تنیس فا

تیم با غلبه بر زورف حریف جوکوویچ در فینال آزاد استرالیا شد

0

دومینیک تیم برای نخستین بار به فینال اپن استرالیا رسید.

تنیسفا – دومینیک تیم نفر پنجم تنیس جهان با شکست الکساندر زورف در نبردی پایاپای، برای نخستین بار به فینال مسابقات گرند اسلم اوپن استرالیا راه یافت.

تنیس‌باز اتریشی در این دیدار که ۳ ساعت و ۴۲ دقیقه به طول انجامید ابتدا ست نخست را به دوست و رقیب بلندقامتش واگذار کرد اما در سه ست بعدی به برتری رسید تا روز یک‌شنبه سومین حضورش در فینال یک گرند اسلم را تجربه کند. (نتیجه: ۶-۷ ۶-۷ ۴-۶ ۶-۳)

تیم در این مسابقه عملکرد فوق‌العاده‌ای در برگرداندن سرویس‌های زورف داشت و ۳۲ درصد از امتیازهای سرویس اول او را که به طور متوسط ۲۰۱ کیلومتر بر ساعت سرعت داشتند، از آن خود کرد. آن هم در شرایطی که زورف امروز توانست ۸۱ درصد از سرویس‌های اول خود را در زمین حریف فرود بیاورد که آمار قابل‌توجهی محسوب می‌شود.

تیم هم‌چنین با پیروزی مقابل زورف، نخستین بازیکن اهل اتریش لقب گرفت که به دیدار پایانی مسابقات آزاد استرالیا صعود می‌کند.

پس از این دیدار،  تیم در مصاحبه با جان مک‌انرو اظهار داشت: «من دو مرتبه به فینال رولان گاروس رسیده‌ام و هر دو بار هم با نادال رو‌به‌رو شدم. حالا باید اینجا با جوکوویچ بازی کنم که با ۷ عنوان “پادشاه استرالیا” است. حداکثر تلاشم را برای پیروزی خواهم کرد. اما حتی اگر بازنده هم از زمین خارج شوم،‌ ناامید نخواهم شد و به تلاشم ادامه خواهم داد، چون در مسیر درستی قرار دارم که به آن باور دارم.»

بازیکن ۲۶ ساله روز یک‌شنبه برای فتح اولین گرند اسلم خود باید با نواک جوکوویچ قهرمان ۷ دورهٔ رقابت‌ها مسابقه دهد.

در رقابت‌های بخش دونفره زنان نیز کریستینا ملادنوویچ و تیمه‌آ بابوش با غلبه بر سو-وه شه و باربورا استریتسووا در دو ست متوالی، به عنوان قهرمانی دست یافتند. (نتیجه: ۱-۶ ۲-۶)

ملادنوویچ و بابوش در این مسابقات حتی یک ست را به حریفان خود واگذار نکردند.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید