تنیس فا

ویمبلدون ۲۰۱۹؛ صعود آسان جوکوویچ به دور سوم و ادامه درخشش کوری گاف ۱۵ ساله در بخش زنان

0

در روز سوم از مسابقات گرند اسلم ویمبلدون، نواک جوکوویچ و کوین اندرسون به‌ترتیب با پیروزی مقابل دنیس کودلا و یانکو تیپسارویچ به دور سوم راه پیدا کردند. در بخش زنان نیز کارولینا پلیشکووا و سیمونا هالپ با غلبه بر رقبای خود به مرحلۀ سوم رسیدند.

تنیسفا – دور دوم از رقابت‌های گرند اسلم ویمبلدون روز چهارشنبه با انجام بازی‌های نیمۀ بالایی جدول پی‌گیری شد. در ورزشگاه مرکزی نواک جوکوویچ دارندۀ ۱۵ عنوان گرند اسلم مقابل دنیس کودلا به میدان رفت و با برتری ۰-۳ مقابل این حریف آمریکایی، برای یازدهمین بار به دور سوم این تورنمنت راه یافت. (نتیجه: ۲-۶ ۲-۶ ۳-۶)

مدافع عنوان قهرمانی در مرحلۀ بعد به مصاف هوبرت هورکاچ لهستانی می‌رود. این دو در دور نخست رولان گاروس امسال نیز برابر هم به میدان رفتند که «نوله» موفق شد در ۳ ست پیاپی هورکاچ را شکست دهد.

برای دنبال کردن اخبار لحظه‌ای رقابت‌های ویمبلدون و تماشای خلاصه مسابقات و هم‌چنین اطلاع از کانال‌های پخش‌کننده گرند اسلم ویمبلدون در کانال تنیسفا عضو شوید

کوین اندرسون، بازیکن اهل آفریقای جنوبی و حریف احتمالی جوکوویچ در نیمه‌نهایی نیز در روز سوم پیروز از زمین مسابقه بیرون آمد و با شکست یانکو تیپسارویچ صرب در ۴ ست، به دور سوم صعود کرد. (نتیجه:۴-۶ ۱-۶ ۷-۶ ۴-۶)

سید شمارۀ ۴ رقابت‌ها که ۲۰ـمین پیروزی خود در سومین گرند اسلم سال را به دست آورد، در دور بعد با گیدو پلیا مسابقه خواهد داد.

اما استن واورینکا از صعود به مرحلۀ بعد بازماند؛ تنیس‌باز اهل لوزان سوئیس در زمین شمارۀ ۲ مقابل رایلی اوپلکا بازیکن ۲۱۱ سانتی‌متری قرار گرفت و در یک مسابقۀ ۵ سته بازی را به حریف آمریکایی خود واگذار کرد. (نتیجه: ۶-۸ ۴-۶ ۶-۴ ۶-۳ ۵-۷)

اوپلکا که نخستین حضور خود در ویمبلدون را تجربه می‌کند، در مرحله بعد با میلوس رائونیچ کانادایی، دیگر تنیس‌باز بلند قامت حاضر در مسابقات روبرو می‌شود.

در مسابقات دیگر، کارن خاچانوف، دنیل مدودف، فیلیکس اوژه-الیاسیم و فرناندو ورداسکو به‌ترتیب با غلبه بر فلیسیانو لوپز، الکسی پاپیرین، کورنتین موته و کایل ادموند به دور سوم رقابت‌ها رسیدند.

در رقابت‌های بخش زنان، کارولینا پلیشکووا که هفتۀ گذشته در مسابقات ایستبورن به قهرمانی دست یافت، روز گذشته مونیکا پویگ را مغلوب کرد و راهی مرحۀ سوم شد. (نتیجه: ۴-۶ ۰-۶)

سیمونا هالپ و الینا اسویتولینا، سیدهای هفتم و هشتم مسابقات نیز با پیروزی مقابل میهایلا بوزارنسکو و مارگاریتا گاسپاریان به دور سوم راه پیدا کردند.

اما رویاهای کوری گاف نوجوان ۱۵ ساله آمریکایی هم‌چنان ادامه دارد؛ “کوکو” که دور قبل با شکست وینس ویلیامز الگوی ورزشی خود شگفتی‌ساز شد، بار دیگر خوش درخشید و توانست با کنار زدن ماگدالنا ریباریکووا در دو ست متوالی، راهی دور سوم مسابقات شود. (نتیجه: ۳-۶ ۳-۶)

گاف در مرحلۀ بعد باید با پولونا هرتسوگ دیدار کند. هرتسوگ نیز روز قبل موفق شد مدیسن کیز سید شمارۀ ۱۷ را پشت سر بگذارد.

ویکتوریا آزارنکا و کرولاین ووزنیاکی نیز به‌ترتیب با کسب پیروزی برابر آیلا توملیانوویچ و ورونیکا کودرمتووا توانستند به مرحلۀ سوم صعود کنند.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید