تنیس فا

تنیس آزاد استرالیا ۲۰۲۰؛ حذف سرینا ویلیامز، اوساکا و سیتسیپاس در روز پرحادثه رقابت‌ها / صعود دشوار فدرر به دور چهارم

0

پنجمین روز از رقابت‌های گرند اسلم اپن استرالیا ۲۰۲۰ پرحادثه دنبال شد؛ در بخش زنان سرینا ویلیامز و نائومی اوساکا ناباورانه از دور مسابقات کنار رفتند و در بخش مردان، سیتسیپاس که سال قبل به نیمه‌نهایی رسید از صعود به هفته دوم رقابت‌ها باز ماند. راجر فدرر هم در نبردی دراماتیک جان میلمن را پشت سر گذاشت و ۱۰۰ـمین پیروزی خود در ملبورن را جشن گرفت.

تنیسفا – مسابقات اپن استرالیا، امروز جمعه ۴ دی ماه، با برگزاری دیدارهای دور سوم پیگیری شد و سرینا ویلیامز، قهرمان نه دوره با قبول شکست برابر چیانگ ونگ، وداعی زودهنگام با رقابت‌ها داشت.

تنیس‌باز آمریکایی که در ملبورن به دنبال ۲۴ـمین گرند اسلم خود بود در این مسابقه با حساب ۲ بر یک (۵-۷ ۷-۶ ۴-۶) شکست خورد تا بار دیگر از رسیدن به رکورد مارگارت کورت استرالیایی بازبماند. ویلیامز پس از به دنیا آوردن فرزندش در سال ۲۰۱۷ تاکنون نتوانسته در هیچ گرند اسلمی قهرمان شود.

نائومی اوساکا مدافع عنوان قهرمانی دیگر ناکام بزرگ روز پنجم بود؛ زن شمارۀ ۳ تنیس زنان در مسابقه خود برابر کوکو گاف پدیدۀ ۱۵ ساله آمریکایی در دو ست (۴-۶ ۳-۶) شکست خورد و از دور بازی‌ها کنار رفت. گاف که در دور قبل وینس ویلیامز را از پیش رو برداشته بود، با این پیروزی انتقام شکست ۴ ماه گذشته در اپن آمریکا را از اوساکا گرفت و مهم‌ترین برد دوران ورزشی‌اش را کسب کرد.

کرولاین ووزنیاکی، تنیس‌باز ۲۹ سالۀ دانمارکی و قهرمان سابق اپن استرالیا نیز با شکست دو بر یک (۵-۷ ۶-۳ ۵-۷) برابر اونس جابر از تونس از گردونۀ رقابت‌ها کنار رفت. جابر با این پیروزی اولین زن عرب تاریخ تنیس لقب گرفت که به جمع ۳۲ بازیکن یک گرند اسلم صعود می‌کند.

ووزنیاکی پس از این شکست طبق اعلام قبلی خود از دنیای تنیس حرفه‌ای خداحافظی کرد.

بیشتر بخوانید:  خداحافظی کرولاین ووزنیاکی از دنیای تنیس

در سایر دیدارهای بخش زنان، اشلی بارتی نفر اول تنیس زنان و بخت نخست قهرمانی به‌راحتی النا ریباکینا از قزاقستان را پشت سر گذاشت و به دور یک‌هشتم نهایی رسید. (نتیجه: ۲-۶ ۳-۶)

پترا کویتووا، سوفیا کنین، ماریا ساکاری و الیسون ریسک نیز با غلبه بر حریفان خود راهی دور چهارم شدند.

اما در بخش مردان و در مهم‌ترین مسابقه، راجر فدرر به مصاف جان میلمن استرالیایی رفت و طی نبردی پرهیجان از سد تنیس‌باز استرالیایی عبور کرد و به دور چهارم راه یافت. (نتیجه: ۶-۷ ۶-۴ ۴-۶ ۶-۷ ۶-۴)

اسطوره سوییسی با شکست میلمن، به ۱۰۰ـمین پیروزی خود در ملبورن رسید. او حالا تنها بازیکنی در تاریخ تنیس است که توانسته در دو گرند اسلم – آزاد استرالیا و ویمبلدون – به رکورد ۱۰۰ پیروزی دست پیدا کند‌.

استاد سوئیسی در دور بعد با مارتون فوچوویچ مجارستانی روبه‌رو خواهد شد.

بیشتر بخوانید: ۱۰۰ـمین پیروزی استاد سوییسی در ملبورن 

برخلاف فدرر، نواک جوکوویچ مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌ها امروز کار ساده‌ای در پیش داشت و یوشی‌هیتو نیشی‌یوکا ژاپنی را در سه ست پیاپی شکست داد و برای سیزدهمین بار به دور ۱/۸ نهایی اپن استرالیا رسید. (نتیجه: ۲-۶ ۲-۶ ۳-۶)

نوله در دور بعد باید با دیگو شوارتزمن آرژانتینی دیدار کند که او نیز موفق شد دوسان لایوویچ را در سه ست شکست دهد.

کانال‌های پوشش‌دهنده مسابقات تنیس گرند اسلم آزاد استرالیا (اوپن استرالیا)

اما استفانوس سیتسیپاس، ستارۀ ۲۱ سالۀ اهل آتن و بخت ششم قهرمانی امروز نتوانست مقابل سرویس‌های مهیب میلوس رائونیچ مقاومت کند و در سه ست متوالی مغلوب تنیس‌باز کانادایی شد. (نتیجه: ۶-۷ ۴-۶ ۵-۷)

سیتسیپاس سال گذشته توانسته بود راجر فدرر را در دور چهارم شکست دهد و تا مرحلۀ نیمه‌نهایی پیش برود.

در مسابقه جذاب دیگر، مارین چیلیچ قهرمان سابق اپن آمریکا در یک مارتن ۵ سته روبرتو باتیستا آگوت بخت نهم قهرمانی را مغلوب کرد و راهی دور چهارم شد. این دیدار ۴ ساعت و ۱۰ دقیقه به طول انجامید. (نتیجه: ۳-۶ ۷-۵ ۰-۶ ۴-۶ ۷-۶)

تنیس‌باز کروات که در مسابقۀ قبلی خود نیز یک مصاف پنج سته را پشت سر گذاشته بود، در دور بعد با رائونیچ دیدار خواهد کرد.

فابیو فونینی ایتالیایی هم با شکست گیدو پلیا در سه ست متوالی، حریف تنیس سندگرن در مرحله چهارم آزاد استرالیا شد. (نتیجه: ۳-۶ ۲-۶ ۶-۷)

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید