تنیس فا

یو اس اپن ۲۰۱۹؛ صعود جوکوویچ و فدرر به دور سوم/ لغو بسیاری از بازی‌ها به دلیل بارندگی

0

 راجر فدرر، نواک جوکوویچ، سرینا ویلیامز و اشلی بارتی توانستند با غلبه بر حریفان خود در روز بارانی شهر نیویورک به مرحلۀ سوم بازی‌ها راه پیدا کنند.

تنیسفا – در سومین روز از گرند اسلم آزاد آمریکا ۲۰۱۹، راجر فدرر در زیر سقف بستۀ ورزشگاه آرتور اش به مصاف دمیر جمهور از بوسنی و هرزگوین رفت و همانند دیدار قبل خود، با وجود واگذاری ست نخست، در سه ست بعدی به برتری دست یافت و راهی دور سوم شد. (نتیجه: ۴-۶ ۳-۶ ۲-۶ ۶-۳)

استاد سوئیسی که ۱۰۰ـمین مسابقه‌اش در چهارمین گرند اسلم سال را تجربه می‌کرد، با پیروزی مقابل جمهور برای ۱۹ـمین بار متوالی به دور سوم این رقابت‌ها رسید.

فدرر در مرحلۀ بعد به مصاف برندۀ دیدار لوکا پویی فرانسوی و دن اونس بریتانیایی خواهد رفت.

در دیدار دیگر که در بخش شب انجام شد، نواک جوکوویچ با پیروزی ۰-۳ برابر خوان ایگناسیو لوندرو از آرژانتین، به مرحلۀ سوم اپن آمریکا صعود کرد. (نتیجه: ۱-۶ ۶-۷ ۴-۶)

مدافع عنوان قهرمانی که در این مسابقه از ناحیۀ شانه احساس ناراحتی می‌کرد، در این‌باره گفت: «درد شانه‌ام در ست اول به‌گونه‌ای بود که احساس کردم ممکن است نتوانم مسابقه را به پایان برسانم. خوشحالم که توانستم پیروز شوم. امیدوارم طی دو روز آینده بتوانم بدون درد بازی کنم.»

مرد اول تنیس جهان با عبور از سد لوندرو، ۷۱ـمین پیروزی خود در مسابقات یو اس اپن را به دست آورد و با رکورد پیت سمپراس در این زمینه برابری کرد. جیمی کانرز، راجر فدرر، آندره آغاسی و ایوان لندل به‌ترتیب با ۹۸، ۸۷، ۷۹ و ۷۳ پیروزی، بالاتر از جوکوویچ و سمپراس در این لیست قرار دارند.

صربیناتور در دور سوم با برندۀ مصاف دنیس کودلا و دوسان لایوویچ مسابقه خواهد داد.

برای اطلاع از برنامه روزانه، کانال‌های پوشش‌دهنده، نتایج لحظه‌به‌لحظه، اخبار و ویدیوهای مسابقات آزاد آمریکا به کانال تلگرام تنیسفا ملحق شوید

در دیدارهای دیگر، کی نیشیکوری سید هفتم مسابقات در ۴ ست بردلی کلان را شکست داد، دومینیک کوفر آلمانی در ۳ ست رایلی اوپلکای ۲۱۱ سانتی‌متری را پشت سر گذاشت و گریگور دیمیتروف با انصراف برنا چوریچ به دور سوم رسید.

در بخش زنان، کارولینا پلیشکووا سید سوم آزاد آمریکا موفق شد در دو ست متوالی مریم بولکوادزه از گرجستان را شکست دهد و به دور سوم برسد. (نتیجه: ۴-۶ ۴-۶)

سرینا ویلیامز آمریکایی دارندۀ ۲۳ عنوان گرند اسلم نیز در دیداری ۳ سته (نتیجه: ۱-۶ ۳-۶ ۷-۵) برابر هم‌وطن جوانش کاترین مک‌نالی به پیروزی دست یافت. ویلیامز در مرحله سوم با برندۀ مسابقۀ دایانا یاسترمسکا و کارولینا موکووا دیدار خواهد کرد. خواهر سرینا، وینس ۳۹ ساله اما با شکست برابر الینا اسویتولینا نفر پنجم تنیس زنان از صعود به دور بعد باز ماند. (نتیجه: ۴-۶ ۴-۶)

اشلی بارتی بخت دوم قهرمانی و مدیسن کیز فینالیست سابق اپن آمریکا نیز به‌ترتیب با شکست لورن دیویس و لین ژو، توانستند به دور بعد صعود کنند.

دیگر بازی‌های روز چهارشنبه به علت بارندگی لغو و به امروز موکول شدند.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید