تنیس فا

کمک مالی تنیس‌بازان جهان برای مقابله با بحران آتش‌سوزی در استرالیا

0

تنیسفا: به دنبال آتش‌سوزی‌های اخیر در مناطق وسیعی از کشور استرالیا، اشلی بارتی زن شماره یک تنیس جهان اعلام کرد که تمام مبلغ جایزه نقدی خود در مسابقات بریزبن را جهت کمک به حادثه‌دیدگان به صلیب سرخ این کشور اهدا می‌کند.

پیش‌تر نیک کیریوس و برخی دیگر از تنیس‌بازان مرد استرالیایی گفته بودند به ازای هر ضربه “Ace” خود در طول مسابقات استرالیا مبلغی را برای کمک به این موضوع اختصاص خواهند داد.

کرگ تایلی رییس فدراسیون تنیس استرالیا نیز چندی پیش در اطلاعیه‌ای از برگزاری چندین رویداد خیریه برای جمع‌آوری کمک و حمایت از اقدامات امدادی خبر داد.

کمک‌ها‌ اما محدود به بازیکنان استرالیایی نبوده است؛ ماریا شاراپووا تنیس‌باز سرشناس روس هم گفته که برای شروع قصد دارد ۲۵ هزار دلار برای مهار آتش‌سوزی کمک کند و از نواک جوکوویچ نیز دعوت کرده که با پرداخت همین مبلغ به او بپیوندد.

آتش‌سوزی‌های اخیر در استرالیا که با افزایش بی‌سابقه دمای هوا در این کشور شدت گرفته است تاکنون منجر به کشته شدن دست کم ۲۴ نفر و تلف شدن حدود ۴۸۰ میلیون حیوان شده است. بر اساس گزارش‌ها، این آتش‌سوزی‌ها هم‌چنین سبب نابودی بیش از هزار خانه و از بین رفتن سه میلیون هکتار از مراتع و بوته‌زارهای استرالیا شده است.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید