تنیس فا

اختصاصی تنیسفا / علی نیلی فینال آزاد آمریکا را قضاوت می‌کند

0

این برای دومین بار است که قضاوت فینال آخرین گرند اسلم سال به نیلی سپرده می‌شود.

تنیسفا – علی نیلی داور نشان طلای ایرانی قضاوت دیدار پایانی مسابقات تنیس آزاد آمریکا را که بامداد روز دوشنبه بین رافائل نادال و دنیل مدودف برگزار می‌شود به عهده خواهد داشت.

این داور صاحب‌نام کشورمان که سال‌هاست در سطح اول تنیس جهان به امر قضاوت می‌پردازد، سال ۲۰۱۶ نیز دیدار پایانی این گرند اسلم را که بین نواک جوکوویچ و استن واورینکا برگزار شد قضاوت کرد.

رقابت‌های اوپن آمریکا آخرین گرند اسلم یک فصل تنیس محسوب می‌شود که همه ساله در اواخر تابستان به مدت دو هفته در شهر نیویورک برگزار می‌شود. بامداد امروز بیانکا آندریسکو کانادایی با شکست سرینا ویلیامز قهرمان بخش زنان شد و از ساعت ۱۲:۳۰ بامداد روز دوشنبه رافائل نادال و دنیل مدودف در فینال بخش مردان با قضاوت نیلی به مصاف هم می‌روند.

نیلی که یکی از ۱۰ داور اصلی صندلی در تور تنیس مردان است، سابقه قضاوت‌ در رقابت‌های مهم بسیاری را در کارنامه خود دارد که از آن جمله می‌توان به داوری فینال گرند اسلم ویمبلدون سال ۲۰۱۵ و فینال مسابقات تور جهانی تنیس در سال ۲۰۱۸ اشاره کرد. او هم‌چنین در بازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶ به عنوان داور صندلی حضور داشت و برای کشورمان افتخارآفرینی کرد.

علی نیلی، زاده سال ۱۳۵۷ در تهران، از سن ۵ سالگی با تشویق پدرش وارد دنیای تنیس شد. او بعدها راه داوری را انتخاب کرد و در سال ۲۰۰۸ توانست نشان طلای داوری صندلی و در سال ۲۰۱۳ نشان طلای سرداوری و نظارت را از سوی فدراسیون جهانی تنیس دریافت کند. سامانه امتیازشمار تنیس که در مسابقات بین‌المللی از آن استفاده می‌شود نیز توسط نیلی طراحی شده است.

5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید