تنیس فا

مسترز شانگهای ۲۰۱۹؛ سیتسیپاس با حذف جوکوویچ شگفتی‌ساز شد

0

نواک جوکوویچ بخت اول قهرمانی در مسترز شانگهای با شکست مقابل استفانوس سیتسیپاس از دور این رقابت‌ها کنار رفت.

تنیسفا – از دور ۱/۴ نهایی مسابقات مسترز شانگهای ۲۰۱۹، صبح امروز به وقت ایران نواک جوکوویچ مدافع عنوان قهرمانی در استادیوم مرکزی به مصاف استفانوس سیتسیپاس رفت و با وجود پیروزی در ست نخست، دو ست بعدی را به جوان اهل آتن واگذار کرد و از رقابت‌ها حذف شد. (نتیجه: نتیجه: ۳-۶ ۵-۷ ۶-۳)

جوکوویچ که به دنبال پنجمین قهرمانی خود در شانگهای بود، با این شکست به زودی صدر جدول رده‌بندی را نیز از دست خواهد داد؛ وی با حذف در شانگهای، ۸۲۰ امتیاز از دست خواهد داد و با توجه به این‌که قرار نیست در مسابقات بازل و یا وین شرکت کند، رافائل نادال در تاریخ ۴ نوامبر یعنی پس از مسابقات مسترز پاریس – فارغ از هر نتیجه‌ای که دو بازیکن در این رقابت‌ها بگیرند – جای او را در صدر رده‌بندی جهانی خواهد گرفت.

توضیح: طبق قوانین “ATP” امتیازات مسابقات فینال تور جهانی پس از مسترز پاریس از رنکینگ خارج می‌شود و بنابراین در تاریخ ۴ نوامبر، ۱۰۰۰ امتیازی که جوکوویچ با نایب قهرمانی در فینال تور جهانی سال قبل کسب کرده از امتیازات او کسر می‌شود. نادال اما در این مسابقات غایب بوده و امتیازی از او کسر نمی‌شود.

از سوی دیگر، سیتسیپاس ۲۱ ساله حالا با برد مقابل جوکوویچ که مهم‌ترین پیروزی دوران ورزشی‌اش به‌حساب می‌آید، توانسته پیروزی در برابر سه بازیکن بزرگ تاریخ تنیس یعنی فدرر، نادال و جوکوویچ را در کارنامه خود ثبت کند‌.

در مسابقۀ دیگر که پیش از دیدار جوکوویچ و سیتسیپاس انجام گرفت، دنیل مدودف روس با پیروزی مقابل فابیو فونینی در دو ست پیاپی، به مرحلۀ نیمه‌نهایی راه پیدا کرد. (نتیجه: ۶-۷ ۳-۶)

مدودف اکنون با پشت سر گذاشتن فونینی، تنها دو پیروزی با ششمین فینال پیاپی خود فاصله دارد.

اضافه می‌شود که با حذف فونینی از رقابت‌ها، استفانوس سیتسیپاس به‌عنوان ششمین بازیکن، جواز حضور در مسابقات فینال تور جهانی را کسب کرد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید