تنیس فا

تنیس لندن ۲۰۱۹؛ راجر فدرر با شکست نواک جوکوویچ به نیمه‌نهایی رسید / صدرنشینی پایان فصل، هدیه استاد سوییسی به نادال

1

استاد سوییسی انتقام شکست تلخ ویمبلدون را از جوکوویچ گرفت و پس از چهار سال او را شکست داد.

تنیسفا – راجر فدرر با ارائه نمایشی مقتدرانه از سد نواک جوکوویچ گذشت و برای ۱۶ـمین بار از ۱۷ حضورش در مسابقات فینال تور جهانی به مرحله نیمه‌نهایی این رقابت‌ها راه یافت.

اسطوره سوییسی در این مسابقه که یک ساعت و ۱۳ دقیقه به طول انجامید، موفق شد حریف صرب خود را در دو ست متوالی و با نتایج ۶ بر ۴ و ۶ بر ۳ شکست دهد.

فدرر بازی را کوبنده آغاز کرد و با شکستن سرویس جوکوویچ در گیم چهارم موفق شد در ست اول با نتیجه ۶ بر ۴ به برتری برسد. در ست دوم نیز استاد سوییسی حاکم مطلق میدان بود و با سرویس‌های برگشت‌ناپذیر خود امان حریف صرب را برید. جوکوویچ هم که به نظر از ناحیه آرنج احساس ناراحتی می‌کرد هر چه تلاش کرد نتوانست خودش را در زمین پیدا کند تا این ست نیز در نهایت با نتیجه ۶ بر ۳ به سود قهرمان ۶ دوره مسابقات به پایان برسد.

این اولین پیروزی فدرر مقابل جوکوویچ در چهار سال اخیر و پس از پنج شکست متوالی بود. او پس از پیروزی گفت: «در سال‌های اخیر مسابقه‌های دشواری را برابر نواک تجربه کردم و خیلی به پیروزی نزدیک بودم؛ فینال ویمبلدون قطعاً یک نبرد حماسی بود. مسترز پاریس سال گذشته هم که ۷ بر ۶ در ست سوم باختم همین‌طور. ما مسابقه‌های جذاب زیادی داشته‌ایم و حالا پیروزی در یکی از آن‌ها لذت‌بخش است. به خصوص که اتفاقات دیگری هم به نتیجه این مسابقه بستگی داشت؛ مطمئنم که رافا هم این بازی را تماشا می‌کرد. امشب بدون شک شبی جادویی برای من در استادیوم O2 لندن بود.»

با حذف جوکوویچ از رقابت‌ها، صدرنشینی نادال در پایان فصل ۲۰۱۹ قطعی شد و او برای پنجمین بار در دوران ورزشی خود فصل را در رتبه یک به پایان خواهد رساند که از این حیث با رکورد جوکوویچ، فدرر و کانرز برابری خواهد کرد. نادال هم‌چنین مسن‌ترین بازیکنی در تاریخ تنیس لقب گرفت که موفق به انجام این کار می‌شود.

با این نتایج، دومینیک تیم و راجر فدرر به ترتیب به عنوان نفرات اول و دوم از گروه بیورن بورگ راهی مرحله نیمه‌نهایی شدند.

فدرر روز شنبه در مرحلهٔ نیمه‌پایانی با نفر اول گروه آندره آغاسی که فردا مشخص می‌شود بازی خواهد کرد.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

۱ دیدگاه

نظر بدهید