تنیس فا

یو اس اپن ۲۰۱۹؛ راه‌یابی نادال، زورف و اوساکا به دور چهارم

0

در روز ششم از مسابقات گرند اسلم آزاد آمریکا، رافائل نادال، الکساندر زورف، گائل مونفیس و نائومی اوساکا با شکست حریفان خود به مرحلۀ چهارم صعود کردند.

تنیسفا – رقابت‌های یو اس اپن ۲۰۱۹ روز گذشته و بامداد امروز با برگزاری دیدارهای باقی‌مانده از دور سوم پیگیری شد و در مهم‌ترین دیدار، رافائل نادال اسپانیایی با برتری ۰-۳ مقابل هیون چونگ کره‌ای، راهی دور چهارم شد. (نتیجه: ۲-۶ ۴-۶ ۳-۶)

قهرمان ۳ دورۀ اپن آمریکا با پیروزی برابر چونگ، برای یازدهمین بار به هفتۀ دوم این مسابقات راه یافت.

ماتادور در دور چهارم به مصاف مارین چیلیچ خواهد رفت؛ چیلیچ قهرمان آزاد آمریکا ۲۰۱۴ روز گذشته موفق شد در ۴ ست برابر جان ایزنر آمریکایی به پیروزی دست پیدا کند. (نتیجه: ۴-۶ ۶-۷ ۶-۳ ۵-۷)

در دیدارهای رودررو، نادال ۱-۷ از حریف کروات خود پیش است.

برای اطلاع از برنامه روزانه، کانال‌های پوشش‌دهنده، نتایج لحظه‌به‌لحظه، اخبار و ویدیوهای مسابقات آزاد آمریکا به کانال تلگرام تنیسفا ملحق شوید

در مسابقۀ دیگر، ساشا زورف با وجود واگذاری ست نخست به آلیاژ بدنه، در سه ست بعدی به برتری دست یافت و برای نخستین بار به دور چهارم اپن آمریکا رسید. (نتیجه: ۶-۷ ۳-۶ ۶-۷ ۷-۶)

زورف در مرحلۀ بعد باید با دیگو شوارتزمن آرژانتینی دیدار کند. شوارتزمن ریزنقش روز قبل با پیروزی مقابل تنیس سندگرن از کشور میزبان راهی دور ۱/۸ پایانی شد.

گائل مونفیس، تنیس‌باز فرانسوی نیز در یک ماراتن ۵ سته و تماشایی که ۳ ساعت و ۳۴ دقیقه به طول انجامید، برابر دنیس شاپووالوف کانادایی به پیروزی رسید. (نتیجه: ۳-۶ ۷-۶ ۴-۶ ۶-۷ ۷-۶)

حریف مونفیس در دور چهارم، پابلو آندوخار اسپانیایی است که با شکست الکساندر بوبلیک توانست در سن ۳۳ سالگی برای نخستین بار به دور چهارم یک تورنمنت گرند اسلم برسد.

آندری روبلف، تنیس‌باز جوان روس نیز در ادامۀ روند خوب خود در هفته‌های اخیر، نیک کیریوس تنیس‌باز جنجالی استرالیایی را پشت سر گذاشت و به جمع ۱۶ بازیکن برتر مسابقات صعود کرد. (نتیجه: ۳-۶ ۶-۷ ۶-۷)

 روبلف ۲۱ ساله در دور نخست نیز موفق شد استفانوس سیتسیپاس یونانی را کنار بزند. متئو برتینی ایتالیایی حریف روبلف در مرحلۀ چهارم رقابت‌ها خواهد بود.

در بخش زنان، نائومی اوساکا مدافع عنوان قهرمانی یو اس اپن با عبور از سد کوکو گاف بازیکن ۱۵ سالۀ آمریکایی به دور چهارم مسابقات صعود کرد. (نتیجه: ۰-۶ ۳-۶)

تنیس‌باز ژاپنی برای حضور در دور یک‌چهارم نهایی باید با بلیندا بنچیچ، بازیکن سوئیسی که با انصراف آنت کنتاویت به دور بعد راه یافت، مسابقه دهد.

تیلور تاونزند آمریکایی هم که در مرحلۀ قبل موفق شد سیمونا هالپ را حذف کند، روز گذشته از سد سورانا کرسته‌آ از رومانی گذشت و به دور بعد رسید.

کی‌کی برتنس بخت هفتم قهرمانی اما با پذیرش شکست مقابل یولیا گرگس آلمانی، از صعود به دور بعد بازماند.

بیانکا اندرسکو، الیس مرتنس، کریستی آن و دونا وکیچ نیز به‌ترتیب با برتری مقابل کرولاین ووزنیاکی، آندره‌آ پتکوویج، یلنا اوستاپنکو و دونا وکیچ، توانستند به دور بعد راه یابند.

برنامه مسابقات آزاد آمریکا، روز یکشنبه ۱۰ شهریور ۹۸

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید