تنیس فا

ویمبلدون ۲۰۱۹؛ صعود آسان جوکوویچ و حذف اوساکا، زورف و سیتسیپاس در روز اول رقابت‌ها/ تاریخ‌سازی تنیس‌باز ۱۵ ساله آمریکایی

0

در نخستین روز از رقابت‌های گرند اسلم ویمبلدون، نواک جوکوویچ با عبور از سد فیلیپ کولشرایبر به دور دوم رقابت‌ها صعود کرد. الکساندر زورف و استفانوس سیتسیپاس اما با قبول شکست مقابل حریفان از گردونۀ رقابت‌ها کنار رفتند. در بخش زنان نیز نائومی اوساکا وداع زودهنگامی با مسابقات داشت.

تنیسفا – سومین گرند اسلم سال ۲۰۱۹ روز دوشنبه با برگزاری دیدارهای نیمۀ بالای جدول آغاز شد و در مهم‌ترین مسابقه، نواک جوکوویچ مرد شمارۀ یک تنیس جهان با غلبه بر فیلیپ کولشرایبر آلمانی به دور دوم مسابقات راه یافت.

مدافع عنوان قهرمانی در این مسابقه با نتایج ۳-۶، ۵-۷، ۳-۶ برابر حریف کهنه‌کار خود به برتری دست یافت.

تنیس‌باز اهل بلگراد که گوران ایوانیسویچ کروات را برای مسابقات ویمبلدون به جمع مربیان خود اضافه کرده، در دور بعدی باید با دنیس کودلا از آمریکا مسابقه دهد.

کوین اندرسون نایب‌قهرمان دورۀ قبل نیز روز گذشته مسابقۀ خود را پیروزی پشت سر گذاشت. سید شمارۀ چهار با پیروزی مقابل پیر-اوگ اربر فرانسوی در ۳ ست (۲-۶ ۴-۶ ۳-۶) به دور دوم رسید.

اما دو ستارۀ آیندۀ تنیس جهان یعنی الکساندر زورف و استفانوس سیتسیپاس برابر رقبای خود تن به شکست دادند و وداعی زودهنگام با مسابقات داشتند.

زورف که سید ششم مسابقات بود، مقابل ییری وسلی که از جدول مقدماتی راهی جدول اصلی شده به میدان رفت و در پایان، بازی را در ۴ ست (۵-۷ ۲-۶ ۳-۶ ۶-۴) به حریف اهل چک خود واگذار کرد تا سریال ناکامی‌هایش در مسابقات گرند اسلم ادامه داشته باشد.

سیتسیپاس ۲۰ ساله نیز در دیداری ۵ سته برابر توماس فابیانوی ایتالیایی شکست خورد و از رقابت‌ها کنار رفت. در این دیدار که ۳ ساعت و ۲۳ دقیقه به طول انجامید، فابیانو با نتایج ۳-۶ ۷-۶ ۴-۶ ۶-۳ ۴-۶ جوان اهل آتن را پشت سر گذاشت. گفتنی است سیتسیپاس سال گذشته در دور سوم ویمبلدون به راحتی فابیانو را شکست داده بود.

در مسابقات مهم دیگر، استن واورینکا، کارن خاچانوف، دنیل مدودف و داوید گوفن با برتری مقابل حریفان راهی دور دوم شدند.

در بخش زنان همانند بخش مردان دو شگفتی مهم رخ داد؛ نائومی اوساکا شمارۀ ۲ تنیس جهان در دو ست متوالی بازی را به یولیا پوتینتسوا واگذار کرد و خیلی زود از مسابقات حذف شد. (نتیجه: ۲-۶ ۶-۷)

این دومین گرند اسلم متوالی است که اوساکا از صعود به هفته دوم رقابت‌ها باز می‌ماند. تنیس‌باز ژاپنی که پس از قهرمانی در اوپن استرالیا با مربی‌اش ساشا بایین قطع همکاری کرد، طی ماه‌های اخیر نتایج ضعیفی گرفته و دور از انتظار ظاهر شده است.

در مسابقۀ دیگر، کوکو گاف، نوجوان ۱۵ سالۀ آمریکایی موفق شد هم‌وطن پرآوازه‌اش وینس ویلیامز ۳۹ ساله را در دو ست پیاپی شکست دهد تا جشنوارۀ شگفتی‌های روز نخست تکمیل شود. (نتیجه: ۴-۶ ۴-۶)

گاف که رتبۀ ۳۱۳ رده‌بندی جهانی را در اختیار دارد، با دریافت سهمیۀ «وایلد کارت» در مسابقات حضور یافته است. پس از حرفه‌ای شدن ورزش تنیس در سال ۱۹۶۸، گاف جوان‌ترین بازیکنی است که توانسته به جدول اصلی رقابت‌ها راه پیدا ‌کند.

این تنیس‌باز اهل آتلانتا در مرحلۀ بعد با ماگدالنا ریباریکووا روبه‌رو خواهد شد.

در رقابت‌های دیگر، کارولینا پلیشکووا، الینا اسویتولینا و سیمونا هالپ نیز با پیروزی برابر رقبای خود به دور دوم صعود کردند.

برنامه روز دوم مسابقات ویمبلدون

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید