تنیس فا

یو اس اپن ۲۰۱۹؛ راه‌یابی نادال و زورف به دور سوم / حذف هالپ از رقابت‌ها

0

در چهارمین روز از مسابقات یو اس اپن ۲۰۱۴، رافائل نادال با انصراف حریفش به دور سوم رسید، دنیل مدودف و الکساندر زورف به پیش‌روی خود در مسابقات ادامه دادند و در بخش زنان تیلور تاونزند آمریکایی با خلق یک شگفتی سیمونا هالپ قهرمان ویمبلدون ۲۰۱۹ را کنار زد.

تنیسفا – مسابقات گرند اسلم آزاد آمریکا در چهارمین روز خود پیگیری شد و رافائل نادال با کناره‌گیری تنسی کوکیناکیس استرالیایی به دور سوم رقابت‌ها راه یافت. کوکیناکیس به دلیل مصدومیت شانه پیش از آغاز مسابقه انصراف داد.

ماتادور در دور بعد با هیون چونگ روبرو می‌شود. چونگ بامداد امروز در دیداری تماشایی موفق شد فرناندو ورداسکوی اسپانیایی را از پیش رو بردارد.

چونگ در این مسابقه که ۳ ساعت و ۲۲ دقیقه به طول انجامید، دو ست نخست را به ورداسکو واگذار کرد اما توانست به بازی برگردد و با پیروزی در ست‌های سوم و چهارم کار را به ست سرنوشت‌ساز نهایی بکشاند. در این ست نیز بازیکن کره‌ای ابتدا ۲-۵ عقب افتاد اما باز هم تسلیم نشد و پس از آنکه در گیم دوازدهم ورداسکو را در کسب امتیاز پایانی ناکام گذاشت، در تایبریک او را شکست داد.

گفتنی است چونگ که به تازگی از کمند مصدومیت رها شده، در دور نخست نیز در یک دیدار ۵ سته بر ارنستو اسکوبدو غلبه کرد.

برای اطلاع از برنامه روزانه، کانال‌های پوشش‌دهنده، نتایج لحظه‌به‌لحظه، اخبار و ویدیوهای مسابقات آزاد آمریکا به کانال تلگرام تنیسفا ملحق شوید

در دیدار دیگر، دنیل مدودف روس، شمارۀ ۵ تنیس مردان در ۴ ست مقابل هوگو دلین از بولیوی به پیروزی رسید و راهی دور سوم شد. (نتیجه: ۳-۶ ۷-۵ ۵-۷ ۳-۶)

الکساندر زورف دیگر جوان حاضر در رقابت‌ها نیز برای صعود به دور سوم مجبور شد در ۵ ست بجنگد. بخت ششم قهرمانی در این مسابقه توانست در زمان ۳ ساعت و ۹ دقیقه فرانسیس تیافو از کشور میزبان را شکست دهد. (نتیجه: ۳-۶ ۶-۲ ۲-۶ ۶-۳ ۳-۶)

«ساشا» در مرحلۀ سوم با الیاژ بدنه که او نیز موفق به حذف بنوآ پر فرانسوی شد، رقابت خواهد کرد.

در سایر مسابقات مهم، استن واورینکا قهرمان یو اس اپن ۲۰۱۶ در ۴ ست ژرمی شاردی فرانسوی را شکست داد و مارین چیلیچ، نیک کیریوس، گائل مونفیس، داوید گوفن و دیگو شوارتزمن با عبور از سد رقبای خود راهی مرحلۀ سوم شدند.

در بخش زنان، بزرگ‌ترین شگفتی رقابت‌ها تا به این‌جا رقم خورد؛ تیلور تاونزند تنیس‌باز ۲۳ ساله آمریکایی و نفر ۱۱۶ جهان که از جدول مقدماتی به جدول اصلی رسیده، بامداد امروز در مرحله دوم مسابقات دست به کار بزرگی زد و سیمونا هالپ، قهرمان ویمبلدون و سید چهارم مسابقات را ۲-۱ (۶-۷ ۳-۶ ۶-۲) مغلوب کرد.

پترا کویتووا بخت ششم قهرمانی آزاد آمریکا نیز با شکست مقابل آندره‌آ پتکوویچ نفر ۸۸ جهان، از دور این رقابت‌ها کنار رفت. (نتیجه: ۴-۶ ۴-۶)

نائومی اوساکا مدافع عنوان قهرمانی اما با یک پیروزی آسان مقابل ماگدا لینت لهستانی به دور بعد صعود کرد. (نتیجه: ۴-۶ ۲-۶)

این ۹ـمین پیروزی متوالی اوساکا در چهارمین گرند اسلم سال به‌حساب می‌آید.

اوساکا در دور سوم با کوکو گاف مسابقه می‌دهد. گاف، پدیدۀ ۱۵ سالۀ آمریکایی که در مسابقات ویمبلدون امسال با درخشش خود نامش را بر سر زبان‌ها انداخت، در رقابت‌های اپن آمریکا نیز عملکرد خوبی را به نمایش گذاشته است. وی روز گذشته با پیروزی برابر تیمه‌آ بابوش در ۳ ست موفق شد برای نخستین بار به دور سوم آزاد آمریکا برسد.

برنامه مسابقات یو اس اپن  ۲۰۱۹ – جمعه ۸ شهریور ۱۳۹۸

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید