تنیس فا

قهرمانی استفانوس سیتسیپاس در مسابقات فینال تور جهانی

0

بازیکن جوان یونانی در جمع بزرگان تنیس جهان جام قهرمانی را بالای سر برد.

تنیسفا – استفانوس سیتسیپاس تنیس‌باز ۲۱ ساله یونانی با پیروزی برابر دومینیک تیم عنوان قهرمانی رقابت‌های تنیس فینال تور جهانی در لندن را به خود اختصاص داد.

سیتسیپاس که اولین حضور خود در مسابقات فینال تور جهانی را تجربه می‌کرد، در دیدار پایانی این رقابت‌ها موفق شد دومینیک تیم نفر پنجم تنیس جهان را در سه ست و با نتایج (۶-۷ ۲-۶ ۶-۷) از پیش رو بردارد تا به جوان‌ترین فاتح این مسابقات از سال ۲۰۰۱ به این سو تبدیل شود.

او پس از قهرمانی گفت: «نمی‌دانم چطور توانستم در ست دوم این‌قدر خوب بازی کنم… فکر می‌کنم با خیالی آسوده و بدون اینکه بخواهم زیاد فکر کنم بازی کردم و برای همین توانستم عملکرد خوبی داشته باشم… حمایت تماشاگران بی‌نظیر بود، آن‌ها انرژی زیادی به من دادند و این باور را به من دادند که آن چه به دنبالش هستم را در میدان به دست بیاورم. از تک تک کسانی‌که امروز برای حمایت از من با پرچم یونان در استادیوم حضور داشتند قدردانی می‌کنم.»

این ستاره جوان تنیس جهان که به عنوان سرگروه از گروه اول مسابقات به مرحله حذفی رسید، در نیمه‌نهایی نیز در دیداری برتر راجر فدرر تنیس‌باز صاحب‌نام سوییسی را مغلوب کرده بود.

قهرمانی در لندن ۲,۶۵۶,۰۰۰ دلار جایزه نقدی و ۱۳۰۰ امتیاز برای سیتسیپاس به ارمغان آورد.

اضافه می‌شود قضاوت دیدار پایانی این رقابت‌ها به عهده علی نیلی داور خوب کشورمان بود. نیلی پس از این مسابقه از دنیای داوری اعلام بازنشستگی کرد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید