تنیس فا

ویمبلدون ۲۰۱۹؛ نادال پیروز نبرد حیثیتی با کیریوس/ صعود فدرر به مرحلۀ سوم و حذف مدافع قهرمانی بخش زنان

0

در چهارمین روز از تورنمنت گرند اسلم ویمبلدون ۲۰۱۹، رافائل نادال، راجر فدرر و کی نیشیکوری با شکست حریفان خود به مرحلۀ سوم رقابت‌ها صعود کردند. در بخش زنان اما انجلیک کربر مدافع عنوان قهرمانی از دور مسابقات کنار رفت و سرینا ویلیامز به سختی مقابل حریف اهل اسلوونی خود به برتری رسید.

تنیسفا – رقابت‌های گرند اسلم ویمبلدون ۲۰۱۹ روز گذشته با برگزاری دیدارهای باقی‌مانده از دور دوم پیگیری شد و در مهم‌ترین مسابقه، رافائل نادال، مرد شماره دو تنیس جهان موفق شد با شکست نیک کیریوس به پنچاهمین برد خود در این مسابقات دست یاید.

 این مسابقه جنجالی و پرتنش ۳ ساعت و ۴ دقیقه به طول انجامید و ماتادور توانست با پیروزی سه بر یک (۶-۷ ۶-۷ ۶-۳ ۳-۶) برابر کیریوس انتقام شکست ۵ سال پیش خود در این مسابقات را از او بگیرد. جدال لفظی بین این دو بازیکن که از چند ماه پیش و به دنبال شکست نادال در مسابقات آکاپولکو آغاز شد، این مسابقه را به دیداری جذاب و حساس تبدیل کرده بود.

نمای نزدیک ویمبلدون ۲۰۱۹؛ شماره ۱: رافائل نادال – نیک کیریوس

تنیس‌باز اهل مایورکا که برای ۱۰ـمین بار به دور سوم ویمبلدون صعود کرد، در مرحله بعد باید با جو-ویلفرید سونگا مسابقه بدهد. در رقابت‌های رودررو نادال ۴-۸ از رقیب فرانسوی‌اش پیش است اما در تنها مصاف این دو در رقابت‌های چمن، سونگا به پیروزی رسیده است.

در دیگر دیدار مهم روز پنج‌شنبه که در زمین شمارۀ یک برگزار شد، راجر فدرر با عبور از سد جی کلارک بریتانیایی در ۳ ست پیاپی، برای ۱۷ـمین بار به مرحلۀ سوم مسابقات ویمبلدون راه یافت و با رکورد جیمی کانرز آمریکایی برابری کرد. قضاوت این دیدار را علی نیلی داور نشان طلای کشورمان برعهده داشت. (نتیجه: ۲-۶ ۶-۷ ۱-۶)

استاد سوئیسی با غلبه بر کلارک، برای ۷۰ـمین مرتبه راهی دور سوم یک تورنمنت گرند اسلم شد و رکورد خود در این زمینه را بهبود بخشید.

رکورددار عناوین قهرمانی در ویمبلدون در مرحلۀ بعد با لوکا پویی فرانسوی دیدار می‌کند. پویی نیز روز گذشته با غلبه بر هم‌وطنش گرگوار بارر به دور سوم راه یافت. تنها مصاف فدرر و پویی به مسابقات مسترز پاریس ۲۰۱۴ باز می‌گردد که در آنجا تنیس‌باز اهل بازل به برتری رسید.

برای دنبال کردن اخبار لحظه‌ای رقابت‌های ویمبلدون و تماشای خلاصه مسابقات و هم‌چنین اطلاع از کانال‌های پخش‌کننده گرند اسلم ویمبلدون در کانال تنیسفا عضو شوید

کی نیشیکوری نیز از دیگر بازیکنان پیروز در روز چهارم بود؛ بازیکن ژاپنی در ۳ ست متوالی کامرون نوری بریتانیایی را پشت سر گذاشت و حریف میخاییل کوکوشکین در دور سوم شد. کوکوشکین هم توانست جان ایزنر آمریکایی و سید شمارۀ ۹ مسابقات را از پیش رو بردارد.

مارین چیلیچ فینالیست ویمبلدون ۲۰۱۷ که فصل خوبی را تا به این‌جا سپری نکرده است، عملکرد بد خود را ادامه داد و با قبول شکست مقابل ژوائو سوزای پرتغالی از دور رقابت‌ها کنار رفت. (نتیجه: ۴-۶ ۴-۶ ۴-۶)

اما دوران ورزشی یک تنیس‌باز خوش‌نام در رقابت‌های ویمبلدون به پایان رسید؛ مارکوس باقداتیس تنیس‌باز ۳۴ سالۀ اهل قبرس که پیش‌تر اعلام کرده بود در مسابقات ویمبلدون از ورزش حرفه‌ای کناره‌گیری خواهد کرد، در مرحلۀ دوم برابر متئو برتینی مغلوب شد و به این ترتیب از دنیای تنیس خداحافظی کرد.

شماره هشت سابق جهان در این دیدار با نتایج ۶ بر یک، ۷ بر ۶ و ۶ بر ۳ شکست خورد.

باقداتیس که سابقه حضور در فینال اپن استرالیا ۲۰۰۶ را دارد، در طول دوران ورزشی خود ۴ عنوان قهرمانی کسب کرد.

فابیو فونینی ایتالیایی نیز به‌سختی و در ۵ ست بر مارتون فوچوویچ مجارستانی فائق آمد و به دور بعد راه یافت. (نتیجه: ۳-۶ ۶-۲ ۶-۷ ۴-۶ ۷-۶)

در بخش زنان، مدافع عنوان قهرمانی در یک شگفتی از گردونۀ رقابت‌ها کنار رفت؛ لارن دیویس آمریکایی که به عنوان «بازندۀ خوش‌شانس» از جدول مقدماتی به جدول اصلی راه یافته توانست انجلیک کربر قهرمان سال گذشتۀ ویمبلدون را در ۳ ست شکست دهد و راهی دور سوم شود. (نتیجه: ۱-۶ ۲-۶ ۶-۲)

این سومین پیروزی دیویس مقابل یک بازیکن از جمع ۱۰ نفر برتر تنیس جهان به حساب می‌آید.

اما یکه‌تازی‌ اشلی بارتی هم‌چنان ادامه دارد؛ نفر اول تنیس زنان با در یک مسابقه آسان دیگر از سد الیسون فن اویتفان از بلژیک عبور کرد و به مرحلۀ سوم ویمبلدون ۲۰۱۹ رسید. (نتیجه: ۳-۶ ۱-۶)

بارتی با این پیروزی تعداد بردهای پیاپی خود را به عدد ۱۴ رساند. قهرمان رولان گاروس ۲۰۱۹ در دور بعد با هریت دارت بریتانیایی دیدار خواهد کرد.

سرینا ویلیامز دارندۀ ۲۳ عنوان گرند اسلم اما برخلاف بارتی روز سختی را پشت سر گذاشت و برای شکست کایا یووان از اسلوونی در سه ست جنگید تا حریف گرگس در مرحلۀ سوم شود. (نتیجه: ۴-۶ ۲-۶ ۶-۲)

ویلیامز و گرگس سال گذشته نیز در دور نیمه‌پایانی ویمبلدون به مصاف یک‌دیگر رفتند که تنیس‌باز نام‌آشنای آمریکایی توانست رقیب آلمانی خود را شکست دهد.

در مسابقات دیگر نیز کیکی برتنس، پترا کویتووا و اسلون استیونس با پشت سر گذاشتن رقبای خود راهی دور سوم شدند.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید