تنیس فا

تنیس لندن ۲۰۱۹؛ شکست مرد اول تنیس جهان در روز دوم مسابقات

0

در روز دوم از رقابت‌های فینال تور جهانی ۲۰۱۹، رافائل نادال مرد اول تنیس جهان در نخستین دیدار خود در مرحلۀ گروهی مسابقات از الکساندر زورف شکست خورد. استفانوس سیتسیپاس یونانی اما توانست دنیل مدودف رقیب خود را شکست دهد و اولین برد خود در این تورنمنت را کسب کند.

تنیسفا – رقابت‌های فینال تور جهانی ۲۰۱۹ در لندن روز گذشته با با برگزاری دیدارهای گروه آندره آغاسی پیگیری شد. در مسابقه دوم این گروه، رافائل نادال مرد شمارۀ یک تنیس جهان برابر الکساندر زورف مدافع عنوان قهرمانی به میدان رفت و در نهایت بازی را در دو ست متوالی به حریف خود واگذار کرد تا مانند راجر فدرر دیدارهای دور گروهی را با شکست آغاز کند. (نتیجه: ۴-۶ ۲-۶)

نادال که قهرمانی در رقابت‌های فینال تور جهانی را در کارنامۀ درخشان خود کم دارد، در این مسابقه عملکرد ضعیفی داشت و پراشتباه ظاهر شد. او پس از بازی در جمع خبرنگاران گفت: «فرصت کافی برای تمرین نداشتم. میدانستم که بازی برابر زورف دشوار خواهد بود. اما در مجموع احساس خوبی در زمین داشتم و خوشحالم که توانستم بدون درد بازی کنم.»

تنیس‌باز اسپانیایی حدود یک هفته پیش در جریان مسابقات مسترز پاریس از ناحیه عضلات شکمی دچار مصدومیت شده بود.

در دیدار نخست از گروه آندره آغاسی اما استفانوس سیتسیپاس تنیس‌باز جوان یونانی توانست طلسم شکست‌ مقابل دنیل مدودف را بشکند و با پیروزی مقابل بازیکن روس، نخستین برد خود در رقابت‌های پایان فصل را کسب کند. (نتیجه: ۴-۶ ۶-۷)

بازیکن اهل آتن سیتسیپاس که پنج مصاف قبلی خود برابر مدودف را واگذار کرده بود در این مسابقه توانست برای اولین بار او را شکست دهد.

این اولین حضور سیتسیپاس در مسابقات فینال تور جهانی به‌شمار می‌رود.

مسابقات فینال تور جهانی امروز با برگزاری دیدارهای دوم از گروه بیورن بورگ ادامه خواهد یافت. در دیدار نخست راجر فدرر در دیداری که حکم مرگ و زندگی برای او دارد باید با متئو برتینی مسابقه دهد و در مسابقۀ دوم نیز نواک جوکوویچ باید با دومینیک تیم اتریشی بازی کند.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید