تنیس فا

مصاف هالپ و ویلیامز در فینال ویمبلدون ۲۰۱۹

0

سیمونا هالپ و سرینا ویلیامز به‌ترتیب با پیروزی مقابل الینا اسویتولینا و باربورا استریتسووا، حریف یک‌دیگر در فینال مسابقات ویمبلدون شدند.

تنیسفا – رقابت‌های گرند اسلم ویمبلدون ۲۰۱۹ روز گذشته با برگزاری دیدارهای دور نیمه‌پایانی زنان پیگیری شد. در دیدار نخست، سیمونا هالپ به مصاف الینا اسویتولینا رفت و با ارائۀ یک بازی برتر حریف اوکراینی خود را در دو ست متوالی شکست داد و برای نخستین بار به دیدار پایانی مسابقات ویمبلدون راه یافت. این دیدار یک ساعت و ۱۳ دقیقه به طول انجامید. (نتیجه: ۳-۶ ۱-۶)

سید شمارۀ ۷ با پیروزی در دیدار دیروز، برای پنجمین بار به فینال یک تورنمنت گرند اسلم رسید.

نفر اول سابق تنیس زنان پس از این پیروزی مهم به خبرنگاران گفت: «این لحظۀ خاصی برای من است. این که قادر هستم در فینال ویمبلدون بازی کنم فوق‌العاده است. بدون شک از آن لذت خواهم برد.»

قهرمان رولان گاروس ۲۰۱۸ افزود: «این هفته متوجه شدم که روی زمین چمن شانس خوبی برای موفقیت دارم چون پاهای قوی‌ای دارم و می‌توانم با ضربات خود حریف را از زمین خارج کنم.»

اخبار لحظه‌ای مسابقات ویمبلدون در کانال تلگرام تنیسفا

اما حریف هالپ در فینال ویمبلدون امسال، سرینا ویلیامز آمریکایی است که تنها به ۵۹ دقیقه زمان نیاز داشت تا باربورا استریتسووا از جمهوری چک را در دو ست پیاپی درهم بکوبد و برای ۱۱ـمین بار به فینال سومین گرند اسلم سال صعود کند. (نتیجه: ۲-۶ ۱-۶)

این تنیس‌باز آمریکایی که در ۵ گرند اسلم گذشته ۳ مرتبه به فینال راه پیدا کرده، در دیدار روز شنبه به دنبال کسب ۲۴ـمین گرند اسلم خود و رسیدن به رکورد مارگارت کورت افسانه‌ای است. هیچ بازیکنی در تاریخ تنیس موفق نشده از این عدد عبور کند.

 ویلیامز در سه سال گذشته به دلایل مختلف، از بارداری گرفته تا مصدومیت و ناکامی، نتوانسته جام دیگری را به ویترین افتخارات خود در مسابقات گرند اسلم اضافه کند. اما حالا به نظر می‌رسد او شانس بالایی برای تاریخ‌سازی در ویمبلدون دارد.

هالپ و ویلیامز تاکنون ۱۰ بار با یک‌دیگر مسابقه داده‌اند که ویلیامز با ۹ پیروزی و تنها یک شکست برتری فاحشی نسبت به حریف ۲۳ ساله‌اش دارد. تنها پیروزی هالپ به دور گروهی مسابقات فینال تور زنان در سال ۲۰۱۴ باز می‌گردد.

دیدار پایانی رقابت‌های ویمبلدون ۲۰۱۹ در بخش زنان روز شنبه برگزار می‌شود.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید