تنیس فا

راجر فدرر: «نادال و جوکوویچ بیشتر از من گرنداسلم‌ خواهند برد»

0

استاد سوئیسی در مورد شکسته شدن رکوردش توسط نادال و جوکوویچ سخن گفت.

تنیسفا – راجر فدرر، اسطورۀ سوئیسی و دارندۀ ۲۰ عنوان گرند اسلم در مصاحبه با خبرگزاری «آسوشیتد پرس» گفت که رافائل نادال و نواک جوکوویچ رکورد او در تعداد عناوین گرند اسلم را خواهند شکست.

«این‌گونه که پیش می‌رود، به نظرم رافا و نواک گرند اسلم‌های بیشتری خواهند برد. به‌این دلیل‌که آن‌ها فوق‌العاده هستند و عملکردشان در فصل قبل نشان داد که هم‌چنان عناوین زیادی در انتظارشان است.»

فدرر ۳۸ ساله اگرچه قصد بازنشستگی ندارد، اما نادال ۳۳ ساله و جوکوویچ ۳۲ ساله حالا به ترتیب ۱۹ و ۱۶ گرند اسلم دارند و بیش از پیش به رکورد گرند‌اسلم‌های او نزدیک شده‌اند.

فدرر در ادامۀ صحبت‌های خود در این باره گفت: «این‌که آن‌ها (نادال و جوکوویچ) تا کجا می‌توانند پیش بروند هیجان‌انگیز است. چه‌تعداد گرند اسلم دیگر می‌توانند برنده شوند؟ احتمالاً سال‌های فوق‌العادۀ زیادی در انتظارشان است. این حدس من است. بدون شک تنیس این روزها دوران طلایی خود را سپری می‌کند.»

هنگامی‌که پیت سمپراس، اسطورۀ آمریکایی تنیس جهان در سال ۲۰۰۲ چهاردهمین و آخرین عنوان گرند اسلم خود را به دست آورد کسی تصور نمی‌کرد که در کمتر از دو دهه، سه بازیکن بتوانند رکورد گرند اسلم‌های او را جابه‌جا کنند.

فدرر یک دهه قبل در فینال گرند اسلم ویمبلدون ۲۰۰۹ با پیروزی مقابل اندی رادیک توانست رکورد سمپراس – که برای تماشای این بازی به استادیوم آمده بود – را بشکند.

اسطورۀ سوئیسی دربارۀ این تجربۀ مهم اظهار داشت: «او (سمپراس) آن‌قدر به عنوان یک الگو برای من قابل احترام بود که در پاره‌ای موارد از شکستن رکوردهایش احساس خوبی نداشتم. این چیزی نبود که هرگز بخواهم آن را انجام بدهم. اوضاع طوری پیش رفت که این اتفاق افتاد. البته من می‌دانستم که لحظۀ بزرگی در ورزش ما است و به نظرم آن لحظات است که شما همیشه به یاد خواهید آورد. در پایان، اگر کسی از موفقیت‌های شما عبور کند، اشکالی ندارد. چون فلسفۀ همۀ ورزش‌های حرفه‌ای همین است و اعداد و رکوردها اهمیت دارند. من لحظات خوب ِ خودم را داشته‌ام و همیشه گفته‌ام که هر چیزی که پس از گرند اسلم ۱۵ـم به دست آوردم، برایم یک پاداش بود. خصوصاً بعد از مصدومیت زانو (در سال ۲۰۱۶). هر چیزی بعد از آن پیش آمد یک پاداش بود. من می‌خواستم یک گرند اسلم دیگر برنده شوم، سه گرند اسلم دیگر کسب کردم. سه گرند اسلم شگفت‌انگیز.»

3.9/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید