تنیس فا

صربستان با شکست اسپانیا قهرمان مسابقات ATP Cup شد

0

صرب‌ها با درخشش نواک جوکوویچ جام قهرمانی را در اولین دوره مسابقات ATP Cup بالای سر بردند.

تنیسفا – در فینال رقابت‌های تیمی “ATP Cup” که روز یک‌شنبه در سیدنی بین دو تیم صربستان و اسپانیا برگزار شد، تیم صربستان با کسب ۲ پیروزی از مجموع ۳ مسابقه به عنوان قهرمانی دست یافت.

در روز پایانی این رقابت‌ها و در بازی سرنوشت‌ساز سوم که تکلیف قهرمان را مشخص می‌کرد، تیم دونفره صربستان با ترکیب نواک جوکوویچ و ویکتور ترویستکی در برابر تیم دونفره اسپانیا متشکل از فلسیانو لوپز و پابلو کارنیو بوستا قرار گرفت و با پیروزی در دو ست پیاپی (۴-۶ ۳-۶) به عنوان قهرمانی دست یافت.

پیش از این دیدار و در بازی‌ نخست انفرادی، روبرتو باتیستا آگوت با پیروزی دو بر صفر (۱-۶ ۵-۷) برابر دوسان لایوویچ، اسپانیا را ۱-۰ پیش انداخت، اما در بازی دوم انفرادی، نواک جوکوویچ توانست با ارائه نمایشی بی‌نقص رافائل نادال را دو بر صفر (۶-۷ ۲-۶) شکست دهد تا سرنوشت برنده این دیدار در بازی دونفره رقم بخورد.

جوکوویچ که نقش اصلی را در قهرمانی تیمش ایفا کرد پس از بازی گفت: «این قهرمانی تجربه‌ای بود که قطعا آن را برای همیشه به عنوان یکی از بهترین لحظات زندگی‌ام به یاد خواهم آورد. من دوران ورزشی موفقی را طی ۱۵ سال اخیر تجربه کرده‌ام که از این بابت خیلی خوش‌شانس بوده‌ام، اما بازی کردن برای تیم ملی کشورم در کنار تعدادی از بهترین دوستانم که از قدیم آن‌ها را می‌شناسم تجربه‌ای است که قابل مقایسه با هیچ پیروزی و موفقیت دیگری نیست.»

مسابقات تیمی “ATP Cup” که امسال شاهد برگزاری اولین دوره آن بودیم از تاریخ ۳ الی ۱۲ ژانویه با حضور ۲۴ کشور در سه شهر سیدنی، بریزبن و پرث در استرالیا برگزار شد. صربستان که در گروه A مسابقات با تیم‌های فرانسه، آفریقای جنوبی و شیلی هم‌گروه بود به عنوان تیم اول از گروه خود صعود کرد و با شکست کانادا و روسیه در مراحل یک‌چهارم پایانی و نیمه‌نهایی راهی دیدار فینال شد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید