تنیس فا

ماریا شاراپووا از دنیای تنیس خداحافظی کرد

1

دختر موطلایی تنیس راکت خود را آویخت.

تنیسفا – ماریا شاراپووا تنیس‌باز سرشناس روس و قهرمان پنج دوره مسابقات گرند اسلم در سن ۳۲ سالگی از دنیای ورزش حرفه‌گیری کناره‌گیری کرد.

او این خبر را با انتشار مقاله‌ای در وبسایت مجله  «ونیتی فر» با عنوان “خداحافظ تنیس” اعلام کرد. این بازیکن روس که در طول سال‌های بازی خود با مصدومیت‌های زیادی دست و پنجه نرم کرده است، در این مقاله با اشاره به آسیب‌دیدگی‌های اخیرش نوشته که دیگر بدنش جوابگوی فشار مسابقات نبوده و به همین علت تصمیم به خداحافظی گرفته است. شاراپووا در ۱۸ ماه اخیر از مصدومیت شانه راست و هر دو ساعد رنج می‌برد.

ستاره روس آخرین مسابقه خود را در مسابقات آزاد استرالیا امسال برابر دونا وکیچ انجام داد که در دو ست مغلوب حریف کروات شد.

شاراپووا که یکی از مطرح‌ترین و پردرآمدترین ورزشکاران زن جهان به حساب می‌آید در سال ۲۰۱۶ به علت دوپینگ به مدت ۱۵ ماه از حضور مسابقات محروم شد و پس از آن هرگز نتوانست به روزهای اوج خود بازگردد.

این تنیس‌باز پرطرفدار در طول دوران ورزشی خود ۳۶ عنوان قهرمانی بدست آورد و در مجموع به مدت ۲۱ هفته زن شماره یک تنیس جهان بود. او در طی ۱۹ سال حضور در مسابقات حرفه‌ای تنیس زنان ۳۸ میلیون دلار جایزه نقدی به دست آورد.

«ماشا» یکی از ۱۰ تنیس‌باز زن تاریخ به‌شمار می‌رود که موفق به فتح هر چهار تورنمنت گرند اسلم شده است: آزاد استرالیا ۲۰۰۸، آزاد فرانسه ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴، ویمبلدون ۲۰۰۴، آزاد آمریکا ۲۰۰۶.

از دیگر افتخارات مهم شاراپووا می‌توان به قهرمانی به‌همراه تیم زنان روسیه در مسابقات ملی فد کاپ در سال ۲۰۰۸، کسب مدال نقره المپیک ۲۰۱۲ لندن و قهرمانی در مسابقات فینال تور جهانی در سال ۲۰۰۴ اشاره کرد.

4.5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

۱ دیدگاه

  1. خیلی دوست داشتنی بود
    بعد از مصدومیتش دیگه خیلی افت کرده بود
    بعد از ووزنیاکی حالا هم شاراپووا :((

نظر بدهید