تنیس فا

روبلف با شکست فدرر در مسترز سینسیناتی شگفتی‌ساز شد

0

راجر فدرر با شکست مقابل آندری روبلف در مرحلۀ سوم مسابقات مسترز سینسیناتی، از دور این رقابت‌ها کنار رفت.

تنیسفا – رقابت‌های تنیس آزاد سینسیناتی شب گذشته و بامداد امروز در ایالت اوهایوی آمریکا پیگیری شد و در مهم‌ترین دیدار، آندری روبلف با خلق یک شگفتی توانست راجر فدرر قهرمان ۷ دورۀ مسابقات را شکست دهد و به دور یک‌چهارم نهایی برسد.

تنیس‌باز اهل روسیه در این مسابقه که تنها یک ساعت به طول انجامید، بازیکن پرآوازۀ سوئیسی را با نتایج ۴-۶ و ۳-۶ شکست داد. وی در این دیدار عملکرد کم‌نقصی را از خود به نمایش گذاشت و فقط ۶ خطای غیرضروری مرتکب شد. در سوی دیگر استاد سوئیسی با ۱۹ خطای غیرضروری، روز پراشتباهی را تجربه کرد و مغلوب حریف جوانش شد.

این نخستین حضور روبلف در جمع ۸ نفر برتر یک تورنمنت مسترز است. او در دور بعد با هم‌وطنش دنیل مدودف دیدار خواهد کرد.

گفتنی است شمارۀ ۷۰ جهان از جدول مقدماتی رقابت‌ها به جدول اصلی راه یافته و در دور دوم نیز توانست هم‌وطن فدرر یعنی استن واورینکا را در دو ست پیاپی پشت سر بگذارد.

فدرر که رکورددار عناوین قهرمانی در مسترز سینسیناتی است، سال گذشته با شکست مقابل نواک جوکوویچ در فینال این رقابت‌ها، به مقام نایب‌قهرمانی دست یافته بود.

تنیس‌باز اهل بازل در کنفرانس مطبوعاتی دربارۀ این دیدار و حریفش گفت: «او (روبلف) بازی بسیار تمیزی را ارائه داد. در دفاع، حمله و سرویس خیلی خوب ظاهر شد. هیچ فرصتی به من نداد. همه جای زمین حضور داشت. بنابراین مسابقۀ دشواری برایم بود و او نیز فوق‌العاده بازی کرد. عملکرد وی من را تحت تأثیر قرار داد.»

فدرر با شکست مقابل روبلف هم‌چنان در ردۀ سوم جدول باقی خواهد ماند و به‌عنوان سید شمارۀ ۳ در مسابقات آزاد آمریکا شرکت خواهد کرد.

در مسابقۀ مهم دیگر نیز نواک جوکوویچ بخت اول قهرمانی در دو ست متوالی پابلو کارنیو بوستا را شکست داد و راهی دور یک‌چهارم نهایی شد. (نتیجه: ۴-۶ ۳-۶)

این هشتمین پیروزی متوالی نوله در مسابقات سینسیناتی و نهمین پیروزی پیاپی او از نیمه‌نهایی آزاد فرانسه به این سو محسوب می‌شود.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید