تنیس فا

ویمبلدون ۲۰۱۹؛ صعود جوکوویچ به دور چهارم و حذف نایب‌قهرمان بخش مردان/ ادامه شگفتی‌سازی کوکو گاف

0

در پنجمین روز از مسابقات گرند اسلم ویمبلدون، نواک جوکوویچ مدافع عنوان قهرمانی با پشت سر گذاشتن هوبرت هورکاچ راهی دور چهارم رقابت‌ها شد. کوین اندرسون نایب‌قهرمان دورۀ گذشته اما برابر گیدو پلیا مغلوب شد و با مسابقات وداع کرد. در بخش زنان کارولینا پلیشکووا،  سیمونا هالپ و الینا اسویتولینا با پیروزی مقابل حریفان به دور چهارم رسیدند و کوری گاف ۱۵ ساله به درخشش در سومین گرند اسلم ادامه داد.

تنیسفا – مسابقات گرند اسلم ویمبلدون ۲۰۱۹ روز گذشته با برگزاری دیدارهای دور سوم ادامه یافت و نواک جوکوویچ مرد اول تنیس جهان در زمین شمارۀ یک مقابل هوبرت هورکاچ نفر ۴۸ جهان قرار گرفت و با پیروزی سه بر یک برابر این حریف لهستانی، برای ۱۲ـمین بار به دور چهارم رقابت‌های ویمبلدون راه یافت. (نتیجه: ۴-۶ ۱-۶ ۷-۶ ۵-۷)

تنیس‌باز صرب برای حضور در جمع ۸ نفر برتر رقابت‌ها باید در مرحله بعد با اوگو اومبر تنیس‌باز ۲۱ سالۀ فرانسوی دیدار کند. اومبر روز قبل توانست فیلیکس اوژه‌الیاسیم را از پیش رو بردارد. این نخستین رویارویی جوکوویچ با اومبر خواهد بود.

اما در استادیوم مرکزی نایب‌قهرمان سال گذشته از مسابقات کنار رفت؛ کوین اندرسون، سید شمارۀ ۴، برابر گیدو پلیای آرژانتینی در ۳ ست متوالی تن به شکست داد و با مسابقات وداع کرد. (۶-۷ ۳-۶ ۴-۶)

بازیکن اهل آفریقای جنوبی و نفر هشتم جهان با این شکست دست‌کم سه پله در جدول رده‌بندی سقوط خواهد کرد و از جمع ۱۰ نفر برتر جهان خارج خواهد شد.

گفتنی است پلیا پیش از آغاز مسابقات ویمبلدون، هیچ بردی را در مسابقات چمن به دست نیاورده بود. او حالا با دو پیروزی متوالی و ارزشمند توانسته مارین چیلیچ فینالیست سال ۲۰۱۷ و کوین اندرسون را شکست دهد.

پلیا در مرحلۀ بعد با میلوس رائونیچ کانادایی مسابقه خواهد داد که او نیز در نبرد بلندقامتان موفق شد رایلی اوپلکا را از پیش رو بردارد.

برای دنبال کردن اخبار لحظه‌ای رقابت‌های ویمبلدون و تماشای خلاصه مسابقات و هم‌چنین اطلاع از کانال‌های پخش‌کننده گرند اسلم ویمبلدون در کانال تنیسفا عضو شوید

در یکی دیگر از دیدارهای جذاب روز، داوید گوفن نایب‌قهرمان مسابقات هاله ۲۰۱۹ موفق شد در مصافی نفس‌گیر و ۵ سته بر دنیل مدودف روس غلبه کند. بازیکن بلژیکی در این مسابقه که ۳ ساعت و ۳۱ دقیقه به طول انجامید، با وجود این‌که در ست پایانی ۱-۴ از حریف خود عقب افتاد، بازگشت فوق‌العاده‌ای به بازی داشت و با پیروزی ۷ بر ۵، راهی دور چهارم شد. (نتیجه: ۵-۷ ۶-۳ ۳-۶ ۲-۶ ۶-۴)

فرناندو ورداسکو و بنوآ پر نیز به‌ترتیب با غلبه بر توماس فابیانو و ییری وسلی به جمع ۶ نفر برتر مسابقات صعود کردند. روبرتو باتیستا آخوت تنیس‌باز اسپانیایی هم با حذف کارن خاچانوف سید شمارهٔ ۱۰ در سه ست پیاپی به مرحلهٔ چهارم رقابت‌ها راه یافت.

در بخش زنان، کارولینا پلیشکووا سید شمارۀ ۳ به روند پیروزی‌های خود ادامه داد و با عبور از سد سو-وه شه در سه ست، به مرحلۀ چهارم رسید. (نتیجه: ۴-۶ ۶-۲ ۳-۶)

تنیس‌باز اهل چک در مرحلۀ بعد با هم‌وطنش کارولینا موچووا مسابقه خواهد داد.

دیدار سیمونا هالپ و ویکتوریا آزارنکای بلاروسی که انتظار می‌رفت نزدیک از آب درآید، در یک ساعت و ۶ دقیقه به سود هالپ رومانیایی خاتمه یافت. (نتیجه: ۱-۶ ۳-۶)

هالپ در دور بعدی باید با نوجوان شگفتی‌ساز این رقابت‌ها یعنی کوری گاف دیدار کند؛ این بازیکن ۱۵ سالۀ آمریکایی که در دورهای قبل وینس ویلیامز و ماگدالنا ریباریکووا را کنار زد، بار دیگر خوش درخشید و با بازگشتی فوق‌العاده به بازی از سد پولونا هرتسوگ عبور کرد و به جمع ۱۶ نفر پایانی مسابقات ویمبلدون راه یافت.

«کوکو» که ست نخست را واگذار کرده بود و در ست دوم نیز ۲-۵ از حریف اهل اسلوونی خود عقب بود، بازگشتی استثنایی به بازی داشت و پس از اینکه در تای‌بریک ست دوم دو مرتبه حریفش را در کسب امتیاز نهایی ناکام گذاشت، توانست در سه ست او را شکست دهد. (نتیجه: ۵-۷ ۶-۷ ۶-۳)

الینا اسویتولینا سید هشتم تورنمنت نیز با شکست ماریا ساکاری از یونان، حریف پترا مارتیچ کروات در هفتۀ دوم رقابت‌ها شد. (نتیجه: ۲-۶ ۷-۶ ۳-۶)

کرولاین ووزنیاکی دانمارکی اما از بازندگان روز پنجم بود. وی با قبول شکست مقابل شوایی ژنگ چینی در دو ست پیاپی از گردونۀ مسابقات کنار رفت.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید