تنیس فا

تغییرات موقت در نحوه محاسبه رده‌بندی تنیس

0

رنکینگ جهانی تنیس برای تطبیق با شرایط ویژه ناشی از بحران کرونا موقتاً به شیوه متفاوتی محاسبه خواهد شد.

تنیسفا – به دنبال تعطیلی مسابقات تنیس در پی شیوع کرونا، اتحادیه تنیس مردان “ATP” اعلام کرد تغییراتی را در نحوه محاسبه رده‌بندی جهانی اعمال خواهد کرد.

بر اساس این تغییرات، رده‌بندی جهانی بر خلاف همیشه که امتیازات ۱۲ ماه اخیر را منعکس می‌کرد، حالا یک دوره ۲۲ ماهه (از مارس ۲۰۱۹ تا پایان دسامبر ۲۰۲۰) را در برمی‌گیرد. این تغییرات قرار است از زمان شروع دوباره مسابقات (اواخر مرداد ماه) به اجرا دربیاید.

نحوه محاسبه رنکینگ تا پایان سال ۲۰۲۰

  • در رنکینگ هر بازیکن امتیازات ۱۸ تورنمنت از میان بهترین نتایج او در بازه زمانی مارس ۲۰۱۹ تا دسامبر ۲۰۲۰ محاسبه خواهد شد.
  • یک بازیکن نمی‌تواند از امتیازات یک تورنمنت واحد دو بار بهره ببرد؛ به عنوان مثال اگر بازیکنی در مسابقات مسترز رم ۲۰۱۹ شرکت کرده باشد و در مسترز رم ۲۰۲۰ هم شرکت کند، امتیاز سالی که نتیجه بهتری گرفته برای او منظور خواهد شد.

سهمیه‌‌های مسابقات فینال تور جهانی نیز بر مبنای رنکینگ جدید مشخص خواهد شد. رنکینگ سالانه یا “Race” که همیشه برای کسب سهمیه این مسابقات مورد استفاده قرار می‌گرفت، امسال محاسبه نمی‌شود و از سایت “ATP” نیز حذف شده است.

رده‌بندی جهانی تنیس مبنای گزینش بازیکنان برای حضور در مسابقات مختلف است و با توجه اینکه رده‌بندی از ماه مارس به دلیل تعطیلی رقابت‌ها به حالت فریز درآمده این تغییرات در نظر گرفته شده است تا رتبه‌بندی بازیکنان بر مبنایی عادلانه و منصفانه صورت بگیرد. هم‌چنین این روش به بازیکنانی که به هر دلیلی ترجیح می‌دهند در ادامه رقابت‌های سال ۲۰۲۰ شرکت نکنند کمک می‌کند تا امتیازات خود را حفظ کنند.

لازم به ذکر است تغییرات در نظر گرفته شده موقتی بوده و از سال ۲۰۲۱ رده‌بندی به روال سابق محاسبه خواهد شد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید