تنیس فا

یو اس اپن ۲۰۱۹؛ راه‌یابی فدرر، جوکوویچ، بارتی و ویلیامز به هفته دوم

0

در پنجمین روز از رقابت‌های یو اس اپن ۲۰۱۹، نواک جوکوویچ، راجر فدرر و دنیل مدودف با کنار زدن رقبای خود به مرحلۀ بعدی مسابقات راه پیدا کردند. در بخش زنان نیز اشلی بارتی، سرینا ویلیامز و کارولینا پلیشکووا توانستند با شکست حریفان به دور چهارم برسند.

تنیسفا – مسابقات آزاد آمریکا ۲۰۱۹ روز گذشته و بامداد امروز با برگزاری دیدارهای دور سوم ادامه یافت و نواک جوکوویچ بخت اول قهرمانی با پیروزی ۰-۳ برابر دنیس کودلا، برای ۱۲ـمین بار متوالی به مرحلۀ چهارم این مسابقات رسید. (نتیجه: ۲-۶ ۴-۶ ۳-۶)

«نوله» در مرحلۀ چهارم باید با یک حریف نام‌آشنا دیدار کند؛ استن واورینکا تنیس‌باز سوئیسی و قهرمان سابق اپن آمریکا که روز گذشته در سه ست نزدیک پائولو لورنزی ایتالیایی را شکست داد و حریف جوکوویچ شد. (نتیجه: ۶-۷ ۶-۷ ۴-۶)

این ۲۵ـمین مصاف جوکوویچ و واورینکا به‌حساب می‌آید. صربیناتور در دیدارهای رودررو با ۱۹ پیروزی در برابر ۶ شکست دست بالا را دارد. آخرین دیدار این دو به فینال رقابت‌های یو اس اپن ۲۰۱۶ باز می‌گردد که واورینکا با پیروزی ۱-۳ برابر حریف صرب به قهرمانی رسید. 

برای اطلاع از برنامه روزانه، کانال‌های پوشش‌دهنده، نتایج لحظه‌به‌لحظه، اخبار و ویدیوهای مسابقات آزاد آمریکا به کانال تلگرام تنیسفا ملحق شوید

در مسابقۀ مهم دیگر، راجر فدرر قهرمان ۵ دورۀ آزاد آمریکا برابر دن اونس بریتانیایی به میدان رفت و بر خلاف دو مرحله قبل این‌بار بدون واگذار کردن ست و در زمان یک ساعت و ۲۰ دقیقه به پیروزی رسید و برای ۱۸ـمین بار پیاپی راهی هفتۀ دوم رقابت‌ها شد. (نتیجه: ۱-۶ ۲-۶ ۲-۶)

داوید گوفن سید پانزدهم مسابقات، حریف فدرر در دور چهارم خواهد بود. تنیس‌باز بلژیکی با برتری ۰-۳ برابر پابلو کارنیو بوستا به دور چهارم صعود کرد.

دنیل مدودف تنیس‌باز جوان روس نیز با عبور از سد فلیسیانو لوپز کهنه‌کار در دیداری نزدیک و پرتنش، برای نخستین بار به دور چهارم مسابقات آزاد آمریکا راه یافت. (نتیجه: ۴-۶ ۶-۷ ۶-۴ ۶-۷)

در این بازی جو استادیوم به شدت علیه مدودف بود و تنش زیادی بین او و تماشاگران نیویورکی وجود داشت. مدودف در مصاحبۀ بعد از مسابقه که درون زمین انجام شد، با لحنی طعنه‌آمیز خطاب به تماشاگران گفت: «پیروزی امشب من بخاطر انرژی‌ای بود که شما به من دادید.»

این ۱۷ـمین پیروزی مدودف در ۱۹ دیدار اخیر و دومین حضورش در دور چهارم یک گرند اسلم به‌حساب می‌آید.

تنیس‌باز اهل مسکو در دور بعد با دومینیک کوفر آلمانی مسابقه می‌دهد.

اما الکس د مینور تنیس‌باز ریزنقش استرالیایی با خلق یک شگفتی موفق شد کی نیشیکوری سید هفتم قهرمانی و نایب‌قهرمان سابق اپن آمریکا را در چهار ست شکست دهد و برای نخستین بار به هفتۀ دوم یک تورنمنت گرند اسلم برسد. (نتیجه: ۳-۶ ۶-۲ ۴-۶ ۲-۶)

این اولین پیروزی د مینور مقابل یک بازیکن از جمع ۱۰ نفر برتر تنیس جهان به‌شمار می‌رود. او در مرحلۀ بعد با گریگور دیمیتروف دیدار می‌کند.

در بخش زنان، مدعیان قهرمانی همگی مقابل حریفان خود به برتری رسیدند؛ اشلی بارتی بخت دوم قهرمانی برابر ماریا ساکاری یونانی به برتری (۳-۶ ۵-۷) رسید و به دور بعد راه یافت. سرینا ویلیامز دارندهٔ ۲۳ عنوان گرند اسلم نیز با شکست کارولینا موکووا در دو ست متوالی، حریف پترا مارتیچ در دور چهارم اپن آمریکا شد.

کارولینا پلیشکووا و الینا اسویتولینا، بخت‌های سوم و پنجم قهرمانی هم به‌ترتیب با شکست انس جابر و دایانا یاسترمسکا به دور ۱/۸ نهایی صعود کردند.

5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید