تنیس فا

مخالفت برخی بازیکنان صاحب‌نام با برگزاری مسابقات آزاد آمریکا

0

سرنوشت مسابقات آزاد آمریکا ۲۰۲۰ این هفته مشخص می‌شود.

تنیسفا – درحالی‌که مقامات تنیس آمریکا در تلاش برای فراهم کردن شرایط لازم برای برگزاری گرند اسلم آزاد امریکا هستند، برخی بازیکنان صاحب‌نام نسبت به حضور در این رقابت‌ها ابراز تردید کرده‌اند.

به گزارش نیویورک تایمز قرار است روز چهارشنبه طی یک ویدیو کنفرانس با حضور بیش از ۴۰۰ بازیکن و مربی تصمیم نهایی در مورد برگزاری این رقابت‌ها گرفته شود.

نزدیک به سه ماه از تعطیلی مسابقات تنیس به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا می‌گذرد. پیش از این، مسابقات ویمبلدون به همین دلیل و برای اولین بار پس از جنگ جهانی دوم لغو شد و مسابقات رولان گاروس نیز به ابتدای پاییز موکول شده است. حالا نوبت مسابقات آزاد امریکا است تا تصمیمی دشوار در این‌باره بگیرد.

فدراسیون تنیس آمریکا در تلاش است تا با در نظر گرفتن تدابیری خاص و فراهم کردن شرایط ایمن برای برگزاری این رقابت‌ها نظر مساعد بازیکنان و مقامات بهداشتی و محلی را جلب نمایند.

از جمله اقداماتی که به این منظور در نظر گرفته شده می‌توان به اسکان بازیکنان در تنها یک هتل در محدوده مسابقات، محدود کردن تعداد همراهان هر بازیکن به یک نفر، حذف جدول مقدماتی و کاهش تعداد تیم‌های شرکت کننده در بخش دونفره به ۲۴ تیم اشاره کرد‌.

با این وجود زمزمه‌هایی از سوی برخی بازیکنان سرشناس مبنی بر عدم حضور در رقابت‌های آزاد آمریکا شنیده می‌شود.

نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس جهان در گفت‌وگو با رسانه‌های صربستان از طرح پیشنهادی مسئولین تنیس آمریکا انتقاد کرده و حضور در مسابقات با یک همراه را «غیر ممکن» توصیف کرده است. او گفته ترجیح می‌دهد مسابقات در ماه سپتامبر در اروپا و با برگزاری رقابت‌های خاک هم‌چون رم و مادرید از سر گرفته شود تا بازیکنان بتوانند با آمادگی مناسب در مسابقات رولان گاروس شرکت کنند.

سیمونا هالپ نفر دوم تنیس زنان نیز در خصوص برگزاری آزاد آمریکا تحت این شرایط ابراز نگرانی کرده و حضور در این رقابت‌ها را در نهایت یک «تصمیم شخصی» دانسته است که هر کس بنا به شرایط خودش باید بگیرد.

رافائل نادال هم از دیگر چهره‌های شاخصی است که نسبت به حضور در مسابقات آزاد آمریکا در صورت برگزاری احتمالی آن ابراز تردید کرده است.

حال باید دید در شرایطی که چهره‌های اثرگذار و شاخص تنیس جهان تمایلی چندانی به حضور در مسابقات آزاد آمریکا ندارند در روز چهارشنبه نهایتاً چه تصمیمی در مورد این رقابت‌ها گرفته خواهد شد.

5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید