تنیس فا

آزاد آمریکا ۲۰۱۹؛ حذف مدافع عنوان قهرمانی در بخش زنان / صعود نادال به یک‌چهارم پایانی

0

در هشتمین روز از گرند اسلم آزاد آمریکا ۲۰۱۹، رافائل نادال با برتری مقابل مارین چیلیچ راهی دور ۱/۴ نهایی شد. الکساندر زورف اما برابر دیه‌گو شوارتزمن شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. در بخش زنان، نائومی اوساکا مدافع عنوان قهرمانی نتوانست کاری مقابل بلیندا بنچیچ سوئیسی از پیش ببرد و در دو ست متوالی مغلوب وی شد.

تنیسفا – در مهم‌‌ترین مسابقه باقی‌مانده از دور چهارم اپن آمریکا، رافائل نادال مرد شماره ۲ تنیس جهان بامداد امروز به مصاف مارین چیلیچ رفت و با پیروزی ۳-۱ برابر این تنیس‌باز کروات برای ۹ـمین بار به جمع ۸ نفر برتر این تورنمنت راه یافت. (نتیجه: نتیجه: ۲-۶ ۱-۶ ۶-۳ ۳-۶)

این ۴۰ـمین حضور ماتادور در ۱/۴ نهایی یک تورنمنت گرند اسلم به شمار می‌رود.

خرید محصولات رافائل نادال در فروشگاه اینترنتی تنیسفا 

تنیس‌باز اهل مایورکا در مرحلۀ بعد با دیه‌گو شوارتزمن آرژانتینی دیدار می‌کند؛ مرد شمارۀ ۲۱ جهان شب گذشته با پیروزی برابر الکساندر زورف توانست برای دومین بار در سه سال گذشته به ۱/۴ نهایی یو اس اپن صعود کند. (نتیجه: ۳-۶ ۴-۶ ۲-۶ ۶-۳)

نادال و شوارتزمن تاکنون ۷ مرتبه مقابل هم به میدان رفته‌اند که در هر ۷ دیدار، نادال پیروز میدان بوده است.

در سایر مسابقات دور چهارم، متئو برتینی و گائل مونفیس به‌ترتیب با غلبه بر آندری روبلف و پابلو آندوخار، حریف یک‌دیگر در مرحلۀ ۱/۴ پایانی شدند. برتینی و مونفیس هر دو بدون واگذاری ست به حریفان توانستند به پیروزی رسیدند.

در بخش زنان اما نفر اول تنیس جهان و مدافع عنوان قهرمانی یعنی نائومی اوساکا برابر بلیندا بنچیچ سوئیسی تن به شکست داد و حذف شد. (نتیجه: ۴-۶ ۵-۷)

این سومین پیروزی متوالی بنچیچ مقابل اوساکا در سال جاری به‌حساب می‌آید. اوساکا در مسابقات ایندین ولز ۲۰۱۹ و مادرید ۲۰۱۹ نیز بازی را به شمارۀ ۱۲ جهان واگذار کرده بود.

بنچیچ برای حضور در جمع ۴ نفر برتر اپن آمریکا در ۱/۴ نهایی باید با دونا وکیچ کروات مسابقه دهد که او نیز توانست یولیا گرگس آلمانی را در سه ست شکست دهد.

 بیانکا آندریسکو تنیس‌باز ۱۹ ساله کانادایی نیز که امسال اولین حضور خود در جدول اصلی مسابقات آزاد آمریکا را تجربه می‌کند، با غلبه بر تیلور تاونزند آمریکایی به دور یک‌چهارم پایانی رقابت‌ها راه یافت. (نتیجه: ۲-۶ ۶-۴ ۱-۶)

آندریسکو نخستین بازیکن اهل کانادا از سال ۱۹۹۲ به این سو است که راهی ۱/۴ نهایی آزاد آمریکا می‌شود.

الینس مرتنس بلژیکی حریف آندریسکو در دور بعد خواهد بود. نفر ۲۶ تنیس زنان با پیروزی ۰-۲ مقابل کریستی آن از کشور میزبان موفق شد به مرحلۀ یک‌چهارم صعود کند.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید