تنیس فا

انصراف رافائل نادال از آزاد آمریکا

0

مرد شماره دو تنیس جهان از عنوان قهرمانی خود در نیویورک دفاع نمی‌کند.

تنیسفا – رافائل نادال مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌های تنیس آزاد آمریکا با ابراز نگرانی از اوج‌گیری دوباره کرونا از حضور در آخرین گرند اسلم سال انصراف داد.

او در حساب توییتر خود نوشت: «بعد از بررسی کامل شرایط تصمیم گرفتم در مسابقات یو اس اپن امسال شرکت نکنم. وضعیت در سراسر دنیا بغرنج است و تعداد موارد ابتلا به کویید ۱۹ در حال افزایش است. به نظر می‌رسد ما هنوز کنترل این بیماری را در اختیار نگرفته‌ایم.»

او با قدردانی از مسئولان تنیس آمریکا افزود: «برای مسئولین فدراسیون تنیس آمریکا و دست‌اندرکاران رقابت‌های یو اس اپن و ATP که در تلاشند مسابقات برگزار شود و همچنین هواداران در سراسر دنیا که بازی‌ها را از طریق تلویزیون دنبال می‌کنند احترام زیادی قائل هستم. به‌هیچ‌وجه نمی‌خواستم این تصمیم را بگیرم اما این بار خواستم به آنچه احساسم می‌گوید گوش دهم و در این لحظه ترجیح می‌دهم که [به آمریکا] سفر نکنم.»

با وجود اینکه رافائل نادال سال گذشته در این رقابت‌ها قهرمان شده بود، اما با توجه به تغییراتی که در نحوه محاسبه رنکینگ در دوران کرونا صورت گرفته، امتیازی از او بابت کناره‌گیری از بازی‌ها کسر نخواهد شد.

با انصراف نادال و کناره‌گیری راجر فدرر از ادامه رقابت‌های سال ۲۰۲۰، این برای اولین بار است که پس از ۲۱ سال یک گرند اسلم بدون حضور این دو برگزار می‌شود.

اضافه می‌شود نواک جوکوویچ، دومینیک تیم و دنیل مدودف سه سید برتر رقابت‌های آزاد امریکا در بخش مردان خواهند بود.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید