تنیس فا

قهرمانی دنیل مدودف در مسترز سینسیناتی با شکست داوید گوفن

0

دنیل مدودف با پیروزی برابر داوید گوفن عنوان قهرمانی مسابقات مسترز سینسیناتی را از آن خود کرد.

تنیسفا – دیدار نهایی مسابقات مسترز سینسیناتی بامداد امروز بین دنیل مدودف و داوید گوفن برگزار گردید و در پایان مدودف روس با شکست حریف بلژیکی خود فاتح رقابت‌ها شد.

مدودف در این دیدار که با قضاوت علی نیلی داور برجستۀ کشورمان انجام شد، توانست در زمان یک ساعت و ۴۰ دقیقه و با نتایج ۴-۶ و ۶-۷ گوفن ۲۸ ساله را شکست دهد و برای نخستین بار فاتح یک تورنمنت مسترز ۱۰۰۰ امتیازی شود.

این بازیکن ۲۳ ساله که در دور قبل نواک جوکوویچ مدافع عنوان قهرمانی را شکست داده بود، با فتح سینسیناتی به پنجمین عنوان حرفه‌ای خود و دومین آن در سال ۲۰۱۹ دست یافت. او هم‌چنین جوان‌ترین قهرمان سینسیناتی از سال ۲۰۰۸ به این سو لقب گرفت.

تنیس‌باز اهل مسکو با این پیروزی، به اولین تنیس‌باز مرد روس تبدیل شد که در تاریخ ۱۲۰ سالۀ مسابقات سینسیناتی به قهرمانی دست پیدا می‌کند. او هم‌چنین پنجمین بازیکن اهل روسیه است که یک تورنمنت مسترز ۱۰۰۰ امتیازی را فتح می‌کند. مارات سافین، نیکولای داویدنکو، آندری چِسنوکوف و کارن خاچانوف دیگر تنیس‌بازان روس هستند که به این مهم دست یافته‌اند.

 مدودف پس از بازی عنوان کرد: «زبانم بند آمده… این حاصل تمام سختی‌ها و زحماتی است که در این مدت کشیده‌ام. اگر در سومین فینال پیاپی هم شکست می‌خوردم، خیلی بد می‌شد… بنابراین بسیار خوشحال هستم. در گیم نهم عضلاتم گرفت. این برای اولین بار در ۳ هفتۀ گذشته بود که چنین مشکلی پیش می‌آمد، اما ۴ سرویس زدم که او (گوفن) نتوانست برگرداند و این باورنکردنی بود.»

مدودف که اکنون با ۴۴ برد، بیشترین تعداد پیروزی را در رقابت‌های این فصل کسب کرده، با قهرمانی در سینسیناتی ۱۰۰۰ امتیاز به دست آورد و در رده‌بندی جدید با ۳ پله صعود به جایگاه ۵ـم جدول صعود کرد.

اما در مسابقات بخش زنان، مدیسن کیز آمریکایی با برتری برابر اسوتلانا کوزنتسووا در دو ست نزدیک، جام قهرمانی مسابقات را بالای سر برد. (نتیجه: ۶-۷ ۵-۷)

کیز ۲۴ ساله با قهرمانی در سینسیناتی توانست نخستین عنوان خود در رقابت‌های ردۀ «پرمیر ۵» را به دست آورد. او هم‌چنین با قهرمانی در این مسابقات، به پنجمین و مهم‌ترین افتخار دوران حرفه‌ای خود دست یافت.

تنیس‌باز اهل راک‌آیلند در راه قهرمانی بازیکنان بزرگی چون گاربینیه موگوروسا، سیمونا هالپ و وینس ویلیامز را از پیش رو برداشت. وی با پیروزی در تورنمنت سینسیناتی، بار دیگر به جمع ۱۰ نفر برتر تنیس زنان بازگشت.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید