تنیس فا

تنیس لندن ۲۰۱۹؛ بازگشت استثنایی نادال از یک‌قدمی باخت / راه‌یابی سیتسیپاس به دور نیمه‌پایانی

0

رافائل نادال با رقم زدن بازگشتی استثنایی از سد دنیل مدودف روس عبور کرد و امید خود برای صعود به نیمه‌نهایی را زنده نگه داشت.

تنیسفا – در چهارمین روز از مسابقات فینال تور جهانی ۲۰۱۹ در لندن، رافائل نادال که دیدار نخست خود از مرحلۀ گروهی را با شکست پشت سر گذاشته بود، توانست با برتری ۱-۲ برابر دنیل مدودف روس، شانس خود برای راه‌یابی به مرحلۀ نیمه‌پایانی را زنده نگه دارد. (نتیجه: ۶-۷ ۳-۶ ۷-۶)

اما پیروزی نادال برابر مدودف جوان آسان به دست نیامد؛ نفر اول تنیس مردان درحالی در این مسابقه به پیروزی رسید که در ست سوم ۵-۱ از حریف روس خود عقب بود و تنها یک امتیاز با باخت فاصله داشت، اما درست در همین زمان و در شرایطی که شاید خوش‌بین‌ترین هوادار او هم این مسابقه را تمام‌شده می‌دید، به بازی بازگشت و در نهایت در تایبریک پیروز میدان شد.

بازیکن اهل مایورکا پس از این بازی شانس را عامل مهمی در پیروزی خود دانست و اظهار داشت: «صادقانه بگویم امروز خیلی شانس آوردم.‌ برای دنیل ناراحتم، باخت سختی برای او بود چراکه در ست سوم داشت بهتر از من بازی می‌کرد. امروز از آن روزهایی بود که شما یک در ۱۰۰۰ شانس پیروزی دارید.»

نادال روز جمعه در آخرین دیدار از مرحلۀ گروهی رقابت‌ها باید با استفانوس سیتسیپاس دیدار کند.

سیتسیپاس ۲۱ ساله که امسال نخستین حضور خود در مسابقات پایان فصل را تجربه می‌کند شب گذشته با پیروزی مقابل الکساندر زورف موفق شد به مرحلۀ نیمه‌نهایی این رقابت‌ها صعود کند.

جوان اهل آتن در دور اول نیز توانسته بود دنیل مدودف را از پیش رو بردارد.

سیتسیپاس با این پیروزی توانست چهارمین برد خود مقابل زورف ۲۲ ساله را کسب نماید. (۴ پیروزی و یک شکست)

با نتایجی که روز گذشته در گروه آغاسی بدست آمد، صعود سیتسیپاس قطعی شد و تکلیف بازیکن دیگر روز جمعه مشخص خواهد شد که در این میان شانس زورف از نادال و مدودف بیشتر است. نادال تنها در صورتی صعود می‌کند که سیتسیپاس را شکست دهد و مدودف هم زورف را مغلوب کند.

نفرات اول و دوم گروه را بر مبنای نتایج احتمالی در روز جمعه مشاهده می‌کنید:

– پیروزی نادال و مدودف:
۱. نادال
۲. سیتسیپاس

– پیروزی نادال و‌ زورف:
۱. سیتسیپاس
۲. زورف

– پیروزی سیتسیپاس و پیروزی مدودف در ۲ ست:
۱. سیتسیپاس
۲.مدودف

– پیروزی سیتسیپاس و پیروزی مدودف در سه ست:
۱. سیتسیپاس
۲. زورف

– پیروزی سیتسیپاس و زورف:
۱. سیتسیپاس
۲. زورف

در گروه بیورن بورگ نیز امروز از ساعت ۱۷:۳۰، دومینیک تیم که پیش‌تر صعود خود به نیمه‌نهایی را مسجل کرده، با متئو برتینی ایتالیایی مسابقه خواهد داد. از ساعت ۲۳:۳۰ و در حساس‌ترین بازی این دوره تا به این‌جا، نواک جوکوویچ و راجر فدرر برای راه‌یابی به مرحلۀ نیمه‌پایانی برابر هم قرار خواهند گرفت.

5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید