تنیس فا

یو اس اپن ۲۰۱۹؛ صعود فدرر و جوکوویچ به دور دوم و پیروزی آسان ویلیامز برابر شاراپووا

0

نواک جوکوویچ، راجر فدرر و سرینا ویلیامز به مرحلۀ دوم گرند اسلم اپن آمریکا ۲۰۱۹ راه یافتند.

تنیسفا – مسابقات گرند اسلم اپن آمریکا ۲۰۱۹ روز گذشته آغاز شد و راجر فدرر قهرمان ۵ دوره رقابت‌ها به‌رغم لغزش در ست اول توانست با پیروزی ۳ بر یک برابر سومیت ناگال نفر ۱۹۰ جهان از هند راهی دور دوم رقابت‌ها شود. (نتیجه: ۴-۶ ۲-۶ ۱-۶ ۶-۴)

اسطورهٔ سوئیسی در ست نخست این مسابقه که قضاوت آن بر عهدۀ علی نیلی داور نشان طلای کشورمان بود، ۱۹ خطای غیرضروری مرتکب شد اما به‌تدریج نبض بازی را در اختیار گرفت و نهایتاً در زمان ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه مقابل حریف گمنام خود به برتری رسید.

فدرر در مرحلۀ بعد با دمیر جمهور از بوسنی و هرزگوین دیدار خواهد کرد.

در دیدار مهم دیگر، نواک جوکوویچ مدافع عنوان قهرمانی با یک پیروزی آسان مقابل روبرتو کاربائز بائنا از اسپانیا به دور دوم راه یافت. (نتیجه: ۴-۶ ۱-۶ ۱-۶)

«نوله» در مرحلۀ دوم با خوان ایگناسیو لوندرو از آرژانتین دیدار می‌کند که اولین مصاف بین این دو خواهد بود.

برای اطلاع از برنامه روزانه، کانال‌های پوشش‌دهنده، نتایج لحظه‌به‌لحظه، اخبار و ویدیوهای مسابقات آزاد آمریکا به کانال تلگرام تنیسفا ملحق شوید

در سایر دیدارهای مهم، استن واورینکا، قهرمان سابق اپن آمریکا، همانند هم‌وطنش راجر فدرر در ۴ ست مقابل یانیک سینر ایتالیایی به برتری دست یافت، دنیل مدودف، قهرمان مسترز سینسیناتی، پراجنش گانسواران را از پیش رو برداشت و کی نیشیکوری بخت هفتم قهرمانی نیز با غلبه بر مارکو ترونخلیتی به دور دوم صعود کردند. ترونخلیتی در میانۀ مسابقه با نیشیکوری دچار مصدومیت شد و از ادامۀ مسابقه کناره‌گیری کرد.

اما فابیو فونینی، تنیس‌باز ایتالیایی و سید یازدهم اپن آمریکا با قبول شکست مقابل رایلی اوپلکای بلندقامت از کشور میزبان، از گردونۀ رقابت‌ها کنار رفت. (نتیجه: ۳-۶ ۷-۶ ۴-۶ ۳-۶)

در بخش زنان، دیدار سرینا ویلیامز و ماریا شاراپووا که انتظار می‌رفت به جدالی مهیج بدل شود، کاملاً یک‌طرفه از آب در آمد و ویلیامز کهنه‌کار به‌راحتی و ظرف ۵۹ دقیقه حریف روس خود را شکست داد و راهی دور دوم شد. (نتیجه: ۱-۶ ۱-۶)

ویلیامز با برد در این مسابقه، برای ۱۹ـمین بار متوالی مقابل شاراپووا به پیروزی دست یافت. قهرمان ۶ دورۀ یو اس اپن در مرحلۀ بعد با هم‌وطنش کاترین مک‌نلی دیدار خواهد کرد.

اما در اتفاق مهم بخش زنان، انجلیک کربر قهرمان آزاد آمریکا در سال ۲۰۱۶ با شکست برابر کریستینا ملادنوویچ فرانسوی، وداعی زودهنگام با مسابقات داشت. (نتیجه: ۴-۶ ۶-۰ ۵-۷)

اشلی بارتی قهرمان رولان گاروس ۲۰۱۹ نیز گرچه در بازی نخست خود کمی به دردسر افتاد و ست نخست را به زارینا دیاس واگذار کرد، اما در نهایت حریف قزاق خود را شکست داد و به دور دوم صعود کرد. (نتیجه: ۲-۶ ۳-۶ ۶-۱) لارن دیویس آمریکایی حریف بارتی در مرحلۀ دوم خواهد بود.

کارولینا پلیشکووا، الینا اسویتولینا، مدیسن کیز و وینس ویلیامز از دیگر بازیکنان پیروز در روز نخست بودند.

برنامه مسابقات یو اس اپن  ۲۰۱۹ – سه‌شنبه ۵ شهریور  

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید