا را تجربه می‌کند در این دیدار با نتایج ۶ بر ۲، ۶ بر ۳ و ۶ بر ۳ به پیروزی رسید.

بخت دوم قهرمانی رقابت‌ها در دور سوم با مارین چیلیچ کروات قهرمان سال ۲۰۱۴ مسابقه خواهد داد. چیلیچ ۳۱ ساله نیز روز قبل توانست نوربرت گومبوش بازیکن اهل اسلواکی و نفر ۱۰۴ـم جهان را پشت سر بگذارد.

اما اندی ماری، مرد شماره یک سابق تنیس جهان و قهرمان پیشین اپن آمریکا موفق نشد بازگشت تحسین‌بر‌انگیزش برابر یوشیهیتو نیشیوکا را تکرار کند و در سه ست متوالی تسلیم فیلیکس اوژه‌الیاسیم ۲۰ ساله شد. نتیجه: ۴-۶ ۳-۶ ۲-۶

تنیس‌باز بریتانیایی که دور قبل در مصافی پنج سته از نیشیوکا عبور کرده بود در این مسابقه خسته به نظر می‌رسید و طراوت و شادابی همیشگی را نداشت.

اوژه‌الیاسیم بازیکن ۲۱ ساله نیز در دیدار با ماری کم‌نقص ظاهر شد و سومین پیروزی خود در مسابقات گرند اسلم را کسب کرد.

در دیدار دیگر دنیل مدودف بخت سوم قهرمانی و نایب‌قهرمان سال گذشته با یک پیروزی راحت برابر کریستوفر اوکانل به دور سوم رسید. نتیجه: ۴-۶ ۲-۶ ۳-۶

مدودف در مرحلۀ بعد با جِی‌جِی ولف نفر ۱۳۸ جهان به رقابت خواهد پرداخت.

میلوش رائونیچ کانادایی که هفته گذشته به مقام نایب‌قهرمانی مسترز سینسیناتی دست یافت، نتوانست عملکرد خوب خود در ۱۰ روز اخیر را ادامه دهد و با شکست مقابل هم‌وطنش واچک پاسپیسیل از دور رقابت‌ها کنار رفت. پاسپیسیل در این مسابقه که ۳ ساعت و ۱۸ دقیقه طول کشید رائونیچ بلندقامت را در ۴ ست از پیش رو برداشت. نتیجه: ۳-۶ ۶-۷ ۳-۶ ۷-۶

روز چهارم آزاد آمریکا در یک نگاه

– دومینیک تیم در روز تولد ۲۷ سالگی‌اش موفق به صعود به دور سوم یو اس اپن شد.

– دنیل مدودف فینالیست سال قبل در چهارمین حضورش در جدول اصلی یو اس اپن به دور سوم صعود کرد.

– فیلیکس اوژه‌الیاسیم با حذف اندی ماری قهرمان سابق اوپن آمریکا به ۳ـمین پیروزی خود در مسابقات گرند اسلم رسید.

– سرینا ویلیامز قهرمان ۶ دوره قهرمان آزاد آمریکا برای ۲۰ـمین مرتبه به دور سوم آزاد آمریکا رسید.

– ویکتوریا آزارنکا قهرمان سینسیناتی با کسب هفتمین پیروزی متوالی در نیویورک برای دومین بار در سه سال گذشته راهی دور سوم یو اس اپن شد.

– گاربینیه موگوروسا دارنده دو گرند اسلم با شکست در دور دوم وداعی زودهنگام با مسابقات داشت.

– گریگور دیمیتروف با شکست برابر مارتون فوچویچ از صعود به دور سوم باز ماند.

گریگور دیمیتروف بخت چهاردهم قهرمانی که سال گذشته تا مرحله نیمه‌پایانی اوپن آمریکا بالا اومده بود نیز حریف مارتون فوچوویچ نشد و برای دومین بار طی هفته گذشته بازی را به تنیس‌باز مجارستانی واگذار کرد.

این بازی پرفرازونشیب نزدیک به ۵ ساعت به طول انجامید و بازیکن مجارستانی در نهایت در ۵ ست حریف بلغار و نام‌آشنای خود را پشت سر گذاشت.

در سایر دیدارهای مهم، متئو برتینی، آندری روبلف و کارن خاچانوف به ترتیب سیدهای ششم، دهم و یازدهم رقابت‌ها با برتری مقابل رقبای خود توانستند به دور سوم صعود کنند.

در بخش زنان، سرینا ویلیامز دارنده ۲۳ عنوان گرند اسلم کار آسانی را مقابل مارگاریتا گاسپارین داشت و در دو ست متوالی بازیکن اهل روس را شکست داد.

قهرمان ۶ دوره آزاد آمریکا در دور بعد در یکی از مسابقات حساس این دوره با هم‌وطنش اسلون استیونس دیدار خواهد کرد. آخرین دیدار این دو به مسابقات رولان گاروس ۲۰۱۵ بازمی‌گردد که با برتری ویلیامز کهنه‌کار در سه ست همراه بود. نتیجه: ۴-۶ ۲-۶

ویکتوریا آزارنکا قهرمان سینسیناتی هم در مدت زمان ۶۷ دقیقه آریانا سابالنکا نفر ۱۱ جهان را مغلوب کرد و به دور سوم مسابقات رسید. این هفتمین پیروزی پیاپی «ویکا» در نیویورک به شمار می‌آید. نتیجه: ۳-۶ ۱-۶

سوفیا کنین بخت دوم کسب جام نیز با غلبه بر لیلا فرناندز، حریف اونس جابر تونسی در دور سوم شد. کنین و جابر در یک‌چهارم پایانی مسابقات آزاد استرالیا ۲۰۲۰ به مصاف هم رفتند که این دیدار ۰-۲ به سود کنین آمریکایی خاتمه یافت. نتیجه: ۳-۶ ۴-۶

اما گاربینیه موگوروسا دارنده دو عنوان گرند اسلم ناکام بزرگ مسابقات در روز چهارم بود؛ تنیس‌باز اسپانیایی با شکست مقابل اسوتانا پیرونکووا از دور بازی‌ها کنار رفت. نتیجه: ۳-۶ ۵-۷

گفتنی است این نخستین تورنمنتی است که پیرونکووای ۳۲ ساله پس از گذشت بیش از ۳ سال در آن شرکت می‌کند. بازیکن بلغار پس از به دنیا آوردن فرزندش در سال ۲۰۱۸ در هیچ تورنمنت دیگری حضور نیافته بود.

مدیسن کیز و ماریا ساکاری نیز با شکست حریفان خود راهی دور بعدی شدند. یوهانا کونتا سید نهم مسابقات دیدار خود برابر سورانا کرسته‌آ از رومانی را در سه ست واگذار کرد و از صعود به دور بعد بازماند.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید