تنیس فا

آزاد آمریکا ۲۰۱۹؛ راه‌یابی نادال و برتینی به نیمه‌پایانی

0

در دهمین روز از مسابقات اپن آمریکا ۲۰۱۹، رافائل نادال، متئو برتینی، بلیندا بنچیچ و بیانکا آندریسکو با شکست حریفان راهی دور نیمه‌پایانی شدند.

تنیسفا – دور یک‌چهارم نهایی مسابقات یو اس اپن شب گذشته و بامداد امروز پیگیری شد و در مهم‌ترین دیدار رافائل نادال مرد شماره ۲ تنیس جهان با غلبه بر دیه‌گو شوارتزمن آرژانتینی در سه ست متوالی برای هشتمین بار به نیمه‌نهایی این رقابت‌ها رسید. (نتیجه: ۲-۶ ۵-۷ ۴-۶)

نادال درحالی توانست حریف سخت‌کوش خود را از پیش رو بردارد که در اواخر ست دوم به علت رطوبت بالای هوا دچار گرفتگی عضلات دست شد و با مداوای پزشکی به بازی ادامه داد.

ماتادور با این پیروزی برای ۳۳ـمین بار در دوران ورزشی‌اش به نیمه‌نهایی یک تورنمنت گرند اسلم رسید.

دارندۀ ۱۸ عنوان گرند اسلم برای حضور در فینال باید با متئو برتینی ایتالیایی مسابقه دهد. برتینی که نفر ۲۵ تنیس جهان است شب گذشته با شکست گائل مونفیس فرانسوی در یک دیدار پنج‌سته به مرحلهٔ نیمه‌پایانی مسابقات آزاد آمریکا صعود کرد. (نتیجه: ۶-۷ ۶-۳ ۲-۶ ۳-۶ ۶-۳)

این ماراتن نفس‌گیر و هیجان‌انگیز که یکی از دیدارهای جذاب این دوره بود، ۳ ساعت و ۵۶ دقیقه به طول انجامید.

مونفیس در ست پنجم این دیدار ۲-۵ از برتینی عقب افتاد و با اینکه با تلاش زیاد توانست به بازی بازگردد، در نهایت در تای‌بریک تسلیم حریف جوان خود شد.

برتینی با غلبه بر مونفیس، برای نخستین بار به دور نیمه‌پایانی یک گرند اسلم رسید. این بازیکن ۲۳ ساله هم‌چنین چهارمین تنیس‌باز مرد ایتالیایی در تاریخ است که به جمع ۴ نفر برتر مسابقات گرند اسلم صعود می‌کند.

خرید محصولات رافائل نادال در فروشگاه اینترنتی تنیسفا 

نادال و برتینی روز جمعه برای نخستین بار مقابل هم به میدان خواهند رفت.

گفتنی است از میان ۴ بازیکن راه یافته به نیمه‌نهایی تنها نادال سابقۀ قهرمانی در تورنمنت‌های ۴ گانۀ گرند اسلم را دارد. او حالا شانس زیادی برای فتح نوزدهمین گرند اسلم خود و نزدیک شدن به رکورد راجر فدرر دارد.

در مسابقات بخش زنان، بلیندا بنچیچ و بیانکا اندریسکو با عبور از سد رقبای خود، حریف یک‌دیگر در دور نیمه‌پایانی شدند.

بنچیچ سوئیسی با برتری دو بر صفر مقابل دونا وکیچ کروات برای نخستین بار به نیمه‌نهایی یک گرند اسلم صعود کرد. (نتیجه: ۳-۶ ۶-۷)

در دیدار دیگر، بیانکا آندریسکو بازیکن اهل کانادا که تنها سومین حضور خود در مسابقات گرند اسلم را تجربه می‌کند، با پیروزی برابر الیس مرتنس بلژیکی موفق شد به جمع ۴ نفر برتر یو اس اپن ۲۰۱۹ برسد. (نتیجه: ۳-۶ ۲-۶ ۶-۳)

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید