تنیس فا

رویارویی نادال و مدودف در فینال مسترز مونتریال

0

رافائل نادال برای دفاع از عنوان قهرمانی خود باید در فینال از سد دنیل مدودف روس عبور کند.

تنیسفا – رقابت‌های مسترز کانادا شب گذشته و بامداد امروز با برگزاری دیدارهای نیمه‌نهایی پیگیری شد و رافائل نادال مدافع عنوان قهرمان با انصراف گائل مونفیس به فینال این رقابت‌ها راه یافت.

مونفیس که پیش‌تر در دیدار عقب‌افتادهٔ خود از مرحله یک‌چهارم پایانی توانسته بود روبرتو باتیستا اگوت اسپانیایی را شکست دهد، به‌علت مصدومیت از ناحیهٔ پا از رویارویی با نادال کناره‌گیری کرد.

به این ترتیب، نادال برای ۵۱ـمین بار به فینال یک تورنمنت مسترز رسید و از رکورد مشترکش با راجر فدرر (۵۰ حضور در فینال) عبور کرد‌.

در دیدار دیگر نیز دنیل مدودف روس موفق شد با غلبه بر هم‌وطنش کارن خاچانوف برای نخستین بار به فینال یک تورنمنت مسترز ۱۰۰۰ امتیازی صعود کند. (نتیجه: ۶-۷ ۱-۶)

ماتادور که به‌دنبال ۳۵ـمین عنوان مسترز خود است، درحالی در فینال با مدودف روبرو می‌شود که پیش از این هرگز نتوانسته از عنوان قهرمانی خود در یک تورنمنت غیر خاک دفاع کند.

رافائل نادال با صعود به فینال رقابت‌های مسترز مونتریال، رتبه دوم خود در رده‌بندی جدید را که روز دوشنبه منتشر می‌شود حفظ خواهد کرد‌.

اما در بخش زنان این رقابت‌ها که در شهر تورانتو برگزار می‌شود، سرینا ویلیامز و بیانکا آندرسکو به فینال رسیدند.

ویلیامز آمریکایی با شکست ماری بوسکووا در ۳ ست راهی دومین فینال خود در رقابت‌های امسال شد و حریف ۱۹ سالهٔ کانادایی‌اش نیز با پیروزی دو بر صفر مقابل سوفیا کنین آمریکایی به دیدار پایانی رقابت‌های تورانتو راه یافت.

اندرسکو نخستین تنیس‌باز زن کانادایی در ۵۰ سال اخیر است که به فینال مسابقات آزاد کانادا راه پیدا کرده است.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید