تنیس فا

ویمبلدون ۲۰۱۹؛ فدرر و نادال یک گام دیگر به رویارویی در نیمه‌نهایی نزدیک‌ شدند/صعود بارتی و ویلیامز به هفتۀ دوم مسابقات

0

در آخرین روز از هفتۀ نخست رقابت‌های گرند اسلم ویمبلدون، راجر فدرر و رافائل نادال به ترتیب با شکست لوکا پویی و جو-ویلفرید سونگا به مرحلۀ چهارم مسابقات راه یافتند. در بخش زنان، اشلی بارتی، سرینا ویلیامز و پترا کویتووا با غلبه بر حریفان به هفتۀ دوم صعود کردند.

تنیسفا – سومین گرند اسلم سال ۲۰۱۹ روز گذشته با برگزاری دیدارهای باقی‌مانده از دور سوم پی‌گیری شد و راجر فدرر قهرمان ۸ دورۀ مسابقات با شکست لوکا پویی فرانسوی در دیداری نسبتا نزدیک، راهی دور چهارم رقابت‌ها شد. (نتیجه: ۶-۷ ۲-۶ ۵-۷)

استاد سوییسی با پیروزی در این دیدار برای هفدهمین بار به هفتۀ دوم ویمبلدون راه یافت و از رکورد مشترکش با جیمی کانرز آمریکایی عبور کرد.

تنیس‌باز اهل بازل هم‌چنین با برد در دیدار روز قبل به یک رکورد قابل توجه دیگر دست یافت و به نخستین بازیکن تاریخ تبدیل شد که در بخش انفرادی مسابقات گرند اسلم به ۳۵۰ پیروزی دست می‌یابد.

فدرر در مرحلۀ چهارم با متئو برتینی سید شمارۀ ۱۷ دیدار می‌کند. برتینی روز قبل در یک ماراتن ۴ ساعت و ۱۹ دقیقه‌ای موفق شد دیگو شوارتزمن آرژانتینی را در ۵ ست مغلوب کند. (نتیجه: ۳-۶ ۶-۷ ۶-۴ ۶-۷ ۷-۶)

فدرر و برتینی روز دوشنبه برای نخستین بار مقابل یک‌دیگر قرار خواهند گرفت.

در مسابقۀ مهم دیگر که در استادیوم مرکزی برگزار گردید، رافائل نادال نشان داد که انگیزۀ زیادی برای کسب دومین گرند اسم متوالی خود دارد. تنیس‌باز اهل مایورکا روز گذشته در مرحله سوم رقابت‌ها به‌راحتی و در سه ست متوالی جو-ویلفرید سونگای فرانسوی را از پیش رو برداشت تا برای نهمین بار به جمع ۱۶ نفر برتر ویمبلدون راه یابد. (۲-۶ ۳-۶ ۲-۶)

ماتادور با این پیروزی به ۵۱ـمین برد خود در گرند اسلم ویمبلدون رسید و با تعداد پیروزی‌های بیورن بورگ اسطورۀ سوئدی تنیس برابری کرد.

نادال در مرحلۀ چهارم به مصاف ژوائو سوزای پرتغالی خواهد رفت. سوزا روز قبل توانست در مسابقه‌ای که نزدیک به ۴ ساعت به طول انجامید، دنیل اونس بریتانیایی را در ۵ ست مغلوب کند و برای نخستین بار به دور چهارم ویمبلدون برسد. (نتیجه: ۴-۶ ۶-۴ ۵-۷ ۴-۶ ۶-۴)

نادال تاکنون ۲ مرتبه برابر سوزا به میدان رفته که در هر دو مصاف، پیروز از میدان بیرون آمده است.

برای دنبال کردن اخبار لحظه‌ای رقابت‌های ویمبلدون و تماشای خلاصه مسابقات و هم‌چنین اطلاع از کانال‌های پخش‌کننده گرند اسلم ویمبلدون در کانال تنیسفا عضو شوید

در دیدار دیگر، کی نیشیکوری ژاپنی در ۳ ست از سد استیو جانسون آمریکایی گذشت و به ۴۰۰ـمین پیروزی دوران حرفه‌ای خود دست یافت. (نتیجه: ۲-۶ ۳-۶ ۴-۶)

شمارۀ ۷ جهان در مرحلۀ بعد با میخائیل کوکوشکین قزاق دیدار می‌کند که موفق شد یان-لنارد اشتروف آلمانی را در ۴ ست کنار بزند.

سم کوئری و تنیس سندگرن نیز به‌ترتیب با حذف جان میلمن و فابیو فونینی سید شمارۀ ۱۲، یک مسابقۀ تمام‌آمریکایی را در دور چهارم رقم زدند.

در بخش زنان، اشلی بارتی شمارۀ یک تنیس زنان که این روزها آماده‌ترین بازیکن تنیس زنان به حساب می‌آید، هریت دارت بریتانیایی را در ۵۳ دقیقه در هم کوبید و ۱۵ـمین پیروزی متوالی خود را جشن گرفت. (نتیجه: ۱-۶ ۱-۶)

بارتی در دور بعد با الیسون ریسک روبه‌رو خواهد شد.

سرینا ویلیامز فاتح ۷ دورۀ ویمبلدون نیز در دو ست پیاپی یولیا گرگس آلمانی را شکست داد و حریف کارلا سوارز ناوارو در هفتۀ دوم رقابت‌ها شد. (نتیجه: ۴-۶ ۴-۶)

پترا کویتووا قهرمان ویمبلدون در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴ هم با عبور از سد ماگدا لینت بار دیگر به مرحلۀ چهارم این گرند اسلم صعود کرد. (نتیجه: ۲-۶ ۳-۶)

اما باربورا استریتسووا تنیس‌باز ۳۳ سالۀ اهل چک و نفر ۵۴ جهان با خلق یک شگفتی توانست کی‌کی برتنس هلندی سید شمارۀ ۴ مسابقات را شکست دهد و به جمع ۱۶ نفر برتر رقابت‌ها راه پیدا کند.

اضافه می‌شود که طبق سنت مسابقات ویمبلدون، روز پایانی هفتۀ اول رقابت‌ها موسوم به «یک‌شنبۀ میانی» روز استراحت محسوب می‌شود و هیچ دیداری در این روز انجام نمی‌گیرد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید