تنیس فا

مدودف با شکست جوکوویچ حریف گوفن در فینال مسترز سینسیناتی شد

0

دنیل مدودف و داوید گوفن به‌ترتیب با شکست نواک جوکوویچ و ریشار گسکه حریف یک‌دیگر در فینال مسترز سینسیناتی شدند.

تنیسفا – دیدارهای دور نیمه‌پایانی مسترز سینسیناتی ۲۰۱۹ روز گذشته و بامداد امروز برگزار شد و دنیل مدودف با پیروزی ۱-۲ مقابل نواک جوکوویچ مدافع عنوان قهرمانی به فینال این رقابت‌ها صعود کرد.

مدودف در این مسابقه ابتدا ست نخست را با نتیجه ۳-۶ به جوکوویچ واگذار کرد اما در ست‌های دوم و سوم حریف نامدار خود را با نتایج مشابه ۳-۶ از پیش رو برداشت و برای دومین بار راهی فینال یک تورنمنت مسترز ۱۰۰۰ امتیازی شد.

این سومین فینال مدودف ۲۳ ساله در سه هفتۀ اخیر به حساب می‌آید. بازیکن اهل مسکو در رقابت‌های ۵۰۰ امتیازی واشینگتن و مسترز مونتریال نیز توانست به دیدار پایانی برسد.

مدودف هم‌چنین نخستین بازیکن اهل روسیه است که به فینال مسابقات سینسیناتی راه پیدا می‌کند.

مرد شمارۀ ۸ تنیس مردان پس از شکست جوکوویچ جهان گفت: «صادقانه بگویم نمی‌دانم که چطور موفق شدم. در ست نخست خیلی خسته بودم و احساس کردم که نمی‌توانم پابه‌پای نواک بازی کنم. اما ورق بازی در ست دوم برگشت. تماشاگران نیز انرژی زیادی به من دادند.»

در طرف دیگر جوکوویچ نفر اول تنیس مردان جهان که قصد داشت برای ۵۰ـمین بار به فینال یک تورنمنت مسترز راه یابد، از رسیدن به این مهم بازماند. او با این شکست ۶۴۰ امتیاز در جدول رده‌بندی از دست خواهد داد اما همچنان با ۳۷۴۰ امتیاز اختلاف نسبت به رافائل نادال، در صدر جدول باقی خواهد ماند.

اما حریف مدودف در فینال، داوید گوفن بلژیکی است که روز گذشته توانست در دو ست متوالی ریشار گسکه فرانسوی را شکست دهد و برای نخستین بار به دیدار پایانی یک تورنمنت مسترز صعود کند. (نتیجه: ۴-۶ ۳-۶)

گوفن و مدودف بامداد روز دوشنبه به وقت ایران برای فتح نخستین عنوان مسترز خود به مصاف یک‌دیگر خواهند رفت. این دو تاکنون ۲ مرتبه برابر هم به میدان رفته‌اند که هر دو مسابقه در رقابت‌های این فصل رقم خورده است؛ در آزاد استرالیا مدودف به برتری رسید و در ویمبلدون گوفن پیروز از زمین خارج شد.

در بخش زنان سینسیناتی، اسوتلانا کوزنسووا با عملکرد خوب خود توانست اشلی بارتی نفر دوم تنیس زنان را مغلوب کند و به فینال برسد. (۴-۶ ۲-۶)

کوزنتسووا با غلبه بر بارتی موفق شد برای نخستین بار در دوران ورزشی خود، ۳ بازیکن از جمع ۱۰ نفر برتر جهان را در یک تورنمنت شکست دهد. شمارهٔ دو سابق تنیس زنان پیش از بارتی توانسته بود کارولینا پلیشکووا و اسلون استیونس را نیز کنار بزند.

در طرف دیگر جدول نیز مدیسن کیز در یک نیمه‌نهایی تمام‌آمریکایی با شکست سوفیا کنین به فینال مسابقات سینسیناتی راه یافت. (نتیجه: ۴-۶ ۵-۷)

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید