تنیس فا

تنیس آزاد استرالیا ۲۰۲۰؛ شروع مقتدرانه نادال / صعود پلیشکووا و هالپ به دور دوم و حذف شاراپووا از رقابت‌ها

0

رافائل نادال، دنیل مدودف، دومینیک تیم و الکساندر زورف در دومین روز از مسابقات آزاد استرالیا ۲۰۲۰ با پیروزی مقابل رقبای خود به دور دوم راه یافتند.

تنیسفا – مسابقات گرند اسلم اپن استرالیا روز سه‌شنبه با برگزاری ادامهٔ بازی‌های دور نخست پیگیری شد و در مهم‌ترین دیدار، رافائل نادال مرد اول تنیس جهان با پیروزی قاطع مقابل هوگو دلین از بولیوی به مرحلۀ دوم مسابقات صعود کرد. (نتیجه: ۰-۶ ۳-۶ ۲-۶)

قهرمان اپن استرالیا در سال ۲۰۰۹ در دور بعد با فدریکو دل‌بونیس از آرژانتین روبه‌رو خواهد شد. دل‌بونیس با برتری برابر ژوائو سوزا از پرتغال توانست به دور بعد راه پیدا کند.

دنیل مدودف بخت چهارم قهرمانی نیز در بازی نخست خود توانست در ۴ ست فرانسیس تیافوی آمریکا را پشت سر بگذارد. (نتیجه: ۲-۶ ۴-۶ ۶-۴ ۳-۶)

پدرو مارتینز نفر ۱۶۸ جهان که از جدول مقدماتی به جدول اصلی صعود کرده حریف بعدی مدودف روس خواهد بود.

دومینیک تیم سید پنجم مسابقات از دیگر برندگان روز دوم بود؛ تنیس‌باز اتریشی که به تازگی توماس موستر نفر اول سابق تنیس مردان را به تیم مربیان خود اضافه کرده، موفق شد در سه ست پیاپی از سد آدرین مانارینوی فرانسوی عبور کند. (نتیجه: ۲-۶ ۵-۷ ۳-۶)

الکساندر زورف و استن واورینکا نیز به ترتیب با برتری مقابل مارکو چکیناتو و دمیر جمهور راهی دور دوم رقابت‌ها شدند. فابیو فونینی ایتالیایی هم به‌رغم واگذاری دو ست اول به رایلی اپلکای ۲۱۱ سانتی‌متری، در سه ست بعدی به پیروزی رسید به دور دوم راه یافت. این دیدار ۳ ساعت و ۳۸ دقیقه به طول انجامید.

در سایر دیدارهای مهم نیز نیک کیریوس، ایوو کارلوویچ، داوید گوفن، روبرتو باتیستا آگوت و کارن خاچانوف با عبور از سد حریفان خود به مرحله دوم مسابقات صعود کردند.

در بخش زنان و در مهم‌ترین اتفاق، ماریا شاراپووا، تنیس‌باز پرآوازه روس و دارندۀ ۵ عنوان گرند اسلم با قبول شکست برابر دونا وکیچ، از گردونۀ رقابت‌ها کنار رفت. (نتیجه: ۴-۶ ۳-۶)

شاراپووا که سال ۲۰۰۸ قهرمان اوپن استرالیا شد و امسال با سهمیه وایلد کارت به جدول اصلی بازی‌ها راه یافت، با این شکست نامش از فهرست ۳۵۰ نفر برتر جهان خارج خواهد شد.

کارولینا پلیشکووا بخت دوم کسب جام اما دیدار خود را با پیروزی پشت سر گذاشت، نفر اول سابق تنیس زنان با برتری ۲ بر صفر مقابل کریستینا ملادنوویچ، به دور دوم اپن استرالیا صعود کرد. (نتیجه: ۵-۷ ۱-۶)

در سایر دیدارهای مهم در بخش زنان نیز، سیمونا هالپ، انجلیک کربر و الینا اسویتولینا با برتری مقابل رقیبان خود راهی دور دوم مسابقات شدند.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید