تنیس فا

قهرمانی تیم اروپا در سومین دوره لیور کاپ

0

 تیم اروپا با شکست ۱۳ بر ۱۱ تیم جهان برای سومین سال متوالی قهرمان لیور کاپ شد.

تنیسفا – روز سوم و پایانی رقابت‌های لیور کاپ ۲۰۱۹ روز گذشته در ژنو سوئیس برگزار شد و تیم اروپا با پیروزی سرنوشت‌ساز الکساندر زورف مقابل میلوش رائونیچ به عنوان قهرمانی این مسابقات رسید.

 تنیس‌باز آلمانی در مسابقه نهایی که تکلیف تیم قهرمان را مشخص می‌کرد، حریف کانادایی خود را با نتیجه ۲ بر یک ([۱۰-۴] ۳-۶ ۶-۴) مغلوب کرد تا همانند سال گذشته حکم قهرمانی تیم اروپا به دست او امضا شود.

جدول نتایج مسابقات لیور کاپ ۲۰۱۹

امتیاز تیمی بعد نتیجه تیم جهان تیم اروپا روز
[۱-۰] [۱۳-۱۱] ۵-۷ ۶-۴ دنیس شاپووالوف دومینیک تیم اول
[۱-۱] ۷-۶ ۶-۱ جک ساک فابیو فونینی
[۲-۱] [۱۰-۷] ۱-۶ ۶-۲ تیلور فریتس استفانوس سیتسیپاس
[۳-۱] ۷-۵ ۶-۳ شاپووالوف/ساک فدرر/زورف
[۳-۳] [۱۰-۱] ۴-۶ ۷-۶ جان ایزنر ساشا زورف دوم
[۵-۳] [۱۰-۷] ۷-۵ ۶-۷ نیک کیریوس راجر فدرر
[۷-۳] ۷-۶ ۶-۳ میلوش رائونیچ رافائل نادال
[۷-۵] [۱۰-۶] ۳-۶ ۶-۴ ساک/کیریوس نادال/سیتسیپاس
[۷-۸] [۱۰-۸] ۶-۴ ۵-۷ ساک/ایزنر فدرر/سیتسیپاس سوم
[۷-۱۱] [۱۰-۵] ۶-۷ ۷-۵ تیلور فریتس دومینیک تیم
[۱۰-۱۱] ۷-۶ ۶-۴ جان ایزنر راجر فدرر
[۱۳-۱۱] [۱۰-۴] ۳-۶ ۶-۴ میلوش رائونیچ ساشا زورف

در دیدار نخست از روز پایانی رقابت‌ها، درحالی‌که انتظار می‌رفت رافائل نادال و راجر فدرر در بخش دونفره به‌مصاف جان ایزنر و جک ساک بروند، با انصراف رافائل نادال به‌دلیل مصدومیت مچ دست، استفانوس سیتسیپاس جایگزین وی شد و تیم اروپا در نهایت این بازی را به تیم جهان واگذار کرد تا ۷-۸ در مجموع امتیازات عقب بیفتد.

در ادامه نیک کیریوس نیز به‌دلیل مصدومیت از دیدار دوم انفرادی انصراف داد و تیلور فریتس آمریکایی به جای او به میدان رفت و در برابر دومینیک تیم اتریشی قرار گرفت. در این دیدار، فریتس با برتری در ست پایانی حساب کار را ۱۱-۷ به سود تیم جهان کرد تا این تیم تنها یک پیروزی با نخستین قهرمانی‌اش در این رقابت‌ها فاصله داشته باشد.

در ادامه راجر فدرر با یک برد ارزشمند مقابل جان ایزنر، امید را به اردوی تیم اروپا بازگرداند تا تکلیف قهرمان در دیدار پایانی مشخص شود. در دیدار نهایی نیز ساشا زورف همانند سال گذشته درخشان عمل کرد و با شکست میلوش رائونیچ تیم اروپا را به سومین قهرمانی خود در این رقابت‌ها رساند.

قهرمانی در این مسابقات مبلغ ۲۵۰ هزار دلار جایزه نقدی را برای هر یک از نفرات تیم اروپا به ارمغان آورد. لازم به ذکر است که این مسابقات فاقد امتیازات رنکینگ است.

مسابقات لیور کاپ سال آینده در مجموعۀ «تی‌دی گاردن» در شهر بوستون آمریکا برگزار خواهد شد. تی‌دی گاردن ورزشگاه خانگی تیم‌ بسکتبال بوستون سلتیکس است.

بیورن بورگ و جان مک‌انرو که در سه دورهٔ نخست به‌عنوان کاپیتان تیم‌های اروپا و جهان در لیور کاپ حضور داشتند نیز در سال ۲۰۲۰ در سِمت خود باقی خواهند ماند.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید