تنیس فا

بی‌سابقه در دو دهه اخیر؛ گرند اسلمی بدون «فدال»

0

برای اولین بار طی ۲۱ سال گذشته یک تورنمنت گرند اسلم بدون حضور فدرر و نادال برگزار می‌شود.

تنیسفا – بعد از لغو مسابقات ویمبلدون و به تعویق افتادن رولان گاروس، مسئولین تنیس آمریکا این روزها در تلاش هستند تا به هر طریق ممکن رقابت‌های آزاد آمریکا را برگزار کنند.

این درحالی است که کرونا هم‌چنان در جهان یکه‌تازی می‌کند و نگرانی‌های زیادی درباره برگزاری یک رویداد بین‌المللی بزرگ با حضور تعداد زیادی ورزشکار از سرتاسر دنیا وجود دارد. در این میان مهم‌ترین مسئله محدودیت‌ سفر به آمریکا است و بسیاری کشورها اجازه سفر به این کشور را نمی‌دهند، که خود مشکلی جدی ایجاد کرده و هماهنگی‌‌ نهادهای گوناگون را می‌طلبد. مسئله بعدی شرایط اسکان بازیکنان است؛ مسئولین تنیس آمریکا شرایط پیچیده و سخت‌گیرانه‌ای را معین کرده و اعلام کرده‌اند که هیچ بازیکنی در طول برگزاری بازی‌ها اجازه خروج از محدوده در نظر گرفته شده را ندارد و کوچکترین تخلفی منجر به اخراج از مسابقات خواهد شد. برای بازیکنانی که تمایل دارند در منزل خصوصی اقامت کنند نیز شرایط بسیار دشوار و پرهزینه است که احتمالا فقط برخی نام‌های بزرگ از عهده آن بر خواهند آمد. از جمله این شرایط حضور دائمی یک نگهبان است که باید بصورت ۲۴ ساعته آمد و شد بازیکن را زیر نظر بگیرد و هزینه‌ آن نیز باید توسط بازیکن پرداخت شود.

همه این‌ها به کنار، غیبت راجر فدرر و رافائل نادال نیز اتفاقی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن عبور کرد. این برای اولین بار است که در دو دهه اخیر، یک گرند اسلم در غیاب توامان این دو اسطوره تکرار نشدنی برگزار می‌شود.

تنیس‌باز سوییسی چندی پیش به دلیل جراحی زانو از ادامه مسابقات فصل ۲۰۲۰ کنار کشید و نادال هم روز گذشته اعلام کرد به دلیل نگرانی‌های موجود ترجیح می‌دهد به آمریکا سفر نکند. او به این ترتیب فرصت دفاع از عنوان قهرمانی‌اش و شانس خوبی که برای کسب گرند اسلم بیستم و رسیدن به رکورد فدرر داشت را از دست داد.

با کناره‌گیری فدرر و نادال حالا همه چیز برای جوکوویچ مهیا است تا با قهرمانی در نیویورک و کسب هجدمین گرند اسلمش یک قدم دیگر به دو رقیب دیرین خود نزدیک شود. فدرر و نادال و جوکوویچ به ترتیب با ۲۰ و ۱۹ و ۱۷ عنوان گرند اسلم، پیشتازان قهرمانی در چهار تورنمنت مهم تنیس هستند و رقابت سخت و نزدیکی بین آن‌ها برای تصاحب عنوان پرافتخارترین تنیس‌باز تاریخ وجود دارد.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید