تنیس فا

تنیس آزاد استرالیا ۲۰۲۰؛ صعود نادال، مدودف، تیم، هالپ و اسویتولینا به دور سوم

0

در چهارمین روز از مسابقات تنیس گرند اسلم آزاد استرالیا مدعیان اصلی قهرمانی با شکست حریفان خود راهی دور سوم رقابت‌ها شدند.

تنیسفا – دور دوم از مسابقات تنیس آزاد استرالیا امروز پنچ‌شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ پیگیری شد و در مهمترین دیدار، رافائل نادال مرد شماره یک تنیس جهان با پیروزی برابر فدریکو دلبونیس به دور سوم رقابت‌ها راه یافت.

تنیس‌باز اسپانیایی در این دیدار حریف آرژانتینی خود را در سه ست متوالی و با نتایج (۱-۶ ۶-۷ ۳-۶) از پیش رو برداشت. نادال در دور بعد با هم‌وطنش پابلو کارنیو بوستا دیدار می‌کند. بوستا با شکست پیتر گویوفچیک آلمانی با نتیجه ۳ بر یک به دور سوم رسید.

در دیدار دیگر، دنیل مدودف روس مقابل پدرو مارتینز اسپانیایی قرار گرفت و در سه ست (۳-۶ ۱-۶ ۵-۷) به پیروزی رسید. مرد شماره ۴ تنیس جهان روز شنبه در مرحله سوم با الکسی پاپیرین تنیس‌باز ۲۰ ساله استرالیایی دیدار خواهد کرد.

دومینیک تیم نفر پنجم تنیس جهان از دیگر برندگان روز چهارم رقابت‌ها بود. تنیس‌باز اتریشی با وجود اینکه برابر الکس بولت نفر ۱۴۰ رده‌بندی از استرالیا به زحمت افتاد، در نهایت در پنج ست او را شکست داد و راهی دور سوم شد. (نتیجه: ۲-۶ ۱-۶ ۷-۵ ۲-۶)

حریف تیم در مرحله بعد تیلور فریتس آمریکایی است که امروز توانست در مصافی پنج سته کوین اندرسون از آفریقای جنوبی را کنار بزند.

الکساندر زورف ستاره آلمانی تنیس جهان همانند دیدار نخست خود کار چندان دشواری پیش رو نداشت و ایگور گراسیموف از بلاروس را در سه ست (۵-۷ ۴-۶ ۶-۷) مغلوب کرد. زورف روز شنبه برای صعود به دور یک‌هشتم پایانی باید از سد فرناندو ورداسکو اسپانیایی عبور کند. ورداسکو با پیروزی ۳ بر یک برابر نیکولوز باسیلاشویلی راهی دور سوم شد.

آندری روبلف ستاره جوان روس در ادامه عملکرد خوب خود در سال ۲۰۲۰، امروز در دور دوم یوئیچی سوگیتا ژاپنی را شکست داد تا ۱۰ـمین پیروزی متوالی‌اش در فصل جدید را رقم بزند. روبلف در مرحله سوم روبروی داوید گوفن بلژیکی قرار می‌گیرد که امروز در نبردی ۵ سته برابر پیر-اوگ اربر فرانسوی به برتری رسید.

در سایر دیدارهای مردان، استن واورینکا در پنج ست آندریاس سپی را مغلوب کرد، خاچانوف با همین نتیجه بر مایکل یمر سوئدی فائق آمد، گائل مونفیس فرانسوی ۳ بر یک ایو کارلوویچ بلندقامت را شکست داد و جان ایزنر و ارنستس گولبیس نیز به ترتیب الخاندرو تابیلو و آلیاژ بدنه را از پیش رو برداشتند و راهی دور سوم رقابت‌ها شدند.

در بخش زنان نیز مدعیان قهرمانی به پیش‌روی خود در جدول مسابقات ادامه دادند. کارولینا پلیشکووا نفر دوم رده‌بندی زنان جهان به آسانی و در دو ست متوالی (۳-۶ ۳-۶) لورا زیگموند آلمانی را شکست داد و حریف آناستازیا پاولیوچنکوا روس در مرحله سوم شد.

گاربینه موگوروسا، قهرمان ویمبلدون و آزاد فرانسه، سه بر یک آیلا تاملیانوویچ استرالیای را مغلوب کرد و به دور سوم رسید تا در مرحله بعد الینا اسویتولینا اوکراینی دیدار کند. اسویتولینا در مرحله دوم در دیداری آسان لارن دیویس آمریکایی را شکست داد.

سیمونا هالپ رومانیایی هم کار آسانی در برابر هریت دارت در پیش داشت و در دو ست حریف برتانیایی خود را حذف کرد.

در سایر دیدارهای مهم در بخش زنان، انجلیک کربر، بلیندا بنچیچ و دونا وکیچ با عبور از سد حریفان خود به جمع ۳۲ بازیکن برتر مسابقات پیوستند.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید