تنیس فا

یو اس اپن ۲۰۱۹؛ صعود بی‌دردسر نادال در سه‌شنبه پرحادثه نیویورک

0

رافائل نادال و نائومی اوساکا در دومین روز از مسابقات گرند اسلم آزاد آمریکا با غلبه بر رقبای خود به مرحلۀ دوم راه یافتند. دومینیک تیم، استفانوس سیتسیپاس، کارن خاچانوف و روبرتو باتیستا آگوت اما با شکست برابر حریفان وداعی زوهنگام با مسابقات داشتند.

تنیسفا – مسابقات گرند اسلم اپن آمریکا ۲۰۱۹ روز گذشته و بامداد امروز با ادامۀ دیدارهای دور نخست پیگیری شد و رافائل نادال اسپانیایی بخت دوم کسب جام، با یک پیروزی آسان برابر جان میلمن استرالیایی راهی دور دوم شد. (نتیجه: ۲-۶ ۲-۶ ۳-۶)

قهرمان ۳ دورۀ آزاد آمریکا در مرحلۀ دوم با یک حریف استرالیایی دیگر یعنی تنسی کوکیناکیس روبه‌رو خواهد شد. کوکیناکیس با پیروزی برابر ایلیا ایواشکا در ۴ ست توانست به دور بعد برسد.

الکساندر زورف بخت ششم کسب جام نیز گرچه مجبور شد مقابل رادو آلبوت نفر ۴۱ جهان در پنج ست بجنگد اما در نهایت توانست حریف اهل مولداوی خود را پس از ۳ ساعت و ۱۰ دقیقه کنار بزند و راهی دور بعد شود. (نتیجه: ۲-۶ ۶-۴ ۶-۳ ۳-۶ ۱-۶)

زورف در دور بعد با فرانسیس تیافو از کشور میزبان مسابقه می‌دهد.

برای اطلاع از برنامه روزانه، کانال‌های پوشش‌دهنده، نتایج لحظه‌به‌لحظه، اخبار و ویدیوهای مسابقات آزاد آمریکا به کانال تلگرام تنیسفا ملحق شوید

سایر مسابقات بخش مردان اما روز گذشته پرحادثه دنبال شد و ۴ سید از ۱۰ سید اول مسابقات از گردونۀ رقابت‌ها کنار رفتند؛ دومینیک تیم، استفانوس سیتسیپاس، کارن خاچانوف و روبرتو باتیستا آگوت که به‌ترتیب سید‌های چهارم، هشتم، نهم و دهم این دوره از مسابقات بودند، همگی مغلوب حریفان خود شدند.

دومینیک تیم که سال گذشته در ۱/۴ نهایی در دیداری حماسی برابر رافائل نادال شکست خورد، شب گذشته با ارائه نمایشی ضعیف و دور از انتظار برابر توماس فابیانوی ایتالیایی شکست خورد و حذف شد. (نتیجه: ۲-۶ ۳-۶ ۶-۳ ۴-۶)

استفانوس سیتسیپاس نیز با پذیرش شکست برابر آندری روبلف روس که این روزها از آمادگی بالایی برخوردار است، با مسابقات وداع کرد. در این دیدار تماشایی که نزدیک به ۴ ساعت به طول انجامید، روبلف جوان توانست در ۴ ست حریف یونانی خود را مغلوب کند. (نتیجه: ۵-۷ ۶-۷ ۷-۶ ۴-۶)

خاچانوف و باتیستا آگوت هم به‌ترتیب مغلوب واچک پاسپیسیل کانادایی و میخائیل کوکوشکین قزاق شدند و از صعود به دور بعد بازماندند.

در دیدار مهم دیگر اما دنیس شاپووالوف در مصافی تمام‌کانادایی برابر دوست خود فیلیکس اوژه الیاسیم به برتری دست یافت و راهی دور دوم شد.

در دیدارهای بخش زنان، نائومی اوساکا مدافع عنوان قهرمانی برای صعود به دور بعد به زحمت افتاد و در ۳ ست (۲-۶ ۷-۶ ۴-۶) توانست از سد آنا بلینکووای روس عبور کند. نفر اول تنیس زنان در دور دوم باید با ماگدا لینت از لهستان دیدار کند.

سیمونا هالپ بخت چهارم کسب جام نیز مانند اوساکا حریف خود نیکول گیبس را در ۳ ست (۲-۶ ۶-۳ ۳-۶) شکست داد و به مرحلۀ دوم صعود کرد. تیلور تاونسند آمریکایی حریف بعدی هالپ در چهارمین گرند اسلم سال خواهد بود.

پترا کویتووا و کی‌کی برتنس و آرینا سابالنکا، بخت‌های ششم، هفتم و نهم هم دیدارهای خود را با پیروزی پشت سر گذاشتند.

اسلون استیونس قهرمان آزاد آمریکا ۲۰۱۷ اما در یک شگفتی مقابل آنا کالینسکایا شمارۀ ۱۲۷ جهان شکست خورد و نتوانست به دور دوم صعود کند.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید