تنیس فا

معرفی مسابقات تنیس مسترز سینسیناتی ۲۰۱۹ + جداول مسابقات

0

تنیسفا: رقابت‌های تنیس آزاد سینسیناتی از تاریخ ۲۰ مرداد ماه به مدت یک هفته در ایالت اوهایوی آمریکا برگزار می‌شود.

پس از مسابقات تنیس آزاد کانادا، بی‌وقفه به سراغ یک تورنمنت بزرگ دیگر یعنی مسابقات آزاد سینسیناتی می‌رویم که در شهر میسن در نزدیکی شهر سینسیناتی در ایالت اوهایوی آمریکا برگزار می‌شود. رقابت‌های سینسیناتی که با نام‌های Western & Southern Open و مسترز سینسیناتی نیز شناخته می‌شود، در بخش مردان در ردۀ مسترز ۱۰۰۰ امتیازی و در بخش زنان در ردۀ «پرمیر ۵» قرار دارد.

 ‌رقابت‌های مسترز سینسیناتی یکی از مسابقات زیرمجموعۀ فصل هاردکورت آمریکای شمالی یا US Open Series به شمار می‌آید که تورنمنت‌های آتلانتا/ایندیاناپولیس، مونترآل/تورانتو، سینسیناتی، وینستون سلم/نیو هِیون و استنفورد شامل شده و در نهایت به مسابقات آزاد آمریکا، چهارمین گرند اسلم سال ختم می‌شود.

تاریخچه

آغاز رقابت‌های آزاد سینسیناتی به سال ۱۸۹۹ یعنی ۱۲۰ سال پیش بازمی‌گردد. این مسابقات در سال ۱۹۰۱ به «تورنمنت تنیس Tri-State تغییر نام داد و تا سال ۱۹۶۹ نیز این نام بر روی مسابقات باقی ماند. اولین دوره‌ مسابقات روی زمین‌های خاک رس (از نوع Har-Tru) برگزار گردید و تا سال ۱۹۷۹ نیز عمدتاً بر روی همین نوع زمین انجام می‌‌شد تا اینکه در سال ۱۹۷۹، زمین‌‌های مسابقات به هارد (DecoTurf II) تغییر پیدا کرد. در طی این سال‌ها، رقابت‌های سینسیناتی در مکان‌های مختلفی برگزار شد اما نهایتاً در سال ۱۹۷۹ به شهر میسن نقل مکان کرد و یک استادیوم مرکزی نیز برای آن ساخته شد. بعدها دو استادیوم دیگر نیز به این مجموعه اضافه گشت که این موضوع، تورنمنت سینسیناتی را به تنها مسابقاتی خارج از گرند اسلم‌های چهارگانه تبدیل کرد که دارای ۳ استادیوم است. در سال ۲۰۱۰ نیز زمین شماره ۳ ساخته شد و موجب شد تا تعداد استادیوم‌ها به عدد ۴ برسد. بین سال‌های ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۹، رقابت‌های مسترز سینسیناتی به عنوان بخشی از «تور تنیس گران پری» شناخته می‌شد.

در ماه اوت سال ۲۰۰۸ اتحادیه تنیس آمریکا که مالکیت مسابقات آزاد آمریکا را در اختیار دارد، تورنمنت سینسیاتی را خریداری کرد و تا به امروز مسئولیت برگزاری این مسابقات را عهده‌دار است.

تورنمنت سینسیناتی در مجموعۀ «لیندنر فمیلی تنیس سنتر» در حومۀ شهر میسن برگزار می‌شود. این مجموعه ۱۷ زمین تنیس را در خود جای داده است و زمین مرکزی آن ۱۱۴۰۰ صندلی گنجایش دارد. دیگر استادیوم این مجموعه با نام «گرند استند» ۵۰۰۰ صندلی ظرفیت دارد. زمین شماره ۳ و شماره ۹ نیز به ترتیب ۴۰۰۰ و ۲۰۰۰ صندلی گنجایش دارند.

نمایی از استادیوم مرکزی مسابقات سینسیناتی / wsopen.com ©

تقسیم امتیازات مسابقات آزاد سینسیناتی

رده قهرمان نایب‌قهرمان نیمه‌نهایی یک‌چهارم نهایی سوم دوم اول
انفرادی مردان ۱۰۰۰ ۶۰۰ ۳۶۰ ۱۸۰ ۹۰ ۴۵ ۱۰
دونفره مردان ۰
انفرادی زنان ۹۰۰ ۵۸۵ ۳۵۰ ۱۹۰ ۱۰۵ ۶۰ ۱
دونفره زنان ۵

رکوردها (بخش مردان و پس از دوران حرفه‌ای شدن تنیس)

  • بیشترین عنوان قهرمانی: راجر فدرر با ۷ عنوان
  • بیشترین تعداد حضور در فینال: راجر فدرر با ۸ حضور
  • بیشترین تعداد بازی: استفان ادبرگ با ۵۶ بازی
  • بیشترین تعداد پیروزی: راجر فدرر با ۴۶ پیروزی
  • مسن‌ترین قهرمان: کن رزوال با ۳۵ سال و ۸ ماه و ۱۹ روز در سال ۱۹۷۰
  • جوان‌ترین قهرمان: بوریس بکر با ۱۷ سال و ۸ ماه و ۲۹ روز در سال ۱۹۸۵
  • کوتاه‌ترین مسابقه‌ی فینال: بین نواک جوکوویچ و اندی ماری در سال ۲۰۱۱ – نتیجه: ۰-۳ ۴-۶ به سود اندی ماری
  • بیشترین عنوان قهرمانی در بخش دونفره: باب و مایک برایان، دنیل نستور با ۵ قهرمانی

قهرمانان سال گذشته

نواک جوکوویچ سال گذشته با پیروزی مقابل راجر فدرر سوئیسی، برای نخستین بار قهرمان مسابقات سینسیناتی شد و کلکسیون افتخارات خود در بخش رقابت‌های مسترز ۱۰۰۰ امتیازی را تکمیل کرد و به اولین و تنها بازیکن تاریخ بدل شد که در هر ۹ تورنمنت مسترز به قهرمانی رسیده است. در بخش زنان نیز کی‌کی برتنس هلندی با غلبه بر سیمونا هالپ جام قهرمانی را بالای سر برد.

نواک جوکوویچ قهرمان مسترز سینسیناتی ۲۰۱۸ / Getty Images ©

مسابقات سینسیناتی ۲۰۱۹

مسترز سینسیناتی ۲۰۱۹ / atptour.com ©

 میزان جوایز نقدی مسابقات سینسیناتی ۲۰۱۹ در رده انفرادی مردان و زنان

رده قهرمان نایب‌قهرمان نیمه‌نهایی یک‌چهارم نهایی دور سوم دور دوم دور اول
انفرادی مردان $۱,۱۱۴,۲۲۵ $۵۶۴,۰۰۵ $۲۸۹,۲۹۰ $۱۴۹,۱۰۰ $۷۴,۶۹۵ $۳۹,۱۲۰ $۲۲,۰۴۵
انفرادی زنان $۵۴۴,۵۰۰ $۲۶۹,۵۷۶ $۱۳۳,۸۵۰ $۶۲,۶۶۰ $۳۰,۳۳۰ $۱۵,۶۰۰ $۸,۳۰۰

امسال از تاریخ ۲۰ تا ۲۷ مرداد ۱۳۹۸، ۱۱۸ـمین دوره بخش مردان و ۹۱ـمین دوره بخش زنان مسابقات سینسیناتی برگزار خواهد شد.

 نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس جهان که برای استراحت بیشتر از مسترز کانادا انصراف داد، در مسترز سینسیناتی حضور دارد و به عنوان مدافع عنوان قهرمانی و بخت اول کسب جام برای دومین عنوان خود در این رقابت‌ها تلاش خواهد کرد. رافائل نادال اسپانیایی مرد شماره دو تنیس جهان اما پس از قهرمانی در مسابقات مسترز کانادا، در آخرین لحظات از رقابت‌های سینسیناتی انصراف داد. راجر فدرر سوئیسی رکورددار قهرمانی مسابقات نیز که همانند جوکوویچ در مسترز کانادا حضور نیافت، امسال برای هشتمین عنوانش در ایالت اوهایو خواهد جنگید. پس از فدرر، دومینیک تیم اتریشی به عنوان سید شمارۀ ۴ در رقابت‌ها حضور دارد.

اما نکتۀ حائز اهمیت در مسابقات امسال، بازگشت اندی ماری به رقابت‌های انفرادی است. مرد شمارۀ یک سابق تنیس جهان که چندی پیش با شرکت در بخش دونفرۀ مسابقات کوئینز به رقابت‌های حرفه‌ای بازگشت، حالا قصد دارد در رده انفرادی نیز به میدان برود. او ژانویه امسال پس از شکست برابر باتیستا آگوت در مسابقات آزاد استرالیا عمل بازسازی مفصل لگن انجام داد و چندین ماه دور از میادین بود.

جدول قرعه‌کشی (لینک‌ها در طول مسابقات به صورت خودکار بروز می‌شوند)

رده انفرادی مردان

رده دونفره مردان

رده انفرادی زنان

رده دونفره زنان

3.7/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید