تنیس فا

ویمبلدون ۲۰۱۹؛ نادال حریف فدرر در نیمه‌نهایی شد/ تقابل جوکوویچ و آگوت برای رسیدن به فینال

0

 راجر فدرر و رافائل نادال با شکست رقبای خود در مرحله یک‌چهارم پایانی ویمبلدون، برای اولین بار پس از ۱۱ سال، حریف یک‌دیگر در این مسابقات شدند. در بالای جدول نیز نواک جوکوویچ و روبرتو باتیستا آخوت به ترتیب با پیروزی برابر داوید گوفن و گیدو پلا به نیمه‌نهایی صعود کردند.

تنیسفا –  راجر فدرر روز گذشته در مرحله یک‌چهارم پایانی مسابقات ویمبلدون مقابل کی نیشیکوری به میدان رفت و با وجود واگذاری ست نخست، موفق شد تنیس‌باز ژاپنی را شکست دهد و برای سیزدهمین بار به نیمه‌پایانی این رقابت‌ها راه یابد.

 استاد سوییسی در این مسابقه که ۲ ساعت و ۳۶ دقیقه به طول انجامید با نتایج (۴-۶ ۴-۶ ۱-۶ ۶-۴) به برتری رسید.

تنیس‌باز اهل بازل با غلبه بر نیشیکوری، به نخستین تنیس‌باز مرد تاریخ تبدیل شد که در یک گرند اسلم به ۱۰۰ پیروزی دست پیدا می‌کند. او در این خصوص گفت: «اتفاق ویژه‌ای است. سال‌های زیادی است که در ویمبلدون شرکت می‌کنم و طبعاً این فرصت را داشته‌ام که در مسابقات زیادی پیروز شوم. امروز در حین بازی یاد این موضوع نبودم. وقتی پس از بازی داشتم به یکی از هواداران امضا می‌دادم او به من تبریک گفت و تازه متوجه شدم.»

در مسابقه دیگر این مرحله، رافائل نادال اسپانیایی در زمین شماره یک مقابل سم کوئری آمریکایی قرار گرفت و در دیداری نسبتاً یک‌طرفه و با نتایج (۲-۶ ۲-۶ ۵-۷) به پیروزی رسید تا پس از ۱۱ سال حریف فدرر در ویمبلدون شود.

نادال درباره دیدار با رقیب دیرینش گفت: «برای مسابقه دادن با راجر در ویمبلدون بعد از این همه سال هیجان‌زده هستم. بازی برابر او همیشه خاص است و اهمیت زیادی برای من دارد، احتمالا برای او هم همین‌طور باشد. همیشه گفته‌ام فرصت‌های ما برای بازی با یک‌دیگر هر دفعه کمتر می‌شود، اما ما هنوز هستیم و روز جمعه فرصت داریم تا بار دیگر با هم روبرو شویم.»

تنیس‌باز اسپانیایی با صعود به دور نیمه‌پایانی ویمبلدون، به‌عنوان نخستین بازیکن جواز حضور در رقابت‌های فینال تور جهانی در لندن را کسب کرد.

اخبار لحظه‌ای مسابقات ویمبلدون در کانال تلگرام تنیسفا

رویارویی فدرر و نادال در مرحلۀ نیمه‌نهایی ویمبلدون، ۴۰ـمین دوئل این دو اسطورۀ تنیس جهان خواهد بود. «فدال» که بیش از یک دهه قبل در ویمبلدون سال ۲۰۰۸ نبردی حماسی را در تاریخ به ثبت رساندند، روز جمعه بار دیگر در قدیمی‌ترین تورنمنت تنیس برابر یک‌دیگر قرار می‌گیرند و این بار برای حضور در فینال با هم خواهند جنگید.

در دیدارهای رودررو، نادال با ۲۴ پیروزی و ۱۵ شکست دست بالا را دارد. این دو تاکنون ۳ مرتبه در زمین‌های چمن به مصاف هم رفته‌اند که شامل سه فینال پیاپی ویمبلدون در سال‌های ۲۰۰۶، ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ می‌شود. در دو فینال نخست، فدرر ماتادور را شکست داد و در مسابقۀ به‌یادماندنی سال ۲۰۰۸ نادال توانست حریف پرآوازه‌اش را مغلوب کند. آخرین رویارویی فدال نیز حدود یک ماه قبل در نیمه‌نهایی رولان گاروس ۲۰۱۹ رخ داد که بازیکن اهل مایورکا در ۳ ست فدرر را پشت سر گذاشت.

 اما در رقابت‌های بالای جدول، نواک جوکوویچ و روبرتو باتیستا آخوت با شکست رقبای خود، حریف‌ یک‌دیگر در دور نیمه‌پایانی شدند.

جوکوویچ مرد اول تنیس جهان با ارائه نمایشی درخشان در برابر داوید گوفن، تنها ۶ گیم را در مجموع ۳ ست به تنیس‌باز بلژیکی واگذار کرد و برای هشتمین بار در ۱۰ سال گذشته به جمع ۴ نفر برتر مسابقات ویمبلدون صعود کرد. (نتیجه: ۲-۶ ۰-۶ ۴-۶)

صربیناتور که به‌دنبال پنجمین عنوان خود در ویمبلدون است، روز جمعه ۹ـمین حضورش در نیمه‌نهایی این رقابت‌ها را تجربه خواهد کرد. مدافع عنوان قهرمانی برای رسیدن به فینال باید از از سد روبرتو باتیستا آگوت بگذرد.

آگوت نیز موفق شد در ۴ ست برابر گیدو پلای آرژانتینی به پیروزی برسد و برای نخستین مرتبه در دوران ورزشی خود، راهی دور نیمه‌نهایی یک تورنمنت گرند اسلم شود. (نتیجه: ۳-۶ ۶-۳ ۴-۶ ۵-۷)

سید شمارۀ ۲۳، ششمین تنیس‌باز اسپانیایی است که حضور در نیمه‌نهایی ویمبلدون را تجربه می‌کند.

جوکوویچ و آگوت برای ۱۰ـمین بار به مصاف هم می‌روند. «نوله» در مسابقات رودررو ۳-۷ از آگوت پیش است. اما در دو دیدار آخر این دو، آگوت پیروز میدان بوده است.

دور نیمه‌پایانی ویمبلدون ۲۰۱۹ در بخش مردان

🇨🇭 راجر فدرر – 🇪🇸 رافائل نادال

🇷🇸 نواک جوکوویچ – 🇪🇸 روبرتو باتیستا آگوت

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید